Ana Sayfa 878 bin Türkiye Fotoğrafı

Konya'da ne nerede yenir, nereye gidilir?
Sayfa: Önceki  1, 2, 3 ... 61, 62, 63 ... 72, 73, 74  Sonraki
Ana Sayfa -> KONYA
cevap yaz (üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
SERDARR1

1 yıl önce - Cum 12 Tem 2013, 12:05

Alıntı:
İşin özeti çok çok pahalı bir yemek. Ne yazarsanız yazın işin doğrusu zengin yemeği bu.
İsrafçı yemeği de diyebiliriz.

ee bazı tatlar özeldır. her sey ucuz olacak dıye bır kavram yok zaten pahalı da degıl

hakan sağlam
1 yıl önce - Cum 12 Tem 2013, 12:42

Eskiden yani bundan 20 sene önce dana eti nedir bilmezdik, soframızda kuzu veya koyun eti olurdu o zamanlar durumumuzda çok iyi değildi fakat bu etleri alabilir ve lezzetiyle de bu etleri tercih ederdik. Fakat geçen bu 20 sene zarfında olan oldu soframızda, Kurbanımızda kuzu ve koyun göremez olduk ve dana eti artık sofralamızın müdavimi oldu. Yani anlayacağınız eskiden keyifle yediğim kuzu ve koyun etini, dana etine alışan damaktan mıdır nedir yiyemiyorum artık eskisi gibi ve kokusunu duyunca o sofradan veya o lokantadan uzaklaşıyorum. Bu nedenle bir Konyalı olduğum halde Fırın kebabı ile aram pek iyi değildir. Behçet Bey'in bu Fırın kebabı ile söylediklerine aslında genel anlamda katılıyorum, bu yemek pahalı bir yemek, 4 kişilik bir aile kişi başı 1 porsiyon fırın kebabı yerse yanında salatası( ki Konyamızda maalesef çoğu şey gibi salata da paralıdır.) içeceği de hesap edildiğinde 70-80 tl arası bir parayı gözden çıkarmalıdır. Ben burada yeri gelmişken bir hususu da belirtmek istiyorum Konyamız maalesef dışarda yemek yeme konusunda çok pahalı bir şehir. Özellikle turistik bir yer olduğundan mıdır nedir bilemiyorum Meram çok pahalı. Bu konuda idarecilerin bir şeyler yapması çok iyi olur. Meram'da misafir ağırlamaya inanın çekiniyorum. Meram meram diye övündüğümüz yer resmen para gözlerin mekanı olmuş, yiyecek ve içecek konusunda insanlara doyurucu imkanlar sunamayan, müşteri memnuniyetinden çok ceplerini düşünen insanların Konyaya ve Konyalılara ve dışardan gelen turistlere verebilecekleri çok bir şey olmadığını düşünüyorum. Meram da yediğim yemeklere ve içtiğim içeceklere hava parası vermek hem de o hizmete beni inanın çok üzüyor. Bu haliyle dışardan gelen insanlara da gerçekten mahçup oluyoruz.

ÖNDER FAHRİ

1 yıl önce - Cum 12 Tem 2013, 14:45

Alıntı:
Meram çok pahalı. Bu konuda idarecilerin bir şeyler yapması çok iyi olur. Meram'da misafir ağırlamaya inanın çekiniyorum. Meram meram diye övündüğümüz yer resmen para gözlerin mekanı olmuş, yiyecek ve içecek konusunda insanlara doyurucu imkanlar sunamayan, müşteri memnuniyetinden çok ceplerini düşünen insanların Konyaya ve Konyalılara ve dışardan gelen turistlere verebilecekleri çok bir şey olmadığını düşünüyorum.

Zaten sürekli feryat ettiğimiz, her zaman özellikle ve hassasiyetle üzerinde durduğumuz konu bu. Ben de bu konularda yetkili olan kurum tarafından, hizmet sektörünün yeterince kontrol altında tutulmadığı ve bu hassas ve önemli konuların yeterince üzerine gidilmediği kanaatindeyim. Konya'mızın imajı için sabırla, iğne ile kuyu kazar gibi gayret ediyoruz. Ancak bütün bu gayretlerimiz bir kaç tane cahil ve kötü niyetli insan yüzünden, bir anda yerle bir olup, bütün emeklerimiz bir anda boşa gidiveriyor. Okyanusu geçerken derede boğulmayalım diyoruz. Pek çok konuda başarıyı yakalamış iken, tamamen doğru görev yapma ve doğru yetki kullanma yolu ile çözülebilecek bu basit meselelerde sınıfta kalmayalım. Biz iddia ediyoruz ki, gerek turizmimiz, gerek hizmet sektörümüz ve gerekse sosyal yaşantımız hak ettiğimizin ve potansiyelimize göre olması gerekenin maalesef çok gerilerinde. Konya olarak bugünki gelişmişliğimize rağmen sahip olduğumuz potansiyele göre daha her konuda yolun başında, start noktasındayız. Bundan sonra Konya her sektörde katlanarak büyüyecektir. Tabii bunların en başında turizm ve hizmet sektörü gelir. Ve tabii buna paralel olarak da sosyal yaşantının ve imkanların sürekli gelişmesi. Niteliksiz ve sağlıksız bir hizmet sektörü ile turizmin ve sosyal yaşantının gerektiği gibi gelişmesi mümkün değildir. Yani daha gidecek çok yolumuz, elde edeceğimiz çok başarılarımız, göreceğimiz çok güzellikler var. Bütün gayretimiz bunun için.

Tekrar ediyorum. "Okyanusu geçerken derede boğulmayalım". Bu konuda yetki kimdeyse sözüm onadır.

Kemal ARHAN
1 yıl önce - Pts 15 Tem 2013, 00:30

Elbette etli ekmek !!!

bahtiyar Asilzade
1 yıl önce - Çrş 24 Tem 2013, 14:57
Konyada kahvaltı mekanı

Mevlana Müzesinin yanında Yaver Konağı var. Konyalı bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine 40 kişilik grupla birlikte gitmiştik. Eski bir konya evi, sahipleri restore etmişler. 2 katlı ve bahçeli güzel bi yer. Sabah çok erken saatlerde konya da olduğumuzdan kahvaltı yapmak için önünde bekleriz diye düşünürken sabah 6 da açık olduğunu görünce baya bi şaşırmıştım. Grubun kahvaltısı hazırlanana kadar içtiğimiz çay gecenin bütün yorgunluğunu aldı bizden. Kahvaltıyı serpme köy kahvaltısı şeklinde verdiler. Sucuklu yumurtası, sac böreği ve kaşarlı mantarı çok lezzetliydi. Ordan çıktıktan sonra Mevlana müzesini gezdik ve tekrar yavere gidip taş üstü tavuk ızgara yedik, hayatımda ilk defa tavuğun taşta piştiğini gördüm. tadıda nefisti. İçmek isteyen arkadaşlar için nargileleri de var ama bizim o kadar vaktimiz olmadı. Gitmek isteyen arkadaşlara tavsiye ederim. Kartı yanımda telefonunuda yazayım kolay olsun 0332 300 00 91. Hadi eyvallah.

Ana Sayfa -> KONYA