Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Konya'da ne nerede yenir, nereye gidilir?
« önceki   1234 ... 505152   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
Yusuf Esengül

9 yıl önce - Çrş 15 Ekm 2008, 15:46

Alıntı:
Eger yazın geldiysenız ve bi pazar sabahı işiniz yoksa söyle bir mahalle aralarıdnda dolaşın kesin bir düğün pilava görürsünüz 10 yakın sofraları kurulur eş dost tanıdık tanımadık herkes gelir ve o ğüzel pilav yenilir ya biz davetli değiliz diye korkamayın oturun yiyin sorarlarsa kız tarafındanısız deyin

Bu arada bilmeyenlere söyleyelim. Düğün pilavı demek düğün yemeğinin genelk adıdır. Zengin bir menüye sahiptir. Bamya ya da yoğurt çorbası,yaprak sarması,üzerine kavurma dökülmüş pirinç pilavı,zerde denilen mahalli bir talı ve sonrasında içilecek çayı acılaştırmaması için tekrar pilav. Yemesi bedavadır. Hiç bir düğün sahibi siz davetli misiniz diye sormaz.

Hüseyin Cumhur

9 yıl önce - Çrş 15 Ekm 2008, 20:40

Konya düğünlerinde yaprak sarması olmaz.
Bir de irmik helvasını unuttunuz ve zerdeyle birlikte hoşafı...

Burak Canpolat
9 yıl önce - Çrş 15 Ekm 2008, 21:20

Konya deyince aklıma Etli Ekmek geliyor direk. Etli Ekmek yerim KONYA'da ben. Yanında buz gibi bir ayran mükemmel olsa gerek.

Ümit Gürbüz
9 yıl önce - Çrş 15 Ekm 2008, 21:31
SELAMUN ALEYKÜM..!!

Merhaba arkadaşlar değerli wowturkey üyeleri kendi aranızda güzel konyanın leziz sofralarından değinmeler yapıyorsunuz da ilgimi çekti bir cümlede ben yazayım dedim izninizle!

Konyanın etli ekmeğini tatmak nasip oldu 2003 yılında gercekten farklı bir damak tadı yani.Yine konyanın efsanevi pidesi Mevlana Pidesinden bahsetmeden geçmiyeyim dedim.Güzel farklı bir yapılışı var bir okadar da lezzetli.! Kuzu tandırı(kuyu kebabı diyolar sanırım) da unutmuş değilim!

Zonguldak/Karadeniz Ereğliden Ümit Gürbüz

gurbuz_67

Salih Görkem
9 yıl önce - Çrş 15 Ekm 2008, 21:41

Alıntı:
Konya'nin Afyon yolu uzerinde, tam olarak mevkii bilmiyorum ancak Konya'ya çok uzak degil, ve gidilmeye deger. Yolun kenarinda bir kaç lokanta var, hatta birinde gemi var evet yanlis duymadiniz, gemi, ufak bir gemi yerlestirmisler
Evet 50 km kadar dışarıda.Çok güzel yer orası.Mantar ve balığını tavsiye ederim.

ismail cemre
9 yıl önce - Çrş 15 Ekm 2008, 22:15

arkadaslar meram yolu uzerinde yeni acılan sahane restaurant var tavsiye ederim.ortam mukemmel hizmet kusursuz.kaliteli bir mekan.gecen aksam gittim cok memnun kaldım.fiyatlarda bu tur bir yer icin normal sayılır

Alper Çolak
9 yıl önce - Prş 16 Ekm 2008, 00:31

Piano eşliğinde canlı şahane bir ses ve Enfes Konya manzarası eşliğinde güzel bir akşam geçirmek istiyorsanız Rixos 25.Kat 101 Room tam size göre Tavsiye olunur

mustafa42
9 yıl önce - Prş 16 Ekm 2008, 08:57

Etliekmek : HAVZAN Etliekmekte
Fırın kebabı : HACI ŞÜKRÜDE
Balık : Ladik Gökkuşağı ve gemi resteront
Bu arada su böreği ve höşmerimi Konyada yemek sizlere tavsiyemdir

En son mustafa42 tarafından Prş 16 Ekm 2008, 11:46 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Yusuf Esengül

9 yıl önce - Prş 16 Ekm 2008, 11:12

Alıntı:
Asgari ücretin 500-600 ytl olduğu bir dönemde RİXOS'TA BIRAK Akşam yemeği'ne aldığımız kuru fasülyeyi evde pişirerek ( hatta yanında kuru soğanda olursa fena olmaz ) yemeyi daha uygun olarak görürürüm
Bizim manzaramız eşimizle ve çoluk çocuğumuzla yediğimiz yemeğin manzarası o Konya manzarasından daha güzel olur tahminim

Haklı olabilirsiniz. Ama bu şikayetinizi bu başlığa yapmamalısınız. Bu başlıkta milletimizin geçim sıkıntısı anlatılmıyor. Haklı olarak pahalı ya da ucuz yemek ve gezi mekanları tanıtılıyor. Bilmem haksız mıyım?

alizen42

9 yıl önce - Prş 16 Ekm 2008, 11:29

Konya ya gelince Mevlana 'yı,Meram'ı Alaaddin'i ve yeni yapılan kulesitenin 41.katından bakıp Konya havası alarak o muhteşem manzarayı görmenizi tavsiye ederim.
Birde unutmadan Konya nın lezzetlerinden Etli ekmeği her etliekmek yazılı yerden yiyebilirsiniz çok az bir lezzet farkı vardır,ama fırın kebabını 2 yerden yemenizi tavsiye ederim 1.si Ali Baba Fırın Kebabı 2.si Hacı şükrü

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 505152   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET