Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Konya'da ne nerede yenir, nereye gidilir?
« önceki   123 ... 484950 ... 525354   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 49
Greeneagles
2 yıl önce - Sal 14 Hzr 2016, 23:54

tam adresini yazarsan denemek isterim kule sitenin ne tarafında kalıyor bu cafelerin ordamı bahsettiğin yer?

talha58
2 yıl önce - Çrş 15 Hzr 2016, 00:16

Kule'nin karşı tarafında Vatan Bilgisayar'ın arkasından yürüyerek gitmiştim. Parkın adı aklımda değil Nalçacı Caddesi'ne paralel uzun bir park içinde kalıyor. Kerkük Cad. tarafından da girilebilir.

Greeneagles
2 yıl önce - Çrş 15 Hzr 2016, 00:19

anladığım kadarıyla nene hatun parkının orada tavsiyen için teşekkür ederim bi musayit zamanımda deneyecem insallah

selimengin
2 yıl önce - Çrş 15 Hzr 2016, 12:10

Hatay' da Harbiye şelalesinde künefe yemiş biri olarak Konya' daki hiç bir künefeyi beğenemedim. Konya'daki künefecilerin çoğu künefeyi Hatay ' dan dondurulmuş olarak getirip burada çözdürüyorlar. Ondan sonra içindeki peynirin tadı değişiyor , bir acayip oluyor. Bir de künefenin tadına tam anlamıyla varmak için yemek üstüne değil aç karnına künefe yiyin. Tadı öyle daha çok çıkar.

Uğur Ö.

2 yıl önce - Çrş 15 Hzr 2016, 13:17

Nerelerde yediniz çok merak ettim, en az 3-4 yere gittim hepsi Hatay'a özgü has lezzeti yakalayamasalar da dondurulmuş künefeyi vermiyorlar elleriyle müşterilerin gözü önünde yapılıp pişiriliyor...

Hatta bunun tabaktan tabağa atarak şovunu yapanlar bile var...

ismail cemre
2 yıl önce - Çrş 15 Hzr 2016, 14:21

Alıntı:
Affiniza siginarak size konyada en iyi baklavaciyi sormak istiyorum hocam?

eskilerden alaaddin bulvarında eski teksas pavyonun sokağındaki biroğlu bu işin hakkını veriyor.sahibi antepli.bir aile dostumuza bayram ziyaretine gittiğimde karşılaşmıştık tereyağını şanlıurfadan getirttiğini fıstıklarıda doğal olarak gaziantepten getirttiğini söylemişti.bunlara ilaveten form kavşağındaki eseroğlu ve rampalı çarşıdaki yıldız da konya daki kaliteli baklavacılardan.yalnız yeni bir mekan açıldı henüz orada yeme fırsatım olmadı antepli hacı ibrahim usta .nalçacı caddesinde aldığım duyumlar çok iyi olduğu yönünde.

b onal

2 yıl önce - Çrş 15 Hzr 2016, 14:23

Hocam , keske bir mekan ismi verseydiniz. Mesela bu gosterdiginiz fotograf; Konya'da bir yer mi?
Bu arada, mesajima cevap verdiginiz icin cok sagolun sayin Ismail Cemre Bey.

Uğur Ö.

2 yıl önce - Çrş 15 Hzr 2016, 18:47

Tabiki Konya'da Yeni yol üzerinde Künefezade ismi

barissello
2 yıl önce - Cmt 18 Hzr 2016, 11:20
Akşehir Lezzet kebap evi-su kanalına yakın çarşı içi

(+)

Güzel fatih

2 yıl önce - Çrş 03 Ağu 2016, 10:25

Ilgın Cancan restaurant ta etliekmek 7/24 açık

Sabırsızlıkla bekliyoruz 😊

(+)