Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
İ.Hakkı Erdoğan
8 yıl önce - Cum 04 Eyl 2009, 15:34

Alıntı:
Gökçek’e Çince protesto

Ankara Dikmen Vadisi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yıkılmak istenen gecekonduların sahipleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’i açtıkları Çince, Korece ve Türkçe pankartlarla protesto etti.

Güvenpark’ta Büyükşehir Belediyesi eski binası önünde toplanan yaklaşık 100 kişilik grup, Kentsel Dönüşüm Projesi adı altında barınma haklarının ellerinden alındığını belirterek eylem yaptı. Burada Çince, Korece ve Türkçe pankartlar açan grup, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek aleyhine sloganlar attı. 3 yıldır seslerini duyurmak için her yolu denediklerini söyleyen Dikmen Vadisi Sakinleri, bu kez anlaşılmayı umduklarını kaydetti. Basın açıklamasının ardından kısa süreli oturma eylemi yapan grupta bulunan Dikmen Deresi Kentsel Dönüşüm Mağdurları Dayanışma Derneği yönetim kurulu üyeleri açlık grevine başladı. Dernek yöneticileri seslerini duyurana kadar açlık grevlerinin süreceğini belirtti.

http://www.hurriyet.com.tr/ankara/12410358.asp?gid=140

Dikmenli'ler hiçbir şeyden memnun olmuyor.Daha önce çok sık hak sahibi olmayan, işgalcilerin devletin arazilerini işgal edişini ve bunlara destek olan siyasileri görüyorduk.Çankaya Belediyesi bu işgalcileri korudu ve Dikmen Vadisi projesini mahkeme kararıyla durdurdu.Şimdi de burada hak sahibi olan vatandaşlar kentsel dönüşüm yapılsın, diye gösteri yapıyor.Bu arkadaşlar haklı çünkü bunların ellerinde tapular var ve bu tapuları karşılığında vadide süper lüks dairelere sahip olacaklar.Ama diğerleri işgalci, oradaki arazileri işgal etmişler ve şimdi de devletten süper lüks daire istiyorlar.Çankaya Belediyesi'de bu işgalcilere yardımcı oluyor.Artık Çankaya Belediyesi yöneticileri buradaki hak sahiplerinin ve hazine arazileri dolayısıylada tüm Türkiye'nin vebalini öder.

Çankaya Belediyesi'ni bu konuda koruyanlar ise işgalcilerle birlikte bu vebale ortaktır.

zeynel yıldırım
8 yıl önce - Sal 22 Eyl 2009, 14:58
tapulu arsa

İ.Hakkı Erdoğan
8 yıl önce - Sal 22 Eyl 2009, 15:10

Alıntı:
1978 yılında buradan 1620 metrekare tapulu bir arsa aldık.31 senedir annem vergisini ödüyor.Yıllardır imar geçecek ve arsamıza ev yapacağız diye bekledik.En sonunda belediye buraya 400 metreye bi r daire olmak üzere bize 4 daire anlaşması yaptı ve arsamızı elimizden aldı.
Oysa ki ben burayı kendi başıma anlaşarak bir firmaya yaptırsam çok daha fazlasını alabilirdim.

İmar geçerken düzenleme payı olarak %40'ı alındığı zaman 972 metrekareniz kalırdı.Yani 1600 metrekareyi net alan olarak düşünmeyin.

Şimdi 4 tane daire vermişler yani nerden bakılsa 1 milyon lira gibi bir değeri var.Normal biçimde imar geçirilirseydi ve siz 972 metrekareye 12 dairelik 2 apartman yaptırsaydınız, 8 daire alacaktınız.Ama bu 8 dairenin değeri 1 milyon liranın üzerinde bir değere sahip olacak mıydı?Şimdi vadideki apartmanlar ile İlker'deki dairelerin fiyatları arasında uçurum var.

Alıntı:
Bekklemeye başladık.
Mahkeme falan derken şimdi proje iptal edildi.

Benim arsam ne olacak ? Tapusuz arsa sahibi direndi , kazandı.
Ben kanunlara uyarak bana denileni yaptım, zarar ettim.

İşte burada ne deseniz haklısınız.Siz tapusu olup, kentsel dönüşüme katılanlar büyük zarar etti.Hem 2 sene beklediniz, hemde hiçbir şey alamadınız.Devlete kafa tutanlar, polisle çatışanlar, sizin ve hazinenin arazisini işgal edenler karlı çıktı.Onlar nasıl karlı çıktı?Çankaya Belediyesi'nin davaları sonucu karlı çıktılar.Bu aşamada insanlar kimi, ne ile suçlayacaklarını bilmeli.Bu işin tek sorumlusu Çankaya Belediyesi'dir.Ne kendim yaparım, ne başkasına yaptırırım anlayışı olduğu sürece bu tür mağduriyetler her zaman yaşanacaktır.

Sizin zararınızı engellemez ama Büyükşehir Belediyesi, Çankaya'ya burada çok güzel sürprizler hazırlıyor.Bunları da yakından takip edin.

İ.Hakkı Erdoğan
8 yıl önce - Pzr 11 Ekm 2009, 18:52

Alıntı:
Dikmen Vadisi 3. Etap'ı törenle açıldı
Kentsel Dönüşüm projelerine hız veren Ankara Büyükşehir Belediyesi bu kapsamda dev bir adım daha attı.
Dikmen Vadisi projesinin 3. Etap'ı düzenlenen törenle açıldı.
Törene katan vatandaşlar Ebru Gündeş'in verdiği konserle unutulmaz bir gece yaşadılar.

Ankara Büyükşehir Belediyesi kentsel dönüşüm projeleri kapsamında dev adım daha attı.
Kentsel Dönüşümün en büyük projesi olan Dikmen Vadisi projesinde yapımı yeni biten 3. Etap düzenlenen törenle açıldı.
Büyük Avrupa ödülü için Ankara'da bulunan Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Üyelerinin de katıldığı açılış töreninde Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulkadir Aksu, milletvekilleri ve belediye başkanları da hazır bulundu.
Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek bundan sonraki hedefin 4. ve 5. etabın açılışı olduğunu kaydetti.
Daha sonra bir şölen havasına dönüşen renkli gecede vatandaşlar Ebru Gündeş'in şarkılarıyla doyasıya eğlendiler.
Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan 1134 konutluk Dikmen Vadisi'nin 3.Etap'ı aynı zamanda sosyal donatı alanlarını da içinde barındırıyor.
320 bin metrekarelik bir alan üzerine inşa edilen 3. Etap'ın 200 bin metrekaresi ise yeşil alan oluşturuyor.

http://www.tgrthaber.com/news_view.aspx?guid=cf94 ...f740b1e5ad

Melih Gökçek'in dediklerinden anlaşılan Dikmen Vadisi 4. ve 5.Etap Projeleri şimdilik durdu.Yani projelerden tamamiyle vazgeçilmiş gibi görünmüyor.

Bu arada 3.Etap Ankara'mıza hayırlı olsun.Umarım 2014'e kadar 4. ve 5.Etap'da bitmiş olur.

zafer-bey
8 yıl önce - Pts 12 Ekm 2009, 10:40

Mehmet BEY
8 yıl önce - Sal 13 Ekm 2009, 04:32
Dikmen Vadisi.4-5 etap

vozkan
8 yıl önce - Sal 13 Ekm 2009, 10:06

Hakan_ank89
8 yıl önce - Sal 13 Ekm 2009, 18:57

Alıntı:
HAK SAHİBİ olanların arsalarını (400 M2 ye 100 m2 ev olarak ) bırakcaklarınımı sanıyorsunuz ?

Zamanında hazine arazilerini çevirip gecekondu yapanlar, milletin hakkını yiyenler bugün kalkmış haktan hukuktan bahsediyorlar... Ne güzel Ankara!

Sizin gibi arsaları olup da imar gelen yerleri gördük, Konya Yolu kenarındaki Dikmen yamaçlarına bir bakın, geçmişte gecekondularla dolu tepeler apartmankondulara dönüştü 2-3 yıl içerisinde. Diğer yandan da Dikmen Vadisi'ne bakın. Fark ortada! Aslında ülkemizde gerçek hukuk sistemi olsa sizinle anlaşma zeminine bile bakmadan yıkıp istenilen projenin yapılmasına izin verir, ancak ülkemizde o kadar güzel bir sistem var ki kuralları çiğneyen cezalandırılacağına eline tapu verilerek ödüllendiriliyor.

Keçiören'de birkaç ay önce bir evin üzerine istinat duvarı devrilmişti, sonrasında herkes suçluyu aramaya koyulmuştu. İşte bu durumlar yakında o Dikmen'in apartmankondularında da yaşanırsa o zaman da suçluyu uzaklarda aramamak lazım. Konya yolu'ndan geçerken biraz o apartmanların durumuna bakın, önlerinde yol yok neredeyse, her yerde istinat duvarları var bir sel olsa ya da bir yangın olsa kim bilir neler yaşanacak oralarda... İtfaiye o sokaklara giremeyince de suçlu itfaiye olacak tabi .

Bu sebeple yetkili kimse buralarda sıkı bir denetim yapılmalıydı fakat iş işten geçti, bari Dikmen Vadisi'nin diğer yamacında bu usulsüzlüklere izin verilmesin.

En son Hakan_ank89 tarafından Sal 13 Ekm 2009, 19:15 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

emrealpp
8 yıl önce - Sal 13 Ekm 2009, 19:10

İ.Hakkı Erdoğan
8 yıl önce - Sal 13 Ekm 2009, 21:42

Alıntı:
Anlaşılan sorununuz dikmen vadisi ve burdaki araziler.

Demekki anlama ile ilgili bazı sıkıntılarınız var.Ben Dikmen Vadisi ve arazileriyle bir sorun yaşamıyorum.Benim bu kentsel dönüşümlere ilgim Dikmen'le sınırlı değil.Gidip tüyü bitmemiş yetimin hakkı olan araziye ev yapıp, aflardan yararlanıp arazi sahibi olanların kenti katletmesi ve buna göz yuman aciz yöneticilerdir benim ilgi alanım.

Alıntı:
1. Bizim ( yani sahip olduğumuz arsanın imarı açıldıktan sonra kalan arsa m2 ve değeri sizi neden ilgilendiriyor ?

Belediye yol, bahçe, okul gibi kamu yararına yapılacak şeyler için özel mülklerden imar geçirirken %40'lık bir kısmını alabilir.Yani sizin 4 bin m2'niz aslında pratikte 2.4 bin m2'dir.Bu kanuni bir durumdur, kanun belediyelere bu hakkı vermektedir.

Beni neden ilgilendiriyor?Beni sadece elalemi kandırmanız ilgilendiriyor.Benim 4 dönümüm var, mütahite versem 20 daire alacakken belediye 10 daire veriyor, Melih Gökçek hakkımızı yedi diye yalan söyleyenlerle ilgileniyorum.Aslında onların mütahite verseler dahi o kadar alamayacaklarını ispatlarıyla ortaya koyuyorum.

Alıntı:
2. Size buraların belediye tarafından yeni bir imar kararı çıkarsa ve evlerini yıkan insanların arsalarını belediye alırsa ,HAK SAHİBİ olanların arsalarını (400 M2 ye 100 m2 ev olarak ) bırakcaklarınımı sanıyorsunuz ?

Ben belediye ne yapar bilemiyorum ama bildiğim tek birşey varki hukuki olarak altyapısı iyi hazırlanmışsa kimse birşey yapamaz.Devlete oradaki 3-5 kişinin gücü yetmez?Dikmen Vadisi'nde dozer taşlayanları gördük, kaçar yıl ceza yediler siz daha iyi bilirsiniz.

Alıntı:
4. Neden ayrancı-dikmen güzergahında yapılan köprüde bekleyen Güvenlik görevlileri hergün dayak yiyor ( Dikmen Karakolu)...Yiyorsa sizce cevabı nee ?

Öyle bir durumdan haberdar değilim ama eğer böyle bir olay varsa o insan görünümlü hayvanlardan bir ricam var.Güvenlikçiyi bıraksınlar.200-300 metre aşağıdaki teras evlerde Melih Gökçek'in lojmanı var.Kendilerine güveniyorlarsa oraya gitsinler.Güvenlikçi dövmekle, dozer taşlamakla kimse birşey elde edemez.Hadi gidip Büyükşehir yeni binayı taşlasınlar, hadi gitsinler Melih Gökçek'in korumalarını dövsünler.Kolay mı, yer mi?

Alıntı:
Artı birileri bilsin önemli olan salağı kandırmak değil akıllıyı kandırmak.Bu işin sonu cinayet.Kimse cep harçlığına malını yedirmez ok.

Devlete karşı nasıl cinayet işleyeceksiniz bilmiyorum.Bu işler burada klavye başında ahkam kesmekle, kahvede 3-5 kişi bir araya gelince kendini paşa sanmakla olmaz.Bu işin sonu cinayetse ve eğer sizde o yürek varsa ağalığınızı köprüdeki güvenliğe değil hemen aşağı taraftaki Melih Gökçek'e yapacaksınız.

Alıntı:
Vatandaşın tek isteği derhal imarın çıkması .Yoksaa harp çıkcak açık ve net mal meydanda .Destekçilerinde başı baya bir ağrıcak..

Devletin 3-5 çapulcuya meydanı bırakacağını sanıyorsanız yanılıyorsunuz.Melih Gökçek sadece seçimden korkar, seçim öncesi taviz verir.Seçimden sonra babasını tanımaz.Şimdi Melih Gökçek o vadide neler yapacak hep beraber göreceğiz.Bugün tehditler savuran vadinin ağaları Gökçek'e neler yapabilecek hep birlikte göreceğiz.

Devlet ya vardır ya yoktur.Devlet varsa 3-5 çapulcuya meydan verilmez.Bunu da hep birlikte göreceğiz.

Melih Gökçek'in bugüne kadar en beğendiğim özelliği olan çeşitli güç odaklarına boyun eğmeme politikasını bu vadi projesinde de göreceğimize inanıyorum.

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet