Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
İ.Hakkı Erdoğan
10 yıl önce - Sal 04 Ağu 2009, 16:16

Dünyanın en uzun bayrak direği Ürdün'deki 133 metrelik Akabe Bayrak Direği.Keşke bizimki de 120 olacağına 15 metre daha yüksek olup, dünyanın en uzunu olsaydı.Guinnes'e girerdik.

yalcin
10 yıl önce - Sal 04 Ağu 2009, 16:48

120 metrelik bayrak direğinin yapılması kesinleşti dimi

İ.Hakkı Erdoğan
10 yıl önce - Sal 04 Ağu 2009, 17:00

120 metre için ihale bu senenin başında yapılmıştı ama Haziran'da 110 metre için bir ihale daha yapıldı.İlk 120 metrelik olan ihale iptal edilmiş onun yerine 110 metrelik için ihale yapılmıştır heralde.

burak turegun
10 yıl önce - Cmt 08 Ağu 2009, 02:16

bayrak dikimi 2 gündür sürüyor. Sanırım direğin yarısını tamamladılar

yalcin
10 yıl önce - Cmt 08 Ağu 2009, 14:02

bizim evden bakıldığında o bölgeye doğru bi bayrak direği görünüyor ama kaç metre olduğunu tam kestiremedim

İ.Hakkı Erdoğan
10 yıl önce - Pzr 09 Ağu 2009, 15:32

direkte değişiklik yok, 120 metre ile Türkiye'nin en uzunu olacak.bayrak ise 20-30m/600m2 olacak.

Aksit Ozkural

10 yıl önce - Pzr 09 Ağu 2009, 16:06

Iki sorum olacak:

1- Harita uzerinde park yeri alani olarak isaretlenen yerlerdeki binalar ve evler ne oldu?

2-Parkin son durumuna iliskin fotograflar varsa gormek isterim.

Bu park belirtildigi sekilde yapilacak olursa tartismasiz guzel bir icraat olacaktir.

Esasen yesil alanlarin tamamen yokedilip yapilastirilmaya, avm. cilginligina kurban verildigi ulkemizde boyle bir icraati kim yaparsa yapsin destek vermek gerekir. Bu IMG. olsa bile.

Tum forum uyelerini cevreyi koruma ve kentlerde genis ve islevsel yesil alan yaratma konusunda duyarlilik gostermeye ve siyasi gorusleri ne olursa olsun isbirligine davet ederim.

Kentlerimiz genellikle ust uste binalarla doludur, ulkeyi yonetmis ve yonetmekte olan bir cok kimsede ( yahu bizim sehirlerimiz niye boyle? ) tarzinda sorular sormak yerine, ( yahu suraya bir avm. merkezi kondursalar, buraya da bir 50 katli gokdelen ciksalar ne iyi olurdu ) tarzinda bir anlayis hakimdir. Iste bu nedenle Cebeci 50. yil parki yapimini cagdas ve daha refah bir Ankara ozlemi ile selamliyorum.

Yapanlara, emegi gecenlere tekrar tesekkur ederim.

Serkanygt
10 yıl önce - Çrş 12 Ağu 2009, 14:55

Ben bu semtte oturuyorum. Yani O güzel parkın yapıldığı ve kentin çirkin tarafını gösteren yere yakın buralar halen geçen kondu ve bizimde orada bir arsamız var. Su anda o gece kondularla ilgili hiç bir çalışma yok sizin anlayıcagınız çöplerin içinde çiçek açtı ama etrafı çarpık yapılaşma ile çevrili buraların acilen yenilenmesi lazım yoksa yapılan yatırımın hiç bir anlamı kalmayacak.

Önerim seyir tepesinden yurt ve mithatpaşa okul çevresininde olduğu yerlerini parka cevrilmesi selale yuruyus yolları ve cafelerle zenginleştirilmesidir.

İşte o zaman gerçekten hedeflenen güzellikte bir görüntüye kavuşmuş olacaktır. Topraklık ve 50 yıl parkı

Acilen çözüm bekliyoruz.

altintas3
10 yıl önce - Prş 13 Ağu 2009, 13:30

bu parka nasıl gidebilriz?

aihsans
10 yıl önce - Prş 20 Ağu 2009, 18:07
50. Yıl Parkı

50. Yıl Parkı ve Kentsel dönüşüm projesine Türközü 125. Sokak da dahil midir?
Ayrıca, kentsel dönüşüm ile ilgili proje ne aşamada olduğunu konusunda bilgisi olanlar yazabilirse memnun olacağım. Şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

sayfa 3
« önceki   1234 ... 151617   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet