Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara'ya turist neden gelmiyor?
« önceki   123 ... 171172173   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 172
AsfalttCan
2 ay önce - Pts 09 Eyl 2019, 23:52

Hakli olduğun noktalar vardır. Turizmde çok avantajlı bir şehir değil ancak şu anki de tam potansiyelini yansıtmıyor. Ancak şehir olarak güzel bir şehir

harun82_44
2 ay önce - Sal 10 Eyl 2019, 00:09

Gecensene Anıtkabir ziyaretimde ilgimi çeken yabancı turist sayısı oldukça fazla idi. Önceki bir kaç ziyaretimde bunu gozlemlememistim. İşi biraz gurmeye döküp ,konya ,nevsehire çok uzak olmamanın meyvesini yiyebilir bence .

Muallim Akif
2 ay önce - Sal 10 Eyl 2019, 00:38

Turizmde de iş bir konsept yaratmakla başlıyor. İstanbul gibi doğal güzellik ve tarihi zenginlik açısından şanslı bir şehir değil Ankara. Ama onlar olduğunda bile planlı ve bilinçli bir çaba gerekiyor.
Hamamönü'ndeki gibi bir eski şehir merkezi, biraz daha modern mimarinin olduğu bölgeler, yeme-içme üzerine çalışmak fayda sağlayabilir. Şehir planlamacılar, mimarlarla çalışmak lazım. Daha çok yerli belki bir miktar yabancı turiste yönelik Cumhuriyet tarihi merkezli turlar olabilir. Düşünmek lazım. Ankara, modern bir şehir, turistin temel beklentilerini karşılayacak bir alt yapısı da var. Birçok Anadolu şehrinin önünde bu haliyle.

zeynep koçak
2 ay önce - Sal 10 Eyl 2019, 01:31

Burada turist çekmek için fikir beyanı (o da varsa tabii) değil de Türkiyenin başkentini kötülemek için yazanlara dürüstçe karşılık vermeye çalışan insanlara üzülüyorum.Karşılarındakiler çünki , malum içimizdeki "tursitt" ler .Ne yapsanız Ankarayı daha geniş platformda ise Türkiyeyi kötülemek için akla hayale gelmedik şeyler yapan-yazan ne olduklarını kim olduklarını saklayanlar.İşte tipik ortadoğulu tavrı, saklanıyor , ama gerçekte bu ülkenin bayrağı altında yaşıyor, ekmek yiyip suyunu içiyor.Dünyaya iblisin ruhunu tarif edenler yani.Lut kavmi kalıntıları.Ne yapsanız içlerinde ki o saf kötülüğü engelleyemezsiniz.Geldikleri yer iflah olmaz.Bozgun-yıkım.Şedid-Şirret-Şiddet.Orman yakar, çalar, kapkaç yapar, soyar , öldürür, katleder.Dini kullanır,inancı kullanır, ideolojiyi kullanır,sağı-solu kullanır,mafia,kalpazan.Bunları zaten senelerdir yaşamıyormu bu ülke.Amaç zaten yıkmak.Yıkan yakanın nasıl bir pozitif yapıcı fikri olur ki?Düşmanlık yaratmak için her yolu deniyorlar.Sanki İstanbul ,lut kavminin yani bunların şehri (?)

AsfalttCan
2 ay önce - Sal 10 Eyl 2019, 02:22

Zeynep Koçak bunlara laf anlatamazsın. Adam istanbul olmasa olmazdık diyor bende cevap olarak kurtuluş savaşında ankaradan mücadele verildi diyorum küçücük kasaba mı kurtardı bizi diyor. Bu zihniyetle zaten ülkemizin gelişebileceğini ben düşünmüyorum. Her taraf fanatiklerle dolu şehir fanatikleri futbol fanatikleri parti fanatikleri. Bizde uyuyoruz bunlara malesef. Ankaramızı biz seviyoruz kimin sevip sevmedigiyle de ilgilenmiyoruz. Daha da geliştireceğiz bu şehri hayalimizdeki başkente tamamen kavuşana kadar

seymen61
2 ay önce - Sal 10 Eyl 2019, 02:39

Alıntı:
Adam istanbul olmasa olmazdık diyor bende cevap olarak kurtuluş savaşında ankaradan mücadele verildi diyorum küçücük kasaba mı kurtardı bizi diyor. Bu zihniyetle zaten ülkemizin gelişebileceğini ben düşünmüyorum.

istanbul 1453de fethedilmeseydi ortada Anadolu mu kalırdı? istanbul alınınca iki kıta arasındaki geçiş kapandı. bu yol ipek yoludur. çok önemlidir. istanbul suyun başını kesti. haçlı seferlerinden Anadolunun etkilenmesi önlendi. tabi Angora kasabası da. istanbul alınmasaydı Osmanlı tarihi ilerler miydi? yok olup giderdik. hiç mi tarih bilgin yok? bu kadar fanatik olma. bünyeye zarar. doğruları öğren.

AsfalttCan
2 ay önce - Sal 10 Eyl 2019, 02:49

1453ten önce bizim atalarimiz yok muydu yani. Istanbulun fethedilmesi Türk Tarihi açısından önemli bir olaydır. Osmanlının büyümesini sağlayan başlıca faktördür. Ama fethedemesek Türk milleti yok olurdu gibi saçma teorilere inanmamız sence de saçma olmaz mı. Burası ankara sayfası. Burda bunu konuşmanın bir anlamı yok. Şehrini seviyor isen lütfen kendi başlığında istediğin gibi övebilirsin.

seymen61
2 ay önce - Sal 10 Eyl 2019, 03:14

sen benim ne demek istediğimi çok iyi anladın. istanbulu övmek için yazmıyorum. istanbul zaten on binlerce kitapta övülmüş bir şehirdir. benim övmeme gerek yok. on binlerce yazar şair övmüş. sen ankara karşısında kompleks yapıp istanbula ve istanbulda yaşayanlara hakaret edersen ben de karşılık vereceğim. sen güzel istanbula çakmaya son verirsen ben de buraya artık daha mesaj yazmayacağım.

aybars1910
2 ay önce - Sal 10 Eyl 2019, 08:25

İstanbullular Timur u bir türlü unutamıyorlar. Türkler ile başa çıkamazsınız. Eserbuga-Esenboğa sonsuza kadar yaşatacağız.

mustafakr
2 ay önce - Sal 10 Eyl 2019, 08:49

Alıntı:
Yanlış düşünüyorsun. 2014 seçimlerinde de Ankara seçimleri hep konuşulmuştu. Istanbulun konuşulma sebebi Istanbul çok önemli olduğu için değil büyük şehirler arasında en yakın rekabet yaşanan şehir olmasıdır.

Yanlış düşünmüyorum, sorun büyük şehirler arasında en yakın rekabet yaşanan şehir olmasıyla alakalı değil..Seçim sonuçlarında ilk İstanbul sonucu merak edilir,yurt dışındaki yabancılara sorsan Türkiye'nin başkenti neresi diye bence çoğu İstanbul diye cevap verir..İstanbul önceden de yazdığım gibi gerçekten başka bir alem..Bu yazdıklarımdan Ankara'yı sevmediğim anlamı çıkmasın 6-7 sene Ankara'da yaşadım ve Ankara'yı çok severim, özellikle Ankara'nın ilkbaharını , Eryaman'daki ağaçlardan gelen iğde kokusunu, Tunalı'da kalabalığa karışmayı....

sayfa 172
« önceki   123 ... 171172173   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet