Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Aydinsert
18 yıl önce - Pts 05 Nis 2004, 13:53
İstanbul Haydarpaşa Garı tren rayları ve vagonları

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

HAYDARPAŞA GARINA İSMİNİ VEREN ZAT

(+)

Orhan
18 yıl önce - Pts 05 Nis 2004, 14:40

Bu manzaralar biraz utanc verici. Sanirsiniz ki resimler 50lili yillarda cekilmis. O trenler lokomotifler. TCCD'nin adam akilli bir yeniden yapilanmaya ihtiycai var ama para nerede

osman_k
18 yıl önce - Pts 05 Nis 2004, 14:43

elden gelen bişey yok fazla bu konuda,bu trenler en fazla dururken ve kalkarken güç harcıyor,o yüzden zarar eden bir kurum,ama son zamanlarda onlarda ataktadalar

Taha
18 yıl önce - Pts 05 Nis 2004, 19:52

Resimler cok cok guzel cok tesekkur ederim bu resimler harika orhan dediklerin'de cok haklisin ama biz fakir ulkeyiz fakir ulke'de ancak bu kadar modern trenler ve raylar mevcut olur ama insallah ileride turkiye zenginlesince daha iyi trenler ve daha iyi raylar gorecegiz.

Burç

18 yıl önce - Pts 05 Nis 2004, 20:11

Valla altından girip, üstünden çıkmışsınız, bravo!

şu fotoğrafa da bayıldım :

Aydinsert
18 yıl önce - Sal 06 Nis 2004, 09:21

teşekkürler arkadaşlar
fotografları gizlice çektik ben herketeye yattım osman vagonun içine girdi iyiki yakalanmadık

osman_k
18 yıl önce - Sal 06 Nis 2004, 10:01

sırf içine değil altına bile girdim biraz da turladım

sipahi
18 yıl önce - Çrş 07 Nis 2004, 16:35

Fotograflar icin tesekkürler..

Ama bir seyi yazmadan edemiycem;
Arkadaslar o gördügünüz vagonlarin 4 tekerlegi ile bagli bulundugu yer 6 ila 8 ton arasinda degisir...
Lokomotifler iki eksiranli ise yaklasik 40 ton 4 eksiranli ise 80 ton agirligindadir.
Yani öyle altina girmek veya gecmek akil kari degildir. Bunlari yazmamin sebebi siz yapmissiniz baska arkadaslarimiz özenmesinler diye...

Ben manevraciyim her gün bunlarla ugrastigim icin cok tehlikleli olduklarini biliyorum. Fakat Türkce terimlerini bilmedigim icin belkide tam anlatamadim...Ufacik bir hatanin boyutlari cok büyük olur.

Saygilar.

osman_k
18 yıl önce - Çrş 07 Nis 2004, 16:47

SAĞOL MEHMET BEY,DOĞRU SÖYLÜYORSUN COK RİSKLİ KİMSEYE TAVSİYE ETMİYORUZ
UYARDIĞIN İÇİN TEKRAR SAĞOL

Akın Kurtoğlu

17 yıl önce - Cum 03 Hzr 2005, 01:23

Haydarpaşa Garı 'nın isminin nereden geldiğine dair bilgi ise şöyledir:

1. Türk diplomatı “Koca Haydar Paşa”nın 1533’de Sadrazam iken konağının bulunduğu çayırın adıdır. Eskiden; “Haydarpaşa Çayırı” veya “Haydarpaşa Sahrası” olarak da anılırdı. Çayırın denizle buluştuğu yere sonradan, kazıklar üzerine oturtulan tren garı inşa edilmiştir.

2. III.Selim’in Veziri olan “Haydar Paşa”nın buradaki bahçesinden gelmektedir.

Akın KURTOĞLU

sayfa 1
123 ... 141516   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM