Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 16
Misafir 674

4 yıl önce - Pts 26 Oca 2015, 19:19

MERHABA ARKADAŞALAR BENDE 50. YIL MAH SAKİNLERİNDENİM
BENİM BABAM BURAYI 1970 YILNDA ALMIŞ BURANIN BENİM İÇİN ÇOK BÜYÜK
BİR YERİ VAR ANKARANIN EN GÜZEL YERİNİN KADERİNE TERK EDİLMESİ KADAR
ŞU DÖNEMDE KÖTÜ BİRŞEY YOK YAZIK
İLGİLİLERE SESLENİYORUM LÜTFEN ARTIK PARK KÖPRÜ YAPIMI BİTSİN
BURDAKİ İNSANLAR ÇOK KÖTÜ ŞARTLARDA YAŞIYORLAR YAZIK ONLARINDA İYİ
EVLLERDE OTURMA HAKKLARI VAR. ARTIK YETER BU İŞ BU SENE BİTSİN.
LÜTFENNNNN BÜTÜN 50 .YIL MAH SAKİNKERİ TŞK

Misafir 69d

4 yıl önce - Cum 13 Mar 2015, 12:31

Bende katılıyorum artık bizleri görmezden gelmeyin bizi bu sefillikten kurtarın

Misafir 4e9

4 yıl önce - Sal 07 Nis 2015, 12:15

Ben Cihangir ÇELİK 50. yıl.da Fazilet Camii alt sokağında oturuyorum. Forum yorumlarını okudum. Bilgi eksikliği var ve elimden geldiğince bilgilendirmek isterim.

Ankara Büyük Şehir Belediyesi ile yaptığım görüşmelerde;

Bölgenin bir kısmının Büyükşehir'e, bir kısmının ki Güllüce caddesi kenarlarının Çankaya Belediyesine ( Çankaya Belediyesi kendi alanlarında Teras evler yapmayı düşünüyor.)Eski ardiye ve odun depolarının olduğu Mehmet Ali ALTUN cadde kenarlarının ise zaten tapulu olduğu ve yıkıma başlanarak bireysel yapılaşmaya başlandığını, biliyoruz.

Çankaya Belediyesi Meclisi 06 Ağustos 2014 tarih ve 474 sayılı kararla Tapu tahsis işlemlerini Büyükşehir Belediye Başkanlığına, Tapu tahsis ücretlerinin Çankaya Belediye Başkanlığının bildireceği bir banka hesap numarasına yatırılmak suretiyle verilmesine karar vermiştir.

İlgili Bölüm Aşağıdadır.Bilgilerinize....

KARAR NO: 474 06 AĞUSTOS 2014

SONUÇ ve KARAR: Çankaya Belediye Meclisinin 04.08.2014 gün ve 446 sayılı ara
kararı ve yazı metni incelendi; Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinin 13.07.2005 gün ve
1803 sayılı kararı doğrultusunda tescil edilen 50.Yıl Parkı ve Çevresi Kentsel Dönüşüm ve
Gelişim Projesi kapsamında kalan ilçemiz, 50. Yıl, Dilekler, Topraklık ve Çamlıtepe
Mahallerinde Belediyemiz mülkiyetinde bulunan ekli listede belirtilen “Konut”
kullanımındaki taşınmalarımızdan yeteri kadarının; 6306 sayılı Yasanın 23. Maddesi, 5393
sayılı Kanunun 73. Maddesinin 7.bendi ve 75. Maddesinin (d) bendi uyarınca, yukarıda
belirtildiği üzere, hak sahipliği belirlenen vatandaşlara 2981 sayılı Yasanın “Tapu verme”
başlıklı 10. Maddesinin ilgili bendinde belirtilen “ hak sahibi olmadığı halde tapu verilen
kişilerin tapuları resen iptal edilir.” hükmünün tapu kütüğüne şerh edilmesi kaydı ve Ankara
Büyükşehir Belediyesince yapılacak tahsis bedellerinin Belediyemizce belirlenecek banka
hesabına yatırılmasına müteakiben hak sahiplerinin imar tapularını vermek üzere, Ankara
Büyükşehir Belediye Başkanlığına devredilmesine ve bu konuda yapılacak tüm iş ve işlemler
için Başkanlık Makamı ve Belediye Encümenine yetki verilmesi hususunda hazırlanan
teklifin aynen kabulüne Komisyonumuzca oybirliğiyle karar verildi.
Raporumuz Belediye
Meclisinin değerlendirmesine saygıyla sunulur; şeklindeki komisyon raporunun aynen
kabulüne, Belediye Meclisimizin 06.08.2014 tarihli birleşiminde oybirliğiyle karar verildi.
Meclis Başkanı Kâtip Kâtip
Alper TAŞDELEN Emre ÇAKIR Suna GÜRSOY

aybars1910
4 yıl önce - Sal 07 Nis 2015, 12:45

Çankaya belediyesi büyükşehire attı. Büyükşehirde 1-2 ay önce meclisten karar çıkartarak Çankaya ve mamak belediyesine attı diye biliyorum.

Misafir ec3

4 yıl önce - Sal 19 May 2015, 19:57

kentsel dönüşüm rantsal dönüşüme çevrilmezse değerli olur

Misafir 34f

4 yıl önce - Pzr 31 May 2015, 12:40

Yeni imar planında belediye hisseleri tapulu hisse sahiplerinden daha çok tapulu hisse sahipleri anlaşsa bile nasıl belediye hisseni alıp yaptırabilecek merak ediyoruz. Örnek bir arsada 2000 m'2 belediye hissesi varsa 600 m'2 tapu sahiplerinin hissesi var. Ayrıca işgaliyecileride belediyenin temizlemesi lazım. Ben tapulu hisse sahibi olsam. Üç beşe bakmam büyük bir firma ile anlaşırdım. Ayrıca belediye bu işe el atmazsa tek başına tapulu hissedarların bu işin altında kalkması çok zor.

Misafir f01

3 yıl önce - Cum 18 Mar 2016, 15:07

Bu bölgedeki tüm hak sahipleri Bimer üzerinden aşağıdaki yazıyı gönderip şikayet edebilir. Yasal hakları olan kentsel dönüşüm sürecinde söz verilen kentsel dönüşümler gerçekleştirilmediği için mağduriyetlerinden doğan tazminat haklarını bimer üzerinden gelen cevap sonucunda başlatabilirler.

Bu zamana kadar kentsel dönüşüm gerçekleştirilmediği için ve belediyenin en büyük hissedar olarak bu konuda yardımcı olmadığı için yüksek oranda tazminat ödemek zorunda olduğunu bilmeniz yeterlidir.

Ankara İl sınırları içerisindeki 50. yıl Kentsel Dönüşümü Projesinde (isteyen noktalı yerlere ada ve parselini yazabilir.) ...................ada ve ...................parsel tapulu hak sahibi olarak yeni imar planından sonra mağdur duruma düştük. Arsamız kentsel dönüşüm projesi içerisinde olduğundan ne büyük hissedar belediyeyi nede diğer hak sahiplerini bulamıyoruz. Belediye büyük hissedar olarak kentsel dönüşüm yasasına uymayarak bu konuda hiçbir somut adım atmamaktadır. Bu yüzdende kentsel dönüşüm çalışmaları imar planından sonra senelerdir hiçbir şekilde ilerlemiyor.

Biz yıkık virane evlerde yıllardır yenileme beklerken, eski planda daha az hissedarla daha kolay yenilenme şansı varken şimdi belediyenin de dahil olduğu ortak sayımızın da artış nedeniyle kentsel dönüşüm fırsatından faydalanamıyoruz. Çünkü belediye dahil diğer hissedarları bulamıyoruz.

Acilen bu mağduriyetimizin giderilip bu konuda en büyük hissedar olan belediyenin de bizimle ve diğer hissedarlarla temasa geçip bu mağduriyetimizin gidermesini ve bize bu konuda bilgilendirme yapılmasını istiyoruz.

Misafir 6d5

3 yıl önce - Çrş 13 Nis 2016, 19:11

arkadaşlar şu anda dilekler mahallesi 29311 parselde inşaat başlamış durumda

Misafir 34f

3 yıl önce - Pts 18 Nis 2016, 13:37

Hadi gözünüz aydın detaylı bilgi verebilir misiniz?

Misafir 9f9

2 yıl önce - Cmt 24 Eyl 2016, 09:03

çankaya erdem sok.sakinlerinin şikayet etmediği bi merci kalmadı ama tek sorumlusu çankaya belediyesi. bu adamlar çalışmayı üretmeyi sevmiyor. virane gecekondularda hapcılar evsizler hırsızlar belkide teröristler barınıyor. Çankaya belediyesini kutlamak lazım

sayfa 16
« önceki   123 ... 151617   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet