Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Hamit UÇAR
9 yıl önce - Pzr 31 Ağu 2008, 15:32
İST » Metrobüs 2. Etabındaki İstasyon Sayısı Gereğinden Fazla mı?

Edirnekapı'da merdiven hala yok en önemli aktarma olacak İBB bi el attığı yok 8 Eylüle kadar Edirnekapı istasyonuna köprüye merdiven yapılmazsa tüm Gazisoamanpaşa halkı olarak 8 Eylül günü E-5 trafiğe kapatıp bu durumu protesto edecez.

Mustafa Can Karakus
9 yıl önce - Pzr 31 Ağu 2008, 15:34

Yahu sizin durağınızda 2 gün geç açılıversin bunca yıldır tranvay-metrobüsmü vardı sabredin biraz.

Erkan YILMAZ
9 yıl önce - Pzr 31 Ağu 2008, 15:40

Hamit UÇAR demiş ki:
Edirnekapı'da merdiven hala yok en önemli aktarma olacak İBB bi el attığı yok 8 Eylüle kadar Edirnekapı istasyonuna köprüye merdiven yapılmazsa tüm Gazisoamanpaşa halkı olarak 8 Eylül günü E-5 trafiğe kapatıp bu durumu protesto edecez.

Hele bi otur soluklan.

Yaklaşık bir milyon kişi mi toplanıp kapatacak D100'ü? Bende bu nüfusa dahilim, neden haberim yok bu eylemden?

Hattın açılması inşaatın bittiği anlamına gelmiyor. Daha uzun süre devam edecek. Yavaş yavaş yapılır hepsi, acelen ne?

Erkan Yılmaz

Hamit UÇAR
9 yıl önce - Pzr 31 Ağu 2008, 15:46

Erkan bey öyle demeyin geçen sene ne oldu Bahçelievler İstasyonu beklerken hat açıldıktan sonra ne oldu? Şimdi Bahçelievler halkı niye sessiz aynı kaderi bizdemi yaşıyacaz dua edelim ki istasyon var ama merdiven yok hat açıldıktan sonra firma işi bırakıyor zaten.

Erkan YILMAZ
9 yıl önce - Pzr 31 Ağu 2008, 15:51

Burası Bahçelievler'den farklı. İstasyon yapıldı zaten. Öyle yada böyle açılacak.

Ben hiç yapılmayabileceğini düşünüyordum başlangıçta. Çünkü Ayvansaray ve Anıtmezar duraklarına çok yakın. Ayrıca Tramvay hattı Topkapı'da metrobüs'e entegre. O yüzden buraya hiç durak yapılmayabilirdi.

Neyseki durağı yaptılar. Bir şekilde bağlantıda yapılacak. Aceleye gerek yok.

Erkan Yılmaz

Hamit UÇAR
9 yıl önce - Pzr 31 Ağu 2008, 15:54

İstasyon zaten Topkapı etabı bitmeden yolcular mağdur kalmaması için acil olarak yapıldı şu merdiven bi yapılsa Gaziosmanpaşa Mecidiyeköy Avcılar ayağınızın altında.

Erkan YILMAZ
9 yıl önce - Pzr 31 Ağu 2008, 16:00

Tramvayın bitmesini 6 sene bekledik. Bu durağı bir kaç hafta beklemek dert değil. Yapılmıyor olsa tepki gösterilebilir ama öyle birşey yok.

Açıldığında Gaziosmanpaşa'nın şehrin her tarafına modern ulaşım sistemleri ile entegrasyonu sağlanmış olacak. Tepki gösterecek bir şey yok.

Erkan Yılmaz

Orhan Kınık

9 yıl önce - Pzr 31 Ağu 2008, 16:02

Beylikdüzü-Kozyatağı oldukça uzun bir hat. Böylesine uzun bir hatta mümkün olduğunca durak sayısını az tutmakta fayda vardı. Cevizlibağ-Zincirlikuyu arasında bu konuya fazla dikkat edilmedi sanki. Bana göre bu bölümde fazladan 2 durak var. Biri Edirnekapı diğeri Perpadır. Aynı şekilde ilk bölümdeki Davutpaşa durağı'da gereksizdi diye düşünüyorum.

Hamit UÇAR
9 yıl önce - Pzr 31 Ağu 2008, 16:06

Alıntı:
fazladan 2 durak var. Biri Edirnekapı

Hayırt efendim bunun neresi fazla Tramvay için yapıldı bu istasyon. Ben Gaziosmanpaşadan tramvayıma bineyim mecidiyeköye ulaşmak için tramvayın ta topkapıya dolaşmak için metrobüse aktarma yapacam bu istasyon neresi fazla uzun hat diye mi fazla tamam o zaman topkapı ile mecidiyeköy istasyonları kaldırılsın metrobüs direk yoluna devam etsin.

Erkan YILMAZ
9 yıl önce - Pzr 31 Ağu 2008, 16:08

Durak fazlalığı etap performansını olumsuz etkileyecektir. Belki bazı araçlar durakları atlamalı giderek bir nevi hızlı seferler yapabilir.

Özellikle Çağlayan'daki durak çok yakın. Onun yerine tam kavşağın üzerine bir durak yapılıp iki uçtan üst geçitlerle entegrasyon sağlanabilirdi.

Edirnekapı için bu yapılamaz. Ama tramvay tamamlanınca durak devre dışı bırakılabilir.

Erkan Yılmaz

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 91011   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM