Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
İbrahim Sarıca
8 yıl önce - Çrş 14 Ekm 2009, 22:12

Alıntı:
Tapulu arsası olanlara imar affından felan alındı diye beyan yapmışsınız..Kim nerden aldıysa aldı arsasını bundan size ne?

Alıntı:
kanunda var devletin kanunun bilirkişileride var.

Bu iki cümleniz birbiri ile çelişyor. Benim kimsenin ev sahibi olmasında felan gözüm yok. Fakat gecekonduların savunulacak bir tarafı yok.

Bende sizi gecekondu mahallelerinden herhangi bir rekreasyon alanı olarak değil de, sıradan mütahitlerce gelişigüzel yapılaşmış Ankara nın o paspal mahallelerine davet ediyorum .Göz var, nizam var. Hiçbirinde ne bir tam düzgün otoparklı bina var.Ne bir yol düzeni var. Duvar gibi dik sokaklara apartmanlar yapılmış. Yeşillendirme denen bişey yok. Yapıldıkları bölgenin geleceğini de mahvediyorlar. İleri de ulaşım problemleri gibi birçok problem doğuruyor. Bunlar sizi ilgilendirmiyorsa ben daha birşey demiyorum...

İ.Hakkı Erdoğan
8 yıl önce - Çrş 14 Ekm 2009, 22:33

Alıntı:
2-Tapulu arsası olanlara imar affından felan alındı diye beyan yapmışsınız..Kim nerden aldıysa aldı arsasını bundan size ne?

Tüyü bitmemiş yetimin hakkı gasp edilerek kazanılan arsaların şimdi hak hukuk adına savunulması çok gülünç oluyor.Beni ilgilendiren kısmı bu.Yoksa nerden aldıkları beni ilgilendirmiyor.

Alıntı:
3- Melih Bey devletmi ? Sadece bir belediye başkanımı ? Devlet halk mı belediye başkanımı ?

Melih Gökçek devletin memurudur, devlet adına devletin yetkisiyle çalışır.Zaten kendisi de memur haklarına sahiptir.Yargılanması bile siyasetçi olmasına rağmne memur muhakemata göre yapılır.

Alıntı:
4- Sizce buraya imar çıkarmama konusunda Melih bey neden çok ısrarcı ( Bir değermi ,rantmı var acaba )

Tabi rant var.Hemde iki rant var.Birisi kente dönük rant, diğeri parasal rant.Bu projeyle hem kent kazanmış olacak hemde belediyenin kasasına para girmiş olacak.Böyle bir ranttan hangi belediye başkanı 3-5 çapulcu yüzünden vazgeçer.Genelde para kazandıran işler kente faydalı olmazken burada hem kente faydalı hemde para kazandıran bir proje varken aklı selim kimse vazgeçmez.Zaten de geçmemesi gerekir.

Alıntı:
Sanırım kültürlü insanlar bu olayı çözebiliyor ve çankayanın göbeğindeki arsanın M2 sinin 300.000 tl. etmiyeceğini çok iyi bilip karar verebiliyorlar.

Çankaya'nın göbeğindeki arsanın m2 başına 300 tl etmeyeceğini bilenler, o arazilerin zamanında m2'ye 30 tl'ye bile alınmadığını da tez zamanda öğrenmeliler.Hatta para ödediler mi onu da öğrenseler iyi olur.

Alıntı:
Neyse size cevabım devlet varsa melih bey istediğini yapabilirse kanunda var devletin kanunun bilirkişileride var.

Ek olarak birde belediye meclisi ve plan tadilatı diye birşey var.Bilirkişi aracılığıyla yüksek fiyat alan hak sahipleri bir oturumda kentsel dönüşüm planından çıkarılıyor.Çıkarılıyorda ne oluyor, mütahitle anlaşıp kenti katletmesine müsade mi ediliyor?Tabi ki hayır.Arsasından imar geçmiyor, tek olan bu.Sonra bu haksahibi gidip arazisini yüksek fiyat biçen bilirkişiye satmaya çalışabilir.Lafa gelince milyonlardan bahseden bilirkişi kendine gelince o arazi için 5 kuruş vermez tabi...

Bu arada savaş çıkar, bu işin sonu cinayet gibi söylemlerden de vazgeçmenize sevindim.200-300 metre aşağıdaki Melih Gökçek'in evinin önünde eylem yapamayanlar vadideki güvenliklere saldırıyorsa, dozerlere taş atıyorsa bu biraz havlayan köpek ıssırmaz sözünü hatırlatıyor bana.Gerçekten cesursanız gidin Melih Gökçek'in lojmanını basın, hemen dibinizde.Ama anlaşılıyorki bunu yapamayacağınızın farkına sizde vardınız.Bu da önemli bir gelişme.

hayatiarat
8 yıl önce - Prş 15 Ekm 2009, 18:35

Alıntı:
Ek olarak birde belediye meclisi ve plan tadilatı diye birşey var.Bilirkişi aracılığıyla yüksek fiyat alan hak sahipleri bir oturumda kentsel dönüşüm planından çıkarılıyor.Çıkarılıyorda ne oluyor, mütahitle anlaşıp kenti katletmesine müsade mi ediliyor?Tabi ki hayır.Arsasından imar geçmiyor, tek olan bu.Sonra bu haksahibi gidip arazisini yüksek fiyat biçen bilirkişiye satmaya çalışabilir.Lafa gelince milyonlardan bahseden bilirkişi kendine gelince o arazi için 5 kuruş vermez tabi...

Kentsel dönüşüm projesinde sınırların değiştiğini yazmışsınız. Bildiğim kadarıyla, Kentsel dönüşüm alanı sınırları , encümen kararıyla belirlenir ve de değişmez. Bilirkişiler de mahkeme safhasında (kamulaştırma) , gayrimenkulun değerini tesbit için danışılan kişilerdir ve mahkeme buna göre karar verir. Mahkeme kararına taraflar uymak zorundadır.

Hakan_ank89
8 yıl önce - Prş 15 Ekm 2009, 18:54

Alıntı:
Hala imar açıldı salak salak binalar yapıldı gibisinden saçma laflara karnım doydu ...Ben size örnek verdim Geçersin karşıya imara açılmış yerlerdeki EGE KONUTLARI ve KOZ İNŞAAT yapılarına bakarsın..

Senin o 4 dönümlük yüzlerce milyar değerinde arsanın sana getirisi ne olacak, sen açık açık onu söyle. Üstüne apartman dikmek istiyorsan onun yeri burası değil, yetkili mercilere git derdini anlat, ben arsama Koza ve Ege gibi bloklar dikmek istiyorum, ama siz benim önümü tıkıyorsunuz de, payına düşeni al, sonra keyfine bak, ne de olsa o arsalar sizin, siz başkasından zorbalıkla almadınız, kapı gibi tapunuz var değil mi?

Senin mantığın gayet belli, Koza ve Ege konutları nasıl yapıldıysa benim arazime de böyle yapılaşmanın önü açılsın diyorsun, lafı çevirmenin manası yok. Ama inşallah bu rantlar kişilere verileceğine belediyeye verilir de belediye para kazanır. Yoksa 750-1000 metrekare arsası olan, derme çatma bir bina dikiyor, ama senin bu çarpık yapılaşmaya da lafın yok. Varsa yoksa maddiyat. Senin 4 dönümlük arsana da iyi bir site yapılır, bu şevkle sen yaptırırsın.

İ.Hakkı Erdoğan
8 yıl önce - Sal 20 Ekm 2009, 23:16

Türk-Rus Dostluk Korusu'na ağaç dikme etkinliğinden sonra vadide gezinen Gökçek, vadi sakini iki bayanla kameralar önünde ayaküstü sohbet etti.Vadi sakinleri evimizin bir tarafı cennet gibi bir parka diğer tarafı çöplük gibi bir yere bakıyor burayı diyerek sitem ettiler.Gökçek'te bana kalsa şimdiye tüm vadiyi bitirirdim ancak Çankaya Belediyesi sürekli dava açıyor o nedenle yapamıyoruz dedi.

Konuşmanın devamında ama beni tanıyorsunuz, ben yaparım deyince yaparım gibi iddialı laflar edip buradaki kentsel dönüşümün öyle yada böyle yapılacağını söyledi.

Gökçek Dikmen Vadisi 4-5'i yapmaya sonuna kadar kararlı görünüyor.Ankara ilk 3 etabı kazandığı gibi 4. ve 5. etabıda kazanacak.

Levent DOGAN

8 yıl önce - Pzr 01 Ksm 2009, 23:33
Formül Ancak TBMM'den Yeni Bir Kanunun Çıkmasıyla Söz Konusu Olabilir

Merhaba,

Dikmen Vadisi 4-5. Etap Projelerinin kentin yararına olacağı önceki 1. 2. 3. Etaplarda görüldüğü gibi açıkca ortada... Dikmen vadisi projeleri yabancılar dahil herkezden beğeni topluyor...

Umarım Çankaya Belediyesinin açtığı dava sonucu ''iptal'' kararı verilen Dikmen Vadisi 4 ve 5. Etap Projelerine ilişkin "bir formül" kısa bulunur ve projeye devam edilir...

Saygılarımla.

En son Levent DOGAN tarafından Pts 02 Ksm 2009, 23:37 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

onurnazliaka
7 yıl önce - Cum 19 Şub 2010, 00:52

(+)

4. etapta ilk çadırlar kurulmuş.

(+)

3. etap sonu, 4. etap başlangıcı.

(+)

3. etap sonu, 4. etap başlangıcı

(+)

4. etabın bir kısmı da Hilal Mahallesi içerisindeki bu dar vadi alanına da sokulacak ve bu alandaki mevcut kavaklı alan düzenlenecek.

(+)

3. etap sonu, 4. etabın başlangıcı

(+)

4. etaba uzunlamasına bir bakış. 4. etap 3. etabın son bulduğu noktadan başlayıp Dikmen Köyü'ne yani Panora'nın 500 metre aşağısına kadar ulaşacak.

erdal ırgat
7 yıl önce - Cmt 20 Şub 2010, 00:07

5 senedir pek çalışma yok nasıl bitecek bu proje ?

İ.Hakkı Erdoğan
7 yıl önce - Cmt 20 Şub 2010, 00:10

Alıntı:
4. etapta ilk çadırlar kurulmuş.

Çankaya Belediyesi'nin açtığı dava noldu, Büyükşehir burada hukuki olarak inşaat yapamaz diye biliyorum dava dolayısıyla.Bu çadırlar vadi sınırına girmeyen özel arazilerde, bir müteahhitin yapacağı konutların olabilir.Çankaya'nın davasının Büyükşehir lehine sonuçlandığını sanmıyorum.

onurnazliaka
7 yıl önce - Cmt 20 Şub 2010, 00:12

Alıntı:
5 senedir pek çalışma yok nasıl bitecek bu proje ?

Çalışma seyrini şu şekilde sunayım:

1997 1. Etap'ın tamamıyla açılması
2003 2. Etap'ın tamamıyla hizmete açılması
2005 3. Etap adına ilk yıkımlar
2006 3. Etap inşaat çalışmalarının başlaması
2006 4.ve 5. Etap için ilk gecekondu yıkımları
2009 3. Etap'ın tamamlanması
2010 4. ve 5. Etap çalışmalarının büyük bir olasılıkla başlaması bekleniyor.

sayfa 4
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet