Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Samsun - Çarşamba Havalimanı
« önceki   123 ... 138139140141   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 139
Misafir 6fb

8 ay önce - Pts 07 Oca 2019, 21:05

*** Olayı yolcu sayısına indirgeyecek sığlıkta değiliz çok şükür. Samsun büyüklüğünden bir şey mi kaybediyor! Tabiki hayır...

Misafir 967

8 ay önce - Pts 07 Oca 2019, 21:47

Samsunun gurbette o kadar çok vatandaşı yok demek ayrıca karayol yakınlığı da bariz etkili.

mikail55
8 ay önce - Sal 08 Oca 2019, 00:27

Ben artik genelde arabayala samsuna yolcukluk yapiyorum okadar güzel ki yollar Hem daha sevkli
Yaklasik 6 senedir ucaga binmiyorum..
Ucakla hepizi icinde 4 saatimi aliyor
Araba 8 Saat

Misafir 0c8

8 ay önce - Sal 08 Oca 2019, 06:54

Uçak seferinin az olması, Samsun'un ekonomik açıdan zayıf olduğunu gösterir. Bu saatten sonra da düzeltmek zordur.

Selin Atakum
8 ay önce - Sal 08 Oca 2019, 08:46

Ekonomik olarak zayıf mı yoksa coğrafi olarak diğer şehirlere yakın ve karayolu ulaşımına elverişli mi?

Bu dediğine göre bursa ve eskişehirde türkiyenin en fakir şehirlerinden malesef....
Düşünerek konuşalım lütfen dimi?

Cemoli D18
8 ay önce - Sal 08 Oca 2019, 08:50

Alıntı:
2018 sonu itibarıyla:
Samsun 1.697 bin yolcu 1.29 yolcu/nüfus
Ordu 1.086 bin yolcu 0.92 yolcu/nüfus
Trabzon 4.024 bin yolcu 3.60 yolcu/nüfus

Sizce bu durumda, Karadeniz'in en büyük şehri Samsun havacılıkta neden bu kadar geride? İstanbul'a 8 saat mesafede demek mazeret değil. Ankara da İstanbul'a 4 saat mesafede ama çok daha fazla yolcusu var. Samsun en az Trabzon'un yarısı olabilmeliydi. Yani yıl sonunu 2.1-2,5 milyon civarı tatmin edici olurdu.

Samsun, Trabzon kadar göç veren il konumunda değil.
Samsun'un; İstanbul ve Ankara'ya karayolu ile ulaşımı Trabzon'a göre daha kısa süre ve rahat olmaktadır.

Trabzon ve Samsun'un kıyaslamak mantıklı değil. İki ilin birbirine karşın farklı özellikleri var.
Rize Artvin havalimanı açılınca Trabzon havalimanı yolcu sayısı düşecektir.

Karadeniz 55
8 ay önce - Sal 08 Oca 2019, 09:30
SAMSUN

+ Bırakın şu Trabzon gelişmiş palavralarını.... Samsun da 40 Bin Trabzonlu 15 Bin Rizeli var !!!
Trabzon ve Rize de toplasan 5-6 Bin Samsunlu yoktur İş olanakları için Samsun a geliyorlar...
Trabzon Havaalanı sırf Arap Turist olayından kazanıyor ki Samsun un Vezırköprü Şahinkaya Ayvacık Göleti gibi Uzungöl tadında çok yeri var ama Araplar geleceğine Diğer Bölgelerden T.C Vatandaşı Turist gelsin ....Arapların Trabzon u ne hala koyduğu yeşillik bırakmadığı ortada...
+ Eskiden Trabzon derdim ama şu su 2000 lerden sonra Samsun bayrağı eline aldı ve Trabzon ve Rize nüfus kaybetmeye hızla devam edecek ... Ben Atakum da yaşıyorum benim firmamda bile Trabzon ve rizeli 3 kişi var sorsan gülerler ....
+ Şöyle de bir laf var Trabzon un hükmü Ordu sınırına gelinceye kadardır .....

Misafir 2f1

8 ay önce - Sal 08 Oca 2019, 18:22

Ordu samsun 😉 gerisi bizi takip etsin.

ali alimi012
8 ay önce - Çrş 09 Oca 2019, 09:05

samsun ordu açılınca doğal olarak yolcu sayısı azaldı ama gelişme olduğu için yolcu sayısı artışı devam ediyor. biraz da trabzonun yolcusu azaldı ama buna rağmen oradaki gelişmede hızlı olduğu için kazada olmasına rağmen yolcu sayısı artışı devam etti.
samsunun şu anda körüğe ihtiyacı yok.
trabzon ve kayseri var ilk sırada
gaziantepe yapılıyor
daha geride olan diyarbakıra yapıldı
sonra sırasıyla samsun van erzurum hatay konya ordu elezığ için körük gerekir
tabi 10 sene sonranın meselesi
bu havalimanları 1 milyonu aşmış olanlar önümüzdeki yıllarda 1 milyonu aşacaklar var malatya urfa mardin gibi. bence benim düşünceme göre 2 milyonu geçen her havalimanına körük yapılmalı
şu anda 2 milyonu geçen 11 havalimanı var bunlardan sadece 3 ünde yok adana trabzon kayseri. antep yapılıyor
adana çukurova havalanı olduğu için yapılmıyor
trabzon acilen şart
ve kayseri terminal yetersiz büyük terminal körüklü olması lazım

utkay
8 ay önce - Prş 10 Oca 2019, 16:53

https://www.dhmi.gov.tr/Lists/IstatistikList/Atta .../YOLCU.pdf

sayfa 139
« önceki   123 ... 138139140141   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM