Ana Sayfa 930 bin Türkiye Fotoğrafı
İstanbul Beyoğlu - St. Antuan Katolik Kilisesi
123 ... 333435   sonraki »
Ana Sayfa -> İSTANBUL
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Kaan+
10 yıl önce - Cmt 03 Nis 2004, 17:18
İstanbul Beyoğlu - St. Antuan Katolik Kilisesi

çok güzel yapmışlar bu kiliseyi,Katedraller dahada güzel hatta.bu kiliseyle ilgili bir anım var, bikere arkadaşlarla girmiştik içine bizim fırlama bi arkadaş mohikan kafasıyla yarı sesli millete gıcık vermek için tekbir salavat vs getirmeye başladı ALLAHUMME SAlli alla seyyidina... şeklinde tabi etraftakiler kızmaya başladı mohikan kafayla kilisedeki profilden görünüşüne daha fazla dayanamadık biz yani diğer arkadaşlar gülme krizine girdik benim gözlerimden yaşlar fışkırıyordu bizim arkadaş aldığı tepkilere rağmen hiç istifini bozmadan dualarına devam ediyordu, benim gülmekten ve patlamamak için kendimi tutmamdan nefesim sıkıştı ... baktık gülmeyi durduramayacaz koşar adımlarla kiliseden dışarıya çıkmıştık. Ayıp ettik misyoner ablalara.

En son Kaan+ tarafından Cmt 03 Nis 2004, 17:33 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Burç

10 yıl önce - Cmt 03 Nis 2004, 17:22

yandakilerin niye kızdığını anlayamadım, orası da ibadethane,
istediğin gibi dua edebilirsin aslında.

Orhan
10 yıl önce - Cmt 03 Nis 2004, 17:41

Burc abi sultanahmeti ziyaret eden hristiyanlarin birden bire ayinler okumaya baslarlarsa neler olacagini bir dusun ve insanlarin Kaan ve arkadaslarina niye kizdiklarini daha iyi anlarsin

Burç

10 yıl önce - Cmt 03 Nis 2004, 17:53

Hıristiyanlar için cami bir ibadethane değildir, islam'ı din olarak bile kabul etmezler.

Oysa müslümanlıkta kilise de kutsal bir ibadethanedir, heykellere ve peygamberlere
tapınmadığın sürece kiliselerde de ibadet edebilirsin.
Hıristiyanlara bu anlatılmamış ve müslümanların kendi dinlerine ve ibadethanelerine
bir kastı olduğu şeklinde eğitilmişlerdir. Herhangi bir Hıristiyan'a sorun bakın :
"Isa bir müslüman için de peygamber sayılır mı?" diye...

osman_k
10 yıl önce - Cmt 03 Nis 2004, 22:38

ben de 2 adet ;

(+)

(+)

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> İSTANBUL