Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Amasya şehir merkezi fotoğrafları
123 ... 117118119   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
sayfa 1
Furkan Niron
15 yıl önce - Cum 02 Nis 2004, 23:26
Amasya şehir merkezi fotoğrafları

Amasya

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

--------------------------------------------------------------------------------

Ayşe
14 yıl önce - Cum 23 Tem 2004, 16:49

Merhabalar,

Şehri tam algılayabilmeniz için bir resim de benden..
Ben çektim demeyi çok isterdim ama, bunun için kırk tekne ekmek yemem lazım!
Bu resim Amasya Valiliği'nin internet sitesinden..

(Üç gündür güzel fotoğraflarınızı incelemekten başım döndü..Kendime gelince merhaba mesajımı yazacağım)

(+)

Erdal
14 yıl önce - Cum 23 Tem 2004, 17:13

Bir resimde benden;

(+)

Ayşe
14 yıl önce - Sal 19 Ekm 2004, 10:12

Nihayet ben de kendi çektiğim fotoğrafları yüklüyorum.

(+)

Yalıboyu Evleri1
Yeşilırmak Yalısı'ndaki Osmanlı Dönemi sivil mimari örnekleri, ortak bir plan ve cephe üzerine inşa edilmiş cumbalı, şahn-i şirinli ferah Yalıboyu Evleri, önlerinde kıvrılarak akan Yeşilırmak ve arka yamaçlardaki Kral Kaya Mezarları ile birlikte Amasya'ya kimlik kazandıran mükemmel bir tablo oluşturmaktadır.

Hazeranlar Konağı
(Erdal'ın çektiği fotoğrafta görünen bina)
Amasya Defterdarı Hasan Talat Efendi tarafından 1865 yılında yaptırılmıştır.Dört eyvanlı, orta sofalı planı ile Osmanlı dönemi yöresel sivil mimari eserlerini yansıtan en güzel yapılardan biridir.Şu an müze ve sergi salonu olarak kullanılmaktadır.

Mısırlı Konağı
Şu anda otel olarak kullanılan konak şahn-i şirini ile dikkat çekmektedir.

(+)

Darüşşifa (Bimarhane)
1308-1309 yıllarında İlhanlı Hükümdarı Sultan Mehmed Olcaytu ve eşi İlduz Hatun adına yaptırılmıştır.
Tıp Medresesi olarak kullanılan eserin taç kapısı, dönemin taş işlemeciliğini yansıtan giriş detaylarının güzelliği ile ünlüdür.
Döneminin doktoru Sabuncuoğlu Şerefeddin tarafından, ruh hastalarının müzik ve su sesi ile tedavi edildiği bir sağlık merkezi olarak kullanılan bina, günümüzde sanatsal etkinlikler için kullanılmaktadır.

En son Ayşe tarafından Cum 26 Ksm 2004, 10:47 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Mehmet YASA

14 yıl önce - Pts 21 Mar 2005, 18:16

Tarihi Kentler Birliği'nin Amasya'da yapılan seminerlerine katılan çalışma arkadaşım Mimar Murat Özyılmaz'ın çektiği fotoğraflardır.. kendisine paylaştığı için teşekkür ediyorum...

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

sayfa 1
123 ... 117118119   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler