Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Konya'da ne nerede yenir, nereye gidilir?
« önceki   123 ... 535455   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
mustafa batu
10 yıl önce - Çrş 13 Ağu 2008, 23:14

Konya'da etli ekmek yemegi ozledim ya..

sympa
10 yıl önce - Cum 15 Ağu 2008, 18:30

havzanda etliekmek
mithat tirit'te tirit
pazar günleri de sanayide pilav yenir
hacı şükrü'de de fırın kebabını unutmamak gerek.

ohh mis

BuGRaCaN
10 yıl önce - Pzr 17 Ağu 2008, 14:54

mithat ta tirit cok özledim Konyamı bitermi bu askerlik ....

Ali87
10 yıl önce - Pzr 17 Ağu 2008, 15:34

meramda kosedag restorant var hosuma gitti ve birde nalcacida cemo vvar guzel etliekmek ve kebap salonuydu . turkiye ye geldigimde her sene cemo ya ugramadan gitmem. tavsiye ederim sizlere

a.tuna
10 yıl önce - Sal 19 Ağu 2008, 17:30

Alıntı:
hahmetd arkadaşıma katılıyorum etliekmek havzanda yenir boyum kadar etliekmek getiriyorlar

Konya da etliekmeğin kısası ve geniş olanı makbuldür, Hakiki Konya etliekmeği böyle yapılır
kutuplardan basık ekvatordan şişkince (eni 20 cm boyu 80 cm)[kaynak:dedem]
Yani 175 cm lik etliekmek iyi etliekmek demek değildir.

tunati34

10 yıl önce - Sal 19 Ağu 2008, 17:38

Konyalı arkadaşlar Asmaaltı köftecisi vardı bir zamanlar mevlana caddesinde Yeni Konya gazetesi vardı onun arkasında hala duruyorsa o damak tadı bir başkaydı hele piyazı yok mu 20 yıl evveldi bel ki bir daha yolumuz düşer kim bilir.

köksallar

10 yıl önce - Çrş 27 Ağu 2008, 15:54

Alıntı:
Konya da etliekmeğin kısası ve geniş olanı makbuldür, Hakiki Konya etliekmeği böyle yapılır
kutuplardan basık ekvatordan şişkince (eni 20 cm boyu 80 cm)[kaynak:dedem]
Yani 175 cm lik etliekmek iyi etliekmek demek değildir

neden 175 cm lik etliekmek iyi degil tedında bir degişiklimi var ben yedim cok güzel sanada tavsiye ederim tabi havzanda baska yerde yediysen iyi degildir onu bilemem

Alper Çolak
10 yıl önce - Cmt 06 Eyl 2008, 01:38

Malumunuz Ramazan Ayındayız ve Kadınhanı Tahinli Pidesi sanırım Ramazanın olmazsa olmazlarından

Hüseyin Cumhur

10 yıl önce - Çrş 15 Ekm 2008, 15:33

Tarsus'tan Konyalıları kınıyorum. Bu sayfayı açan bir Konyalı nasıl olur da kentinin kurucusunu unutur...!
Konya'nın kurucusu kim dendiğinde genelde Alaaddin Keykubat denir, ama bu espirinin altında genelde Kurucu Kazım Ağa çıkar.
Kurucu Kazım Ağa'nın kuru fasülyesi, nohutu hele de kavurmasını yemeden Konya'dan ayrılan
büyük bir zevkten mahrum kalmış olur, bilesiniz.
Kendi uzun süredir emekli hayatı yaşarken oğulları aynı işi devam ettiriyor. Hayattaysa Allah uzun ömürler versin. Öğrenciliğimizde küfürlerini az yemedik. Oğulları da bu küfürlü esnaflığa soyunmuş gibiler, ama ağızlarına pek yakışmıyor.

SERDARR1

10 yıl önce - Çrş 15 Ekm 2008, 15:42

Eger yazın geldiysenız ve bi pazar sabahı işiniz yoksa söyle bir mahalle aralarıdnda dolaşın kesin bir düğün pilava görürsünüz 10 yakın sofraları kurulur eş dost tanıdık tanımadık herkes gelir ve o ğüzel pilav yenilir ya biz davetli değiliz diye korkamayın oturun yiyin sorarlarsa kız tarafındanısız deyin
Birde arkadaşlar etlıekmek havzanda yenir demişler ne yazı ki havzan etlıekmegı bozdu uzatma adı altında malzemeden çalıyor farkındayım.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 535455   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET