Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
arif solak

11 yıl önce - Çrş 27 Ağu 2008, 17:08
Burdur - Mehmet Akif Ersoy ÜniversitesiTÜRKİYE’DEKİ ÜNİVERSİTELER İNDEKSİ
.

GENEL
BAŞLIKLAR» FOTOĞRAF
BAŞLIKLARIÜNİVERSİTE
WEB LİNKLERİÜNİVERSİTE
LOGOLARI

.
(+)

(+)

(+)

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, 01.03.2006 tarih ve 5467 sayılı kanunla kurulmuş bir üniversitedir.

20 Temmuz 1982 tarih ve 41 sayılı kanun hükmünde kararname ile kurulan Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanan Burdur Eğitim Yüksek Okulu ve Burdur Meslek Yüksek Okulu ile yola çıkılan oluşum 1992 yılında 3837 sayılı yasa ile kurulan Süleyman Demirel Üniversitesi'ne bağlanarak devam etmiştir.

Süleyman Demirel Üniversitesi'ne bağlı olunan süreçte iki birime ilave olarak Burdur Sağlık Yüksek Okulu, Bucak Hikmet Tolunay Meslek Yüksek Okulu, Bucak Emin Gülmez Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu, Ağlasun Meslek Yüksek Okulu, Gölhisar Meslek Yüksek Okulu kurulmuştur. 01.03.2006 tarih ve 5467 sayılı kanunla Akdeniz Üniversitesi'ne bağlı Veterinerlik Fakültesi ve yeni kurulan Fen Edebiyat Fakültesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü ile Sağlık Bilimleri Enstitüsü de bu oluşuma katılmıştır

http://tr.wikipedia.org/wiki/Mehmet_Akif_Ersoy_%C ...iversitesiYiğit Demirkaya

6 yıl önce - Sal 28 Oca 2014, 02:09

Üniversitemiz unutulmuş Başlığı canlandırmak lazım..(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)


Yiğit Demirkaya

5 yıl önce - Pts 27 Ekm 2014, 00:17

Resul GUL
4 yıl önce - Çrş 16 Arl 2015, 15:22
Eski Anadolu Kültürlerine Bakış


Konferans
Prof Dr Fahri Işık Onuruna
MAKU Konferans ve Sergi Salonu
Bahçelievler Yerleşkesi
24 - 25 Aralık 2015BJK 5106
2 yıl önce - Cum 21 Tem 2017, 21:45


(+)


MAKÜ'ye spor merkezi

Alıntı:
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'ne (MAKÜ) yaptırılacak Alternatif Sporlar Sporcu Eğitimi ve Kamp Merkezi için imza töreni düzenlendi.

MAKÜ'de yapılacak Alternatif Sporlar Sporcu Eğitimi ve Kamp Merkezi için Senato Salonu'nda düzenlenen imza törenine Vali Şerif Yılmaz, Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz ve inşaatı yapacak yüklenici firma yetkilileri katıldı.

MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, çok hızlı ve çok ciddi çalışmalar yapmayı ve kendinden önce kurulan üniversitelerle arasındaki akademik, teknik ve fiziksel altyapı ihtiyaçlarını karşılamayı amaçladıklarını belirtti. Merkezin bölge sporu ve sporcusuna katkı vereceğini kaydeden Korkmaz, "Bu proje sürecinde birkaç defa projeye müdahaleye ederek projenin gelişimine katkı veren Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum" dedi.

Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, MAKÜ'nün kuruluşundan bu yana emeği geçenlere teşekkür etti.

Vali Şerif Yılmaz, projeyle Burdur'un spor merkezi olacağını vurguladı. Yılmaz, "82 milyon lira civarında maliyeti olan bu tesisle birçok üniversitede olmayan altyapıya kavuşmuş olacağız. Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı bu parayı buraya verdi" diye konuştu.

Daha sonra yüklenici firma yetkilisiyle Rektör Adem Korkmaz tarafından yapım sözleşmesi imzalandı.

İstiklal Yerleşkesi'nde yapılacak olan merkezin 41 bin 824 metrekare kapalı alanı olacak. Merkez spor kompleksi ve sporcu eğitimi ve kamp merkezi olarak planlandı. Spor kompleksinde basketbol, voleybol ve hentbol antrenman salonları, ata sporu yağlı güreş başta olmak üzere çeşitli disiplinlerde güreş salonları, masa tenisi, step aerobik, atletizm ve jimnastik, serbest jimnastik, badminton, Uzakdoğu sporları, halk oyunları ve kondisyon salonu yer alacak. İçerisinde efor test ünitesi, fizik tedavi, hidroterapi ve sporcu beslenme analiz birimlerinin yer aldığı Spor Sağlık Merkezi de bu kompleksin bünyesinde hizmet verecek.

Yine bu kompleks içerisinde Spor Bilimleri Fakültesi'nin eğitim ve öğretimine katkı koyacak çok sayıda derslik, konferans salonu ve ofislerin de bulunduğu 10 bin izleyici kapasiteli stadyum yer alacak. Olimpik özelliklerde inşa edilecek olan stadyum atletizmden futbola kadar çok sayıda ulusal ve uluslararası spor müsabakalarına ev sahipliği yapabilecek. Bu spor kompleksine ilerleyen yıllarda motor sporları ile dağ bisikleti pistlerinin de eklenmesi hedefleniyor.

Sporcu Eğitim ve Kamp Merkezi adını taşıyan ikinci ünite ise sporcuların müsabaka öncesinde iyi bir hazırlık dönemi geçirebilmeleri için gerekli her türlü konforu sağlayacak donanımlara sahip özel bir tesis de yer alıyor.(DHA)


http://mehmetakif.edu.tr/duyuru/6147/burdur-sporu ...ne-gelecek

Hayırlı olsun.


MAKÜ Alternatif Sporlar, Sporcu Eğitimi ve Kamp Merkezi Projesi Tanıtım Filmi


sayfa 1
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler