Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
recep demirbas
11 yıl önce - Prş 04 Eyl 2008, 22:48

son mesajı gördüm aklıma düştü. iett'de net şoför maaşı nedir ?

:BARIŞ:

11 yıl önce - Prş 04 Eyl 2008, 22:50

Bahsi geçen haber %100 şekilde yalan haberdir, aldanmayın lütfen !

recep demirbas
11 yıl önce - Prş 04 Eyl 2008, 23:14

http://www.iett.gov.tr/haber_detay.php?nid=390

Alıntı:
İstanbul’da sorunların çözümü için 52 bin kişilik kadroyla çalıştıklarını ve başarıda herkesin payı olduğunu ifade eden Topbaş, ‘İETT, Kiptaş ve Halk Ekmek işçilerini kapsayan toplu sözleşmeyle ilk yıl için yüzde 17, ikinci yıl için de enflasyon oranında zam yapılması esasa bağlandı. Artıştan önce aylık ortalama ücreti bin 940 YTL olan İETT işçisinin eline 2 bin 268 YTL geçecek. Bu iyileştirme iyi bir adım oldu.’ dedi.

haberin neresi yanlış veya yalan acaba ?
merak ettiğim ise şu. iett şoförü bugün ne kadar maaş almaktadır net olarak ?

:BARIŞ:

11 yıl önce - Prş 04 Eyl 2008, 23:22

O kadar merak ediyorsanız yarın karşınıza çıkan ilk İETT Şöförüne sorarsınız siz 2.000 ytl küsür maaş alıyormuşsunuz doğrumu yada nekadar maaş alıyorsunuz diyerek......

recep demirbas
11 yıl önce - Prş 04 Eyl 2008, 23:35

iyi de iett sitesinde yazan bu ?
şu anda 1940 lira ama seneye 2200 lira olacak diyor. eğer bu maaş net maaş değilse net maaşımız 1940 lira değil dersiniz olur biter.

bu soruyu sitede cevaplayacak üyeler vardır eminim. iettde şoför maaşı nedir ?

Emre Güray
11 yıl önce - Prş 04 Eyl 2008, 23:58

Sevgili Recep, öncellikle bir örnek vermek istiyorum, genelde otomobil firmaları tanıtımlarını yaparlarken standart modelinde olmayan özelliğin yanına (*) yıldız ibaresi yaparak bunları kataloğun sonunda ücretleriyle belirtir. İişte İETT bu yıldızı sitesinde biraz gösteriş olması amacıyla yer vermemiştir. Peki bu astronomik gibi gözüken rakamın yıldızı nedir? Yakacak yardımı, aile ve çocuk yardımıyla birlikte kadrodaki yeri, kıdemi gibi (1'e 4 gibi) ulaştığı maksimum rakamlardır. Bunların değerleride düşürüldüğünde ortaya kalan rakamlarla geçinmek sanırım İstanbul trafiğinde araç kullanmaktan daha zordur...

Serhat Atan

11 yıl önce - Cum 05 Eyl 2008, 01:31

Bu haberi ben de bugün gazetede okudum.Sanırım sorun çözüme kavuşmuş.

Nejat Bilginoglu

11 yıl önce - Cum 05 Eyl 2008, 13:14

Konu ile ilgili haber bugün Posta gazetesinde:

Nejat BİLGİNOGLU

metingunes
11 yıl önce - Cum 05 Eyl 2008, 13:46

Açıklanan rakamlar diğer meslek sahipleri içinde ellerine net olarak geçmeyen rakamlar,bunlar kesilmeyen vergilerinde içinde bulunduğu açıklanan rakamlar,

şoförlerinki çok merak ediliyorsa,son yapılan zamlarla birlikte tahmini olarak ele geçen miktar,1,950 olacak.Önceki ele geçen miktar isede,1,650 civarı idi.

Basında verilen miktarlar ve yorumlarda abartılı gerçeği yansıtmayan rakamlardır,bilginize

İ.Hakkı Erdoğan
11 yıl önce - Cum 05 Eyl 2008, 13:54

Ülkemiz koşullarında bu maaşlar fazla yüksek.Bir Başkomiser, Öğretmen, Doktor'dan fazla maaş almanın adaleti yok.Ama bu devletin yıllardan gelen problemi.Eskidende böyleydi, kurumun kazanını yakan işçi memurların iki katı maaş alıyordu şimdide aynı.Ankara EGO'da da maaşlar bu tarzda Ankara Belediyesi önlem olarak artık şoför almıyor.Onun yerine hizmet alımı yoluyla şoförleri başka bir şirketten ediniyor yani şoförler EGO personeli olmuyor böylece kanuni haklar geçersiz kalıyor.Normal EGO Şoförü 2000YTL'ye yakın para alırken, hizmet alım yoluyla gelen şoförler 800YTL para alıyor.İETT'de bu yolla şoför alırsa hem grevle iş aksamaz hemde yüksek işçi maliyetlerini düşürür zarar varsa zararını azaltır, zam yapılmamasını sağlayabilir.

sayfa 3
ANA SAYFA -> ULAŞIM