Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı
Ankara Dikmen Vadisi 4.-5. Etap kentsel dönüşüm projesi
« önceki   123 ... 383940 ... 747576   sonraki »
Ana Sayfa -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
İ.Hakkı Erdoğan
1 yıl önce - Cum 15 Şub 2013, 13:02

İşgalciler, göstericiler, çeteler ve CHP el ele verdi yine projeyi durdurmak istiyorlar.

Alıntı:
Dikmen Vadisi 4. Ve 5. Etaba Çankaya Belediyesi’nin yaptığı itiraz reddedildi

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin, Dikmen Vadisi 4. Ve 5. Etaplar Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi’ne ilişkin 11.09.2012 tarih ve 1415 sayılı kararına Çankaya Belediye Başkanlığı tarafından yapılan itiraz Meclis üyelerince reddedildi. Belediye Meclisi’nde görüşülen “İmar ve Bayındırlık Komisyonu Raporu”nda, itirazın reddine ilişkin şu açıklama yapıldı:

“Söz konusu itiraz yazısında belirtilen hak sahiplerinin barınma sorunlarının çözümlenmediğinin belirtildiği ancak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından tapu tahsis belgesi olanların aynı proje alanı içerisinde haklarının verildiği, tapu tahsis belgesi olmayanların ise belediyemizce uygun olan yerlerden hak sahipliği kazandırıldığı, yine itiraz yazısında tüm kent için gerekli olan açık ve yeşil alan özelliğinin korunduğu bir proje yapmak mümkünken alanın yüksek yapılaşma koşulları ile üst gelir grubuna yönelik konut alanlarına dönüştürüldüğünün belirtildiği, itiraz dilekçesinin aksine Belediye Başkanlığımız tarafından yapılan plan sınırında kişi başına 10 metrekare yeşil alandan daha fazla hatta yaklaşık 2 katı yeşil alan ayrıldığı ve alanın yüzde 57’sinin yeşil alan, yüzde 27’sinin konut alanı, yüzde 13’ünün ticaret alanı olarak belirlendiği, yine belirtilenin aksine Ankara nüfusunun yeşil alan ihtiyacının sadece söz konusu planlama alanından sağlanmasının gerekli/mümkün olmayacağı, hususları tespit edilmiş olup, 1/5000 ölçekli nazım imar planına yapılan itirazın “reddi” komisyonumuzca uygun görülmüştür.”

http://www.ankara.bel.tr/haberler/bykehr-beledye- ...R4VR6XwlDU

Aynı itiraz içinde hem Dikmen Vadisi yeşil alan olsun, bina yapılmasın hem de sadece tapu ve tapu tahsisi olanlara değil işgalcilere bile Dikmen Vadisi'nden ev verilsin diyebilen bir zihniyet var karşımızda.

muhendizbey
1 yıl önce - Cmt 16 Şub 2013, 02:19

Halkevi denen militan grubun cogunlugu orda ikamet etmeyen cete mensuplarini da oraya yigmasi ile yine ilerleme saglanamamis. Soyle ya da boyle bu is bitecek bunlar defolup gidecekler, tahriklere gelmeden beklemek en iyisi. CHP'ye de aferin, ordaki bir avuc capulcu size oy vermiyor zaten. Orda magdurum diye ortada gezinenlerden daha fazla insan hak sahibi oldugu halde surunuyor. Bu adamlar, Ankara'nin ortasinda devlete, kanunlara meydan okuyorlar ama hicbirsye yapilamiyor, inanamiyorum...saka gibi.

Levent DOGAN
1 yıl önce - Pzr 03 Mar 2013, 17:56
Dikmen Vadisi Son Etap zaman başlayacak

Ankara'nın 7 yıldır çözülemeyen Dikmen projesi ne zaman başlayacak?

Dikmen Vadisi Son Etap proje alanında "İdare İle Anlaşma Yapan Hak Sahibi Konutlarının Yıkılması yapım işi" amacıyla 13 Şubat tarihinde yıkıma gelen bir şirketin güvenlik görevlileri ile gecekondularda oturanlar arasında çıkan taşlı sopalı kavgada sonucu polise ve yıkım ekibine verilen gözdağı ardından yıkım işlemleri yapılamıyor...

Arkadaşlarıma projenin başlamamasının, gerekçesini açıklayacak kelime bulamıyorum, Kamu Güçlerinin + Belediyenin yetersizliği mi demeliyim?

Yıkım işlemlerine teşebbüsün ardından medya; eli sopalı, taşlı direnişçilere “zavallı mahalle sakinleri”, görevini yapmaya gelen görevlileri “coplu, özel güvenlik/cani” olarak yazıyor.

1"i polis 10 kişi yaralanıyor, daha sonra hızını alamayan mahalleli yol kenarında bulunan iş makinesini taşlayıp, camlarını kırıyor, ayrıca eline geçirdikleri taşları sağa sola rastgele savurması sonucu polis araçlarının yanı sıra bazı araçlar da hasar veriyor… medya gecekondu sahiplerinden yana.

Başkanımızın medyada yaptığı açıklamalardan anımsıyorum; "Büyükşehir Belediyesi ile anlaşma yapanların sayısı gece-kondu`da oturanlara/direnişcilere göre daha fazla" olduğunu belirtmişti…Belediye ile anlaşmalarını tamamlayan, yıllardır projenin başlamasını, yapılan sözleşmedeki taahhüt edilen evlerini bekleyen benim gibi insanları düşünen yok.

Ankara`nın merkezi, Cumhur Başkanlığının hemen yanında böyle bir çarpık yapılaşma var; o bölgenin %57 yeşil alana sahip muhteşem bir görünüşe sahip konut ve rekreasyon alanına dönüşmesini sağlayacak Dikmen Vadisi Son Etap Projesinin başlamaması için bazı guruplar elinden geleni yapıyor, başarıyorlar da…

http://fotopanorama360.com/portfolio/ankara-dikmen-vadisi-parki/#

Proje seçim sonrasına kalmasın artık?
Sizce bu proje başlar mı?

zafer0006
1 yıl önce - Çrş 13 Mar 2013, 14:54

yıllardır bekliyoruz ben geleceğimi bu ev üzerine kurdum ve görünen o ki karanlık bi gelecek var hala net bişey bilmiyoruz ? biz hak sahibi olarak tepki göstermiyoruz onlar hak sahibi olmadığı halde tepki gösteriyor ? bizde bişeyler yapalım arkadaslar ne bileyim bi eylem bi duyuru yada herhangi bişey hep böyle kuzu gibi beklicez mi ?

Barış T
1 yıl önce - Prş 14 Mar 2013, 17:09
Başkent'te taşlı sopalı yıkım kavgası:2 yaralı

Alıntı:
Dikmen Vadisi'ne yıkım için giden görevlilerle ev sahipleri arasında kavga çıktı.

Başkentte gecekondu yıkımı yapmak isteyen taşeron firma ile ev sahipleri arasında çıkan kavgada 2 kişi yaralandı.

Dikmen Vadisi'ne yıkım için gelen taşeron firma çalışanları ile gecekondu sakinleri arasında taş ve sopalı kavga çıktı. Çıkan kavga sırasında pompalı tüfekle ateş açıldı. Rastgele ateş açılan ateş sonucu seken saçmalar, CHA kameramanı Bilal Oflaz ile polis memuru Uğur Eroğlu'na isabet etti. Yaralılar, Acıbadem Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

http://www.ankarahaber.com/haber/Baskent-te-tasl% ...%B1/131680

Bu sefer bir basın mensubu arkadaşımız ve polis memuru yaralanmış, gerekli önlemlerin alınıp müdahale edilip biran önce yıkılması gerekir.

İ.Hakkı Erdoğan
1 yıl önce - Prş 14 Mar 2013, 17:25

Ankara'nın göbeğinde yıllardır şu manzaraları görüyoruz ve polisin kılı kıpırdamıyor. Ankara'da polis sadece siyasilerin uşaklığını yapmaya mı yarıyor acaba?

obegzz
1 yıl önce - Prş 14 Mar 2013, 18:11

155 i arayıp bir deneme yapın, siz arayınca kaç dakikada gelecekler? neticeyi buradan paylaşın lütfen

Barış T
1 yıl önce - Prş 14 Mar 2013, 18:19

Benim çok güzel bir anım var 155 ile ilgili bu sokak düğünlerinden çok çekiyordum çok rahatsız oluyordum, adamlar yolu kesip düğün yapıyorlar bende bununla ilgili şikayette bulundum hatta valilik genelgesini de hatırlattım bunu dikkate alarak işlem yapın dedim, polis 15 dk da geldi düğün sahipleri yemek ikram ettiler sohbet ettiler çay içtiler sonra gittiler ben 155 i tekrar aradım. Polisin geldiğini ve hiç bir işlem yapmadığını o polisler hakkında da şikayetçi olduğumu belirttim ve basın mensubu olduğumu yapılan işlemi görüntülediğmi söyledim ve sonra ki gelen ekip işlem yaptı. Bunlar toplamda 45 dk sürdü. Bu kadar hızlılar yani.

muhendizbey
1 yıl önce - Prş 14 Mar 2013, 19:31

Hic kimse kusura bakmasin, boyle capulcu toplayip yikima gidilmez. Biz hakliyiz ordakilerin cikip gitmesi lazim ancak mafya tipi adamlarla bu is cozulemez, bu insanlik disi olur. Adam gibi polis gidip bu adamalri tek tek evden alip mi engelliyor ne yapiyor kanun yolu ile olmali,

İ.Hakkı Erdoğan
1 yıl önce - Prş 14 Mar 2013, 19:37

Alıntı:
Adam gibi polis gidip bu adamalri tek tek evden alip mi engelliyor ne yapiyor kanun yolu ile olmali,

Polisin öyle özenli bir iş yaptığı nerede görülmüş?

İlla vadide biri ölecek, onu bekliyorlar herhalde. Ondan sonra İçişleri Bakanı talimat verir Emniyet'e, sorun öyle çözülür.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ANKARA - Haberler ve Sohbet