Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı
CAN
10 yıl önce - Çrş 31 Mar 2004, 00:46
İstanbul - Kaş arası yol yardımı

Genelde tatile otobüs ile gittiğim için araba ile Kaş'a nasıl gidilir yani hangi yolları kullanarak giderim bilmiyorum.Bu konuda yardımcı olanlar 25 Nisan günü güzel Kaş fotoları ile ödüllendilecektir

Burç

10 yıl önce - Çrş 31 Mar 2004, 00:47

Dalmaya mı gidiyorsun? Biraz erken değil mi?

CAN
10 yıl önce - Çrş 31 Mar 2004, 00:51

Evet Burç...Abi gitmem lazım resmen kurudum,4 aydır ayağımı suya sokmuyorum ama Kaş ile geçen yıl ki verilerde 23 Nisan'da su sıcaklığının 19-20 arasında olduğu söyleniyor bu da benim shorty bir kıyafet ile batıkların arasında gezmem için sanırım büyük mutluluk.Eğer gelmek isteyen varsa arabada 2 kişilik boş yerim var...

Okhan
10 yıl önce - Çrş 31 Mar 2004, 01:13

Hocam en iyisi Sakarya, Afyon, Dinar, Burdur'dan gecip ve Antalya'ya varmadan Kizilkaya,Korkuteli yoluna sapip bu yolu takip et Elmali, Gömbe, Kasaba diye direk Kas'a varirsin. Yok ben sahilden gidecegim dersen Antalya'ya kadar inip, Kemer, Kumluca,Finike, Demre yolunu takip et Kas'a cikar. Eger amacin fotograf cekmekse sahil yoluna tavsiye ederim gördügüm en güzel koylar bu yolda (ben her yaz bu yoldan araba ile Antalya'dan yola cikip Izmir'e kadar sahilden giderim, cok severim o yolu). Ama bilmen gerekir ki yorucu olur sahil yolu cok virajli. Antalya-Finike arasi yol cok iyi ama Antalya'dan sonra viraj üstüne viraj, hele ki Finike-Demre arasi (yabancisi icin cok yorucu, inanmazsin ama yolu görünce hakliymissin dersin). Yok ben rahat rahat gitmek istiyorum dersen Korkuteli, Elmali yolunu tavsiye ederim.

CAN
10 yıl önce - Çrş 31 Mar 2004, 02:20

hocam teşekkür ederim bunu göz önüne almam gerekecek...sahilden gitmeyi düşünmüyorum daha önceden o hatayı otobüs ile yapmıştık yol boyunca siyah poşet dostu olduk koltuklar arasında
ben dediklerini bir yere yazayım ilk sağı kaçırıp konyada etli ekmek yemeyelim sağol

esra_okur

7 yıl önce - Pts 28 May 2007, 03:35

Peki istanbul'dan kaş a nasıl gitmeli?
istanbul-fethiye arabasından aktarmayla kaşa mı?
istanbul-antalyadan arabasından aktarayla kaşa mı?
yani otobüsle nasıl gidilir?

Erkhan
7 yıl önce - Pts 28 May 2007, 13:30

Kamil Koc, Metro ve Pamukkale'nin direkt Istanbul'dan Kas'a seferleri var.

kemal neu

7 yıl önce - Pts 28 May 2007, 14:01

Alıntı:
Peki istanbul'dan kaş a nasıl gitmeli?
istanbul-fethiye arabasından aktarmayla kaşa mı?
Kamil Koc firmasının Istanbul`dan simdilik 2 Fethiye seferi var Alibeyköy`de 17:20 ve 21:20 de kalkıyor. 21:20 seferi Kas`a kadar gidiyor Bence 21:20 ile Kas`a gitmek daha avantajlı. Fethiye - Kas arasında Midi Bus calişıyor. 403 ler kadar rahat değil ve yolda cok duruyor. Direkt sefer yolda Fethiyeden sonra sadace Kalkan`da duruyor.

vestaerhan
7 yıl önce - Pts 28 May 2007, 14:11

Antalya üzerinden gidişi kesinlikle tavsiye etmem. Uzun ve virajlı bir yol.. Batı Antalya isimli bir firma bu hatta çalışıyor ve 4.5 saat sürüyor. Otomobille 2.5 - 3 saattir tahminim. Havayolu için en iyisi İstanbul - Dalaman oradan Havaş'la Fethiye'ye, oradan da saat başı Kaş'a minübüs var zaten. Kaş - Fethiye arası Otobüsle 2 saat civarı sürüyor.

kursatgonullu

7 yıl önce - Pts 28 May 2007, 20:43

Yolcu otobüslerinin tercih ettiği yol sizlerin de tercihiniz olsun ve İstanbul'dan Fethiye-Kalkan-Kaş güzargahına sırasıyla şu noktaların takip edilmesini öneririm.

Bilecik , Kütahya,Afyon , Sandıklı,Keçiborlu(Dinar'a girmedik),Burdur çevre yolundan sağa Fethiye yolu,Karamanlı,Tefenni,Çavdır,(Söğüt-korkuteli-Fethiye) kavşağı'dan Fethiye yolu,düz ovaya inildiğinde Uğurlu kavşağında sola Kaş-Antalya yolu ile Kalkan üzerinden KAŞ..

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet