Ana Sayfa 930 bin Türkiye Fotoğrafı
osman_k
10 yıl önce - Prş 08 Nis 2004, 09:29
[İST-E2.14] - Ayvansaray-Sütlüce Arasına Çekilen Eski Galata Köprüsü

(+)

(+)

(+)

(+)

Başdoğan

8 yıl önce - Cmt 11 Mar 2006, 16:25

(+)

Sinan Doğan

7 yıl önce - Çrş 04 Nis 2007, 23:41

(+)
2007 Nisan'da görünümü

sazanhayko

7 yıl önce - Prş 05 Nis 2007, 01:05
Şu köprü tekrar trafiğe açılamaz mı?

Eskiden -daha doğrusu ilk getirildiği zaman- Ayvansaray - Hasköy arasında Haliç Köprüsü'ne alternetif olarak kurulmuştu, ve Haliç köprüsünde o zaman genişletilmiş ve de eski kısım tamirat yapılırken üzerinden arabalar geçerdi.
O zamanlar aktif olan köprü şimdi hangi gerekçeyle parçalandı ve atıl vaziyete sokuldu? Şunu bütünleyip tekrar kullansak olmaz mı?

En son sazanhayko tarafından Prş 05 Nis 2007, 01:14 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

simon

7 yıl önce - Prş 05 Nis 2007, 01:05

Motordan çekmiş olduğum bir fotoğraf.

(+)

mordehay kohen

7 yıl önce - Prş 05 Nis 2007, 10:15

Bu köprü 1912 senesinde alman M.A.N şirketi tarafından inşa edilmiştir
takriben 1992 senesinde mayıs ayında  bir nevi yangın geçirdi zaten yanı başında yeni köprü inşa edilmekte ve bu güzelim köprü emekliye ayrılacaktı .
eski belediye başkanlarından nurettin sözen beyin son icraatlarından biriside bu eski galata köprüsünü
tamir etmek ve hasköy  balat/ayvansaray arasına yerleştirmek oldu . ben bu köprüden 1994 senesinde
elimde video kamera ile geçmeye nail oldum .
Recep tayyip erdoğan istanbul belediyesine iktidara geldikten sonra köprünün ismini valide sultan köprüsü olarak değiştirdi . sonradan Halicin temizleme ve pislikleri arıtma işlemlerine mani oluyor
gerekçesile köprü ortadan açıldı .
şu anda zannedersem haliç temiz eskisi kadar kokmuyor buna benzer işlerin uzmanı değilim acaba
bir çok ıstanbullunun kalbinde taht kuran  bu güzelim köprü tekrar eski haline dönebilirmi ?

Tuncer HALICI

7 yıl önce - Prş 27 Eyl 2007, 00:16

(+)

(+)

(+)

(+)

Antuan2
7 yıl önce - Pzr 07 Ekm 2007, 01:55

merhabalar siteyi beyenerekten takip ediyorum benim merak ettigim eski galata köprüsüne ne oldu da balat taraflarına cekildi şu anda 20 yaşındayım ve eskiden olan şeyleri azda olsa hatırlıyorum bomba patlatıldı diye benim aklımda kalmış dogrumudur yoksa benmi yanlış hatırlıyorm bana kısa bir bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler

mustafa taşanyürek
6 yıl önce - Cum 29 Şub 2008, 17:17

Sevgili Antuan2 eski Galata köprüsü ile birçok bilgi Mordehay beyin mesajında var.Benim bildiğim
Haliç temizlenirken! suyun devirdaimini yada akıntıyı engelliyor diye ayırdılar.Şimdi yılda birkaç
kez genellikle yaz aylarında üzerinde sanatsal etkinlik düzenliyorlar.Etkinliklerin birinin tiyatro
festivali olduğunu biliyorum,birkaç yıldır yapılıyor.Eh ne diyelim bunada şükür ,şimdiye kadar parçalanmış olabilirdi de.

adnanu
6 yıl önce - Cmt 01 Mar 2008, 14:10
köprü hk.

evet,
bu güzelliğin korunması için,
hem haliçten başka bir yere
götürülmeli hem de bütünlüğü
korunarak,kültürel,sanatsal ,alışveriş
merkezi olarak hizmete konulmalı
bir vatandaş olarak benim özlemim budur
kolay gelsin...............

Ana Sayfa -> ULAŞIM