Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı
TOFAŞ Arabalar
123 ... 262728   sonraki »
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Mert Doğan
7 yıl önce - Prş 30 Ksm 2006, 19:49
TOFAŞ Arabalar

Türk otomotiv sektörünün lokomotif kuruluşu TOFAŞ, ürettiği 2 milyon 500 bininci aracı, törenle banttan indirdi.

Türk ekonomisinin yükselen yıldızı otomotiv sektöründe bir Türk firmasının ilk defa 2 milyon 500 bininci araca ulaştığını belirten TOFAŞ CEO'su Ali Pandır, bu durumun, sektör için önemli bir kilometre taşı olduğunu söyledi.

2.5 milyonuncu aracın yalnızca TOFAŞ için değil, başarıya ulaşılmasını sağlayan küçük ve büyük ölçekli tüm tedarikçiler için dönüm noktası olduğunu vurgulayan Pandır, "Bugün, 2.5 milyonuncu araç olarak banttan inecek olan FIAT Doblo'nun bizim için yeri apayrı. 2000 yılında başlayan Doblo projesiyle TOFAŞ, Türkiye'nin ihracat liderliği rakamlarına erişmiş, bunun yanısıra yeni baştan bir otomobil yaratma tecrübesiyle, Türk otomotiv sanayi tarihinde teknolojik bir sayfa açmanın onurunu yaşamıştır" diye konuştu.

TOFAŞ'ın proje kapsamında, yıllık 250 milyon avro gelir elde etmeyi öngördüğünü vurgulayan Pandır, 2.5
milyonuncu aracın bu doğrultuda, bir başlangıç noktası olarak görülmesi gerektiğini ifade etti.

Toplam tutarı 550 milyon avroyu bulan Linea ve Mini Cargo yatırımları ile büyütülen TOFAŞ'ın, FIAT'ın dünyadaki en büyük 3 üretim tesisinden biri haline geldiğini vurgulayan Pandır, en büyük arzularının, önümüzdeki yıllarda gerçekleştirmeyi hedefledikleri yatırımlarla, TOFAŞ'ı, FIAT'ın dünyadaki en büyük üretim üssü konumuna getirebilmek olduğuna dikkat çekti.

BursaHakimiyet

Bursada güzel şeyler oluyor ve hergün biraz daha heyecanlandırıyor bu beni. Bursadaki dev firmalardan sadece bir tanesi olan FIAT bile tutup 550 milyon dolarlık yatırımlar yapıyor fabrikasına. Yeni işçiler alıyor yeni üretimler yapıyor. Diğer büyüklerde hiç farklı değil. İhracat rakamlarıda ortada. İstanbula fason çalıştığından bursada görünmeyen sanayi işletmeleride var. Güzel şeyler hep bunlar bu şehir adına. Bu güzel gelişmeleri şehir görüntüsünede yansıttığımız gün en güzeli olacak  

Emre Alkor
7 yıl önce - Cum 08 Arl 2006, 07:51

bu otomobil fabrikalarının bu kadar büyük yatırımlarla kendini büyütmesi hem şehir hem ülke için çok güzel ama bence böyle 2 otomobil firması daha fabrika kursa bursaya tam ABD'nin Detroit şehri gibi olacağız bence. Çünkü şu anda varolan otomobil ve otobüs fabrikalarının yaptığı işten fazlasını daha ufak ama sayıları binlerce olan küçük yansanayi fabrikaları yapıyor.tekstil bir yandan otomotiv bir yandan hızla gelişen gıda sanayi bir  yandan derken son yıllarda tarımsal alanda da büyüyoruz. üretilen herşey ihraç ediliyor. Açıkcası bursada üretilen pek çok şeyi bursalı bile kullanamadan tadına bakamadan yurt dışına yolluyoruz ya bakalım sonumuz iyi olacak inşallah.   BOSCH Reno vs.. derken fiat firmasıda epey yatırım yapıyor. demekki bişeyler iyi gitmese rahat üretim yapamasalar genişleyemez bu firmalar. Birde vergilerini bursada ödese şunlarda ISO 500 rakamlarında olsun devletin topladığı vergileri gösteren listelerde olsun bursa gerçek sırasında görünse daha bi sevindirik olacağız  

Güven_16

6 yıl önce - Cmt 09 Ağu 2008, 18:40

TOFAŞ Bursa'nın malıdır.Binlerce insan ekmeğini oradan yemekte,yüzbinlerce insan aracını kullanmakta,ülke ekonomisine katkı yapmış dev bir kuruluştur TOFAŞ.
Bu bölümde TOFAŞ'la ilgili izlenimlerinizi,kullandığınız arabalara dair şikayet,memnuniyet ve hatıralarınızı berber paylaşalım diye bu başlığı açtım.Hayırlı olsun.
*Şahsen 6 yıl önce Kartal aldım 2.el olarak.Bugün araba 20 yaşında ve 5 yıldır da LPG li,ama maşallah Uludağ'a pikniğe bile 10 kişi full dolu çıktı.Hiç zorlanmadı da.Normalde bu yükün daha fazlasını eşya olarak taşıdığını da duydum başka Kartal sahiplerinden.Parçası da çok ucuz.Millet diyor ki benimki Klimalı,ABS li.Bende açıyorum camları püfür püfür al san klima.Yetmedi,ön lastikleri sıfırladım al sana ABS.Daha ne olsun.Reklamını yapmıyorum ama sizinde TOFAŞ la ilgili düşüncelerinizi görmek isteriz.

En son Güven_16 tarafından Cmt 09 Ağu 2008, 19:18 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Muhittin_Ayvalık
6 yıl önce - Cmt 09 Ağu 2008, 18:58

abi öncelikle meraba bizim arabada tofaş 1998 kartal lpg li çok atak ve kuvvetli motora sahip her eyre hiç çekinmeden tırmanıyor ne kadarki diğer arabalarda olan kalite onda olmasada bizim gibi insanlar için 1 numara bir araçtır.

Gözde

6 yıl önce - Pzr 10 Ağu 2008, 10:15

TOFAŞ= Türk Otomobil Fabrikaları.
Ama ürettiği arabalar yabancı. Kendi markası ile araba üretebilir inşallah. Çünkü benim gözümde bir marka artık.
Bu konuda ilgili biri var mı?

ali sakaroglu
6 yıl önce - Pzr 10 Ağu 2008, 10:25

TOFAŞ şu anda neden kendi ismi ile arac üretmiyorda FİAT ın arkasında arac üretüyor

Emre Güray
6 yıl önce - Pzr 10 Ağu 2008, 10:52

Fabrika 1968 yılında Fiat Lisansıyla kurulmuş olup, Türk Otomobil Fabrikası Anonim Şirketi'nin kısaltması olan TOFAŞ adıyla yerli tüketiciye sunulmuştur. Fabrika'nın kurulması aşamasında yapılan gerek anlaşmalar gereği, gerekse Fiat'ın sahip olduğu pay nedeniyle tamamıyla özgün üretimler gerçekleştirememektedir.

hasan-hüseyin
6 yıl önce - Pzr 10 Ağu 2008, 11:11

Tofaş'ın ismi bir kaç yıl önce,Türkiye'de markalaşıp,Fiat otomobillerin Tofaş diye anılmasından dolayı yapılan anlaşmayla,Tofaş ismi sadece Türkiye'de dağıtım ve üretim yapan şirket olarak yeniden tanımlanmıştır.Tofaş fabrikasının yanından geçtiyseniz eğer eskiden Tofaş yazılı büyük tabelalar Fiat olmuştur.Hatta. dayımın oğlu Tofaş'ta çalışıyordu.Yaka kartları Fiat ve Gmc yazıyordu.Gmc yazmasının nedeni ise Fiat'ın %20 hissesine sahip olmasıdır.Tofaş'ın gelecekte kendi adına yerli otomobil üretmesine gelirsek.Rahmi Koç bu işe sıcak bakmıyor.Ona göre Türkiye artık geç kalmıştır demişti.Ama görüyoruz ki İran bile kendi otomobili üretebiliyor.Buda bize Rahmi Koç'un,yabancı otomobil üreticileri arasındaki çıkarlarının ,ülke çıkarlarından üstün geldiğini gösteriyor.

arzu can
6 yıl önce - Pzr 10 Ağu 2008, 11:21

Zaten koç grubu ürettiği hiç bir araca kendi ismini vermemektedir benim bildiğim FIAT ve FORT arac üretir şu anki pozisyonu teşaronluk tan öte gidememektedir Yaklaşık 40 yıllık otomobil üretme tecrübesinden sonra yüzde yüz yerli araç üretiimine geçmelidir Hatta adıda KOC olsun

KOÇ OTOMOTİV

Gürcan Gürel
6 yıl önce - Pzr 10 Ağu 2008, 11:22

Bizim emektar ticari taksi olarak 4 sene kahrımızı çekti. 1997 model şahin. Şu an Fiat albea var.

Tofaş'ın kuşlarının hakkı ödenmez. Sorunsuz araçlar, parçası bol, işçilik heryerde var. Yakıt tüketimlerinin çok olması elbette olumsuz bir yanı. Ama çoğu kişinin LPG olayına geçtiğni düşünürsek sorun yok bence. Keşke biraz daha işçilik kalitesini yüksek tutsalardı.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET