Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa Pideli Köfte
« önceki   123 ... 232425   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
Orkun
9 yıl önce - Pts 08 Eyl 2008, 02:29

Off off off. Bu nasıl birşeymiş böyle. Bursadan hep geçerim hep de iskender yerdim. Artık pideli köfte yiyeceğim. Konuyu açan arkadaşa çok teşekkürler.

Gözde

9 yıl önce - Pts 08 Eyl 2008, 11:45

Zevkler ve renkler tartışılmaz. Olumsuz mesajlar silinecektir. Boşa yormayın kendinizi.

Ek: Önceki mesajları örnek vererek, neden mesaj yazdığımı açıklamak zorunda değilim. Bu uyarıyı neden yazdığımı önceki mesajları okuyanlar bilir.

Güven Hoca

6 yıl önce - Pts 10 Oca 2011, 21:13
EVDE PİDELİ KÖFTE (Kendi yapımımız,aşama aşama gösterimli!)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

renelug

6 yıl önce - Pts 10 Oca 2011, 21:27

Babasının pideli köfteyi icat ettiğini söyleyen birini tanıyorum.o şahsın halen Kayhan Çarşısı nda pideli köfte dükkanı var.babadan kalma dükkan hala işliyor.söylediğine göre pideli köfte iskender e alternatif olarak yapılmış önce.tamamen fiyatla alakalı.zaten ikisinin de çıktığı bölge Kayhan Çarşısı.Günümüzde tavuk dönerin et dönere alternatif olması gibi.

renelug

6 yıl önce - Pts 10 Oca 2011, 21:32

Cantık konusunda da benzer bir hikaye dinlemiştim.iskendere pide yapan bir fırıncının icadı gibi birşey diye hatırlıyorum.

gökhanxxxxx
6 yıl önce - Pts 10 Oca 2011, 22:23

karnım acıktı ya.kac para bunun porsiyonu

renelug

6 yıl önce - Pts 10 Oca 2011, 23:09

6 ile 8 tl arasında değişiyor.yanında da üzüm şırası şart

metinn
6 yıl önce - Pts 10 Oca 2011, 23:20

Gurbette yarama tuz bastiniz. Alin bendende bir resim.
Bu sanat eserini Uzun carsinin belediye binasi kavsagi var orada yedim. Asagi dogru gidince meyveciler ve sagda bir han var. Sucuk, salam, peynir, zeytin cesitlerinin satildigi. Onun tam karsisinda ust katta Felipe kofte salonu var. 2010 yilinin mart ayinda porsiyonu 5 tl falandi galiba. carsiya gittigimde devamli ugramaya calisirim. Fazla luks bir yer degil ama pideli koftesi cok guzel.
Iskenderin fiyatini bayagi bir abarttilar. Carrefourdaki Iskenderde porsiyonu 18 tl falanda gectigimiz yaz.
Ayrica Ulucamiden fomaraya inerken Cumhuriyet caddesinde Bendensin var orasida cok guzel. Misafirlerinizi goturebileceginiz tarzdan. Oranin fiyatida uygun.

(+)

mehmet sayın
6 yıl önce - Pts 10 Oca 2011, 23:36

Biz ailece pideli köfyeyi sever ve evimizde de yaparız
Ama bence Bursada en iyi pideli köfyeyi ptt nin bitişiğinde maksem caddesinde Küçük Saray yapar.
İnanmayan gidip yesin

umutberk
6 yıl önce - Sal 11 Oca 2011, 14:20

Alıntı:
ptt nin bitişiğinde maksem caddesinde Küçük Saray yapar.
İnanmayan gidip yesin

Ben de Küçüksaray'dan başka yerde pideli köfte yemem. Küçüksaray gerçekten hakkını veriyor. Benim gittiğim yer ise ptt yanındaki değil de Tophane'ye çıkarken solda kalan Küçüksaray. Üst katların manzarası da pek güzel.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 232425   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet