Ana Sayfa  

serikanli27

Cum 15 Ağu 2008, 20:13   TÜR » Topçam Seyahat 1961'den Beri 'Sizlerin Eseridir'

06 Mayıs 1961 yılından bu yana siz değerli konuklarımıza hizmet vermekten onur duyan Topçam Turizm hep ilkleri sizinle paylaşmanın gururunu yaşadı.

47 yıl önce 2 otobüs ile yola çıkan Topçam Turizm bugün sizlerin güveni ile geldiği zirvenin hep bilincinde oldu.

Topçam Turizm Karayolu Yolcu Taşımacılık sektöründe tamamı kendi öz mal varlığı olan araçlarla; kaliteli, konforlu ve güvenli hizmetleri ile koşulsuz müşteri memnuniyetini ilke edinmiş 140 ana terminal ve şubesiyle hizmetlerine devam etmektedir.

Yıl 1961 Tokatın ilk defa Ankara seferiyle yola çıkıyoruz.
Yıl 1967 İlk İstanbul yolculuğumuz.
Yıl 1972 Şimdide EGE ve İzmir'deyiz
Yıl 1976 Ve Bursa
Yıl 1985 Akdenize iniyoruz Antalya
Yıl 1986 İşte Marmaris
Yıl 1998 Şimdi Mersin'deyiz
Yıl 2003 Yollar bitmiyor Gaziantep ve Şanlıurfadayız

2008 yılına girerken arkamıza baktığımızda 46. yılımızı da geride bıraktığımızı görüyoruz. Beraber özlemle yolları gözlemişiz; anamız, babamız, kardeşlerimiz geliyor derken bizde büyümüşüz 2 otobüsle yola çıkan TOPÇAM da büyümüş.

Nişanlınız; eşiniz olmuş, olmuş,
Çocuklar üniversiteye gitmiş,
Şimdi belkide oğlunuz askerden dönüyor,
Belkide memleket hasreti çeken kardeşiniz geliyor,
Hepsi kim bilir burnunuzda tütüyor,
Ve hala özlem içinizde Gözler yola dikilmiş,
TOPÇAM bekleniyor.

Ve bu bekleyiş bugün 108 kişilik otobüs personeli 276 rezervasyon ve bilet satış personeli 44 adet şehir içi servis aracı 27 adet şehirler arası otobüs filosunu ayakta tutuyor.

KURUCUMUZ
M.Barış Dizman, 24.03.1949 yılında Tokat’ta doğmuştur. İlk ve ortaokulu Tokat’ta bitirmiş, 1965 yılında ticaret hayatına atılarak babası Av. Ali Dizman’ın yardımıyla küçük bir bakkal dükkanı açmıştır. Yaklaşık 4 yıl bu dükkânda ticaret yaptıktan sonra 1969 yılında askere gitmiştir. Askerlik hizmetini bitirdikten sonra 1971 yılında babasının açtığı toptancı dükkanında çok az bir süre çalıştırdıktan sonra, çok sevdiği yolcu otobüsü almak için İstanbul’a gitmiş ve o yılların en lüks otobüsü olan Magirus-Apollo marka otobüsü alarak o günlerde faaliyet gösteren Kapıcıoğlu Otobüs işletmesinde bireysel otobüsçü olarak Tokat-Ankara hattında çalışmaya başlamıştır. Kapıcıoğlu şirketinde yaklaşık 1,5 yıl çalıştıktan sonra şirketten ayrılarak Topçam Turizm Koll. şirketine geçmiştir. Daha sonra 1972 yılında şirket içinde alınan kararla Şirket müdürlüğüne getirilmiştir. O yıllarda kara yolu yolcu taşımacılığının zor ve güç olarak yürütülmekte olduğundan yeni fikirler ve idealleri ile çalışmalara başlamıştır 1972 yılında şirket yedi otobüs filosuyla yalnız Tokat -Ankara ve İstanbul seferleri yapmaktaydı.

1972 yılından başlayarak sırasıyla Tokat - İzmir, Bursa, Antalya, Alanya, Aydın, Muğla, Marmaris, Adana, Mersin seferlerini başlatmıştır yine ilklere imza atan Dizman Bölgesel olarak ilk şehir içi otogar servis hizmeti araç içi ikram ve hizmet servisleri ücretsiz kargo taşımacılığı ve yine otobüs filosu olarak en genç filo yönetimi gibi yeniliklerde bulunmuştur. Çağdaş hizmet anlayışıyla koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesini yaygınlaştırarak “TOPÇAM” adının Tokat’ın gururu ve onuru olması için büyük emekler sarf etmiştir.Evli ve 3 çocuk babası olan Dizman Geçirdiği bir rahatsızlıktan dolayı 06-04-1999 yılında Tedavi olduğu Ankara’da vefat etmiştir.Yılmaz ERDOĞAN'ın Vizontele Filmlerinde Şirketimize ait Mercedes marka otobüsümüz kullanılmıştır.

Not:Bilgiler ve fotograflar Topcam Turizme ait siteden alınmıstır.

mesajı beğendiniz mi?: +2
hahmetd

Cum 15 Ağu 2008, 20:28  

Gerçekten kaliteli taşımacılık yapan bir firma. Yolculuk yapacağım zaman genelde topçam ı tercih ediyorum

mesajı beğendiniz mi?
serikanli27

Cum 15 Ağu 2008, 21:14  

Firma: Topçam Turizm
Firma Gerçek Adı: Topçam Turizm Seyahat A.Ş.
Yön. Kur. Başkanı / Sahibi: Olgun Dizman
Genel Müdür: Olgun Dizman
Merkez Adresi: Cumhuriyet meydanı belediye yanı no:1 Tokat
İletişim Bilgileri
Tel 1: 444 00 60
Tel 2: (356) 214 11 42
Web: www.topcam.com.tr
Büyük İstanbul Otogarı Bilgileri
İşletme Yetkilisi: Olgun Dizman
Peron No: 126
Tel 1: 444 00 60

mesajı beğendiniz mi?: -1
FıratKaradağ

Cum 15 Ağu 2008, 22:25  

Alıntı:
TOPÇAM SEYAHAT "Sizlerin Eseridir" Sınce 1961

Marshall yardımıyla mı kuruldu bu şirketki since 1961 yazıyor başlıkta

Mehmet Adıyan

Cum 15 Ağu 2008, 22:30  

Arkadaşlar lütfen artık başlık açmayalım.

Gerçekten şuan açılan otobüs firması başlıklardan sadece 4'ü sürekli güncelleniyor.

Forumları Otogar haline getirmeyelim. Bizi mahçup duruma düşürüyorsunuz.[Denetçilerimiz zaten otobüs ile ilgili herşeyi kaldırmak üzere iken bu tip hareketlerden kaçınalım Lütfen]

serikanli27

Cmt 16 Ağu 2008, 09:58  

Mehmet kardesim bu baslık acılırken ızın alındı.Her seyı bılıyorsunda bunu da sormayı bıl

Saygın ÖNGEN

Cmt 16 Ağu 2008, 10:49  

Alıntı:
Marshall yardımıyla mı kuruldu bu şirketki since 1961 yazıyor başlıkta

Bu başlık bence değişmeli site kurallarına uymuyor.Burası tanıtım amaçlı bir site ama başlık ve içeriği tam bir reklam modunda özellikle "since 1961" tam bir özenti cümle "1961 den beri"yazılamazmı?Site denetçilerinin iyi niyeti suistimal edilmemeli...

mesajı beğendiniz mi?: +1
Mehmet Adıyan

Cmt 16 Ağu 2008, 11:04  

Alıntı:
Mehmet kardesim bu baslık acılırken ızın alındı.Her seyı bılıyorsunda bunu da sormayı bıl

Lütfen daha fazla polemik yaratacak kelimeler kullanmayalım.Her ne kadar izinli'de olsa diğer üye'lerimiz artık rahatsızlık duymakta.

Bizim uğraşlarımızın boşuna gitmesini istemiyoruz.Size açılan firma başlıklarını sayarsam ''O ne zaman açıldı'' diye bir soru ile karşılaşabilirim.

Başlığı açıyorsanız tamamen Türkçe kelimeler kullanmalısınız.Ayrıca firmanın sitesinden her alıntı yapan başlık açarsa o zaman ne olacak?

Bakın benim açtığım başlığa elimden geldiğince güncellemeye {Arkadaşlardan resim eklemelerini rica ediyorum} çalışıyorum.

Başlığı sırf açmış olmak için değil bir paylaşım noktası haline getirmeye çalışmak gerek.

Lütfen eleştiri olarak anlamayın.Darılıp gücenesiniz diye bunları yazmadım.Sadece hem üyelerimizin hem de denetçilerimizin rahatsılıklarını dile getirmek istedim.

mesajı beğendiniz mi?
serikanli27

Cmt 16 Ağu 2008, 12:22  

47 yıllık bır fırmanın baslıgının acılmasının neresi anlamsız ayrıca Ben Akın Beyden İzin alarak actım Bu baslıgı.Saygılarımla

En son serikanli27 tarafından Cmt 16 Ağu 2008, 12:41 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

fatih koyuncu

Cmt 16 Ağu 2008, 12:32  

bildiğim kadar eski temiz güzel bir seyahat firması başarılar.

mesajı beğendiniz mi?
Mesajları seç: