Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
.sevgi.
10 yıl önce - Cmt 02 Ağu 2008, 18:26
İST » Metrobüs Dahil, İETT Otobüslerinde İşi Yavaşlatma Eylemi Yapıldı

Alıntı:
Pts 21 Tem 2008 11:49
tarihinde;

Alıntı:
Yaklaşık 10 gündür sözleşmeli(kiptaş) şoförlerin maaşı verilmiyormuş.

böyle bir mesaj atmıştım.Ama yine yaklaşık 10 gündür asıl şoförlerinde maaşları ödenmiyormuş ve yine sözleşme sonuçlanmamış.İett derhal yönetici yetkililerini ve sendikasını değiştirmek zorunda.Bu gibi durumlar ne iett gibi asil ve önemli bir kuruluşa ne de İstanbul'umuza yakışıyor.Yaşanacak en ufak bir aksaklığın nelere mal olacağını düşünmek bile istemiyorum..

taha yasir
10 yıl önce - Prş 14 Ağu 2008, 01:22

Alıntı:
Ama yine yaklaşık 10 gündür asıl şoförlerinde maaşları ödenmiyormuş ve yine sözleşme sonuçlanmamış.İett derhal yönetici yetkililerini ve sendikasını değiştirmek zorunda.Bu gibi durumlar ne iett gibi asil ve önemli bir kuruluşa ne de İstanbul'umuza yakışıyor.Yaşanacak en ufak bir aksaklığın nelere mal olacağını düşünmek bile istemiyorum..

İnsanların alınterinin emeklerinin karşılığı olan haklarını zamanın da verseler bazı hoş olmayan uygulamalar da yaşanmaz normal olarak,ama şu unutulmamalıki bir yerlere ses ulaştırmak için bu ülkede işler böyle işliyor malesef.

İstanbul büyük şehir çalışanlarının İETT şoförleri hariç diğer çalışanların ne maaşlarında ne de ikramiyelerinde bir aksama problemi yaşanmıyor,nedense bu durum gecikme olsun haklar olsun bu aksaklıklar şoför çalışanlara yansıtılıyor,bunun bir sebebi veya mantıklı bir açıklaması varmıdır.Eğer evet vardır şudur bundandır diyen varsa açıklasın da bilgilenelim diyorum.

ümit 806

10 yıl önce - Cmt 23 Ağu 2008, 00:58

Bu sabah E-5 Kadıköy - Kartal istikametinde İETT otobüsleri 30-40 km grevi yapıyorlardı. Bazı İETT otobüsleri dörtlü flaşörleri de yakmışlardı.

Benim Göztepe Köprüsü'nden bindiğim 2006-833 filo numaralı aracın şöförü, neden yavaş gidiyoruz, arıza mı var diye soran bir yolcuyu evet arıza var diye kandırarak bu kişinin araçtan inmesine sebep oldu. Yaptığı eylemin arkasında duramayan, yolcuya izah edemeyen bu kişiyi ve bu davranışını esefle kınıyorum.

a.çetin
10 yıl önce - Cmt 23 Ağu 2008, 13:03

Aynı iş yavaşlatma eylemi Metrobüs hattında da oldu...

olcay turker
10 yıl önce - Cmt 23 Ağu 2008, 13:15

Alıntı:
Benim Göztepe Köprüsü'nden bindiğim 2006-833 filo numaralı aracın şöförü, neden yavaş gidiyoruz, arıza mı var diye soran bir yolcuyu evet arıza var diye kandırarak bu kişinin araçtan inmesine sebep oldu. Yaptığı eylemin arkasında duramayan, yolcuya izah edemeyen bu kişiyi ve bu davranışını esefle kınıyorum.
kesnlikle katılıyorum. dün aynısı metrobüs hattındada yaşandı ve şöförle bir yolcu tartıştı hoş olmayan şeyler yaşandı halbuki gidicegimiz yerlere gec kalmış olsakta alınamayan hakların aranmasının kesinlikle arkasındayız.( en azından kendim ve çevremdekiler)

taha yasir
10 yıl önce - Pzr 24 Ağu 2008, 00:06

Alıntı:
Bu sabah E-5 Kadıköy - Kartal istikametinde İETT otobüsleri 30-40 km grevi yapıyorlardı. Bazı İETT otobüsleri dörtlü flaşörleri de yakmışlardı.

Selamlar

Şoför arkadaşlara sorulan sorulara evet grev var iş yavaşlatma eylemi var dediği zaman diğer yolcularında yüklenmesi sonucu neler olabileceği ihtimalini hiç aklınıza getirdinizmi sayın ümit kardeşim,sitres içerisinde çalışan şoförleriin yolcu ile münakaşa yaşamamak için günü iyi bitirebilmek için nelere başvurduklarını düşünmenizi ve KINAMA nızı gözden geçirmenizi tavsiye ediyorum.

Her an insanlarla psikolojik olarak iç içe olunan bu mesleğin helede istanbul gibi bir şehirde,mesleğin ifası esnasında yaşanabilecek her türlü olumsuzluğa açık olmasından ötürü yapılan durum insanları kandırmak değil,olabileceklerin önüne geçmek olarak değerlendirilmelidir.

selam ile

İ.Hakkı Erdoğan
10 yıl önce - Pzr 24 Ağu 2008, 00:42

Taha bey grev ses getirecek biçimde yapılır.Şimdi oradaki şoför arkadaş bunu açıkca söylemeyip başka şey söylerse hiçkimsenin grevden haberi olmaz.Bu bir defa grevin mantığına aykırı.Grevde otobüse bu otobüste grev var diye yazı bile asmaları gerekirken şoför bile söylemiyorsa bu grevden çok hizmet kalitesini sekteye uğratmak, araçların geç varmaları dışında hiçbir zararı olmayacak halkında bilgisi olmadığından Belediye veya İşletmeye baskı yapamayacaklardır.Baskı olmayınca şoförlerin istekleri yerine getirilmeyecek ve hiçbir işe yaramayacak bir saçma hareket yapılmış olacak.

Ercan Dikme
10 yıl önce - Pzr 24 Ağu 2008, 02:56

Alıntı:
Baskı olmayınca şoförlerin istekleri yerine getirilmeyecek ve hiçbir işe yaramayacak bir saçma hareket yapılmış olacak.

Grev yapmak hakkı çalışıp maaşını alamadıktan sonra artık değil grev maaş alana kadar çalışmaması da gerekir diyeceksiniz istanbullu ne olacak bu adam sevabına bedavaya yolcu taşımayacak o da bir insan faturaları ödemeleri var diğer ödemeleleri var bunları sırtını dayadığı devlet yapıyorsa onun da yavaşlatma hakkıdır.Zararı iett çeker sollayan öholar yavaş diye binilmeme vs durumları var

İ.Hakkı Erdoğan
10 yıl önce - Pzr 24 Ağu 2008, 11:37

Ben yavaşlatma yapmasın, grev yapmasın demiyorum.Hakkını almak için bu tür yollara başvurabilir ama bunu duyurması lazım.Şimdi araç yavaş gittiğinde arızalı diye şoför beni kandırsa iner başka otobüse binerim hiçte umurumda olmaz.Ama şoför iş yavaşlatma var derse, grev var derse eve gelince aracın kodunu vermeden İETT'ye mail atarım, bu sorunun giderilmesini isterim.İETT'ya halktan bu yönde baskı gelse haman gerekeni yapacaktır.Ama yolcuyu kandırmakla bu işle içli dışlı olmayanlar dışında kimsenin eylemden haberi olmaz İETT'ye baskı yapamaz, şoförlerde istediklerini alamaz.

taha yasir
10 yıl önce - Pzr 24 Ağu 2008, 12:35

Alıntı:
Taha bey grev ses getirecek biçimde yapılır.Şimdi oradaki şoför arkadaş bunu açıkca söylemeyip başka şey söylerse hiçkimsenin grevden haberi olmaz.Bu bir defa grevin mantığına aykırı.Grevde otobüse bu otobüste grev var diye yazı bile asmaları gerekirken şoför bile söylemiyorsa bu grevden çok hizmet kalitesini sekteye uğratmak, araçların geç varmaları dışında hiçbir zararı olmayacak halkında bilgisi olmadığından Belediye veya İşletmeye baskı yapamayacaklardır.Baskı olmayınca şoförlerin istekleri yerine getirilmeyecek ve hiçbir işe yaramayacak bir saçma hareket yapılmış olacak.

selamlar

Herşey şoförlerde bitiyor gibi görünüyor dışardan bakılınca,şoför sendikasının aldığı kararı yerine getiriyor ve 2 saatlik iş yavaşlatma hakkını kullanıyor.Nasıl diğer çalışanların sendika doğrultusunda edindikleri haklar var ise buradakide öyle.Asıl problem olayın uygulamasın daki yanlışlık bu bilinen bir durum,şoför burada olması muhtemel bir gerginliğin önüne geçmedeki tedbirini alıyor,ama sadece kendi haklarını düşünenler malesef başkalarının haklarını es geçiyor.

Kesinlikle başka şeylere sebebiyet verilmesini istemeyen şoför elinden geleni yapıyor,biz napıyoruz,şoför izah edemediğinden insanları kandırıyor diyor ve asıl kınanması gereken merciiler değil ilk ön palan daki mağdur insan kınanıyor.

Bilinçli bir toplum olmaktan bahsediliyor herzaman,yeri geldiğinde insanların bilinçlenmesi hertürlü olumsuzluğun önüne geçer diyor, böyle bir eğitimin şart olmasından dem vuruyoruz,ama yeri geldiğinde ise bilinçli aklımızı devreden çıkarıp kendi bencilliğimizi aklımızın önüne geçiriyoruz.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM