Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 20
İSMAİL ÇELİK

10 yıl önce - Prş 26 Mar 2009, 18:24

Alıntı:
Ayrı bir kuşaksa olur, ama iki kuşak birbirine karışmamalı.

Ayrı bir hat.Vatan'da Avcılar.Z.kuyu hattına aktarma imkanıda verecek.BU başka başlıkta Murat Caner buraya yazdığı için burada cevap verdim kafa karışmasın.

Ali Cemal
10 yıl önce - Prş 26 Mar 2009, 19:53

Alıntı:
istedikleri zaman şak diye otobüs alabiliyorlar aslında 100 tane capacity i kimsenin ruhu duyamadan sessiz sedasız alıp işletmeye koydular. bu hattın yapımına başlanıpta bitmesi için en az 3 ay gerekiyor. 3 ayda otobüs çok rahat alınır

Tabi canım şak diye alınıyor bu otobusler kartondan olduğu için gidiyorsun mercedes'e ver bana ordan 100 tane capaity diyorsun hemen buzdolabından çıkarıp veriyor...

Bu işler öyle şak diye şuk diye olmuyor maalesef araç firmaları bu araçları siparişe göre üretiyorlar kuzu eti değilki bu kuzu şiş yapayım yenmezse salçalar tas kebabı diye satarım gibi olmuyor bu işler mercedes 100 otobusu deposunda bekletmesi demek trilyonlarları unutması demek hele bu krizde böyle bir stoğa kimsenin gücü yetmez... Yani bunun siparişi verilse en erken bu araçların son partisi ile gelmesi 1 seneyi bulur...

teme
10 yıl önce - Prş 26 Mar 2009, 23:26

Alıntı:
teme demiş ki;
Alıntı:
Bayılıyorum bu adamların icraat heveslerine, her iş bitti şimdi trafiği yer altınamı alacaklarmış ? çok para harcayabilmenin pratik yolunu böye buldular herhalde.

benim yaşım yetmiyor ama bilmiyorum yeten arkadaşlar ne der bilmiyorum. aynı sözler mecidiyeköy'de viyadük yaparkende söylendi mi? bu beylikdüzü meydanıda vatan caddesi hikayesine dönmesin sakın 30 yıl sonra.

Beylikdüzü meydanı şu anda vatan caddesi konumuna gelmiş vaziyette. 15 yıl önce beylikdüzü toplukonut alanı ilan edildiğinde toplu taşıma sistemi entegre edilmedi hep karayolu taşıması özendirildi, son 5 yılda bölgedeki nüfus patlayınca iş içinden çıkılmaz hale geldi. Bu bölgeye raylı sistem (hadi arkadaşlar üzülmesin; veya metrobüs )gitmedikten sonra trafiği ister yer üstüne ister yer altına alın trafik sorunu çözülmez.

teme
10 yıl önce - Pts 30 Mar 2009, 19:57

Alıntı:

ama ben anlamıyorum. yoksa bendemi bir yetersizlik var. nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz ki çözülmez! diye.
devamlı mecidiyeköy'den örnek vermek istemiyorum ama mecbur bırakıyorsunuz.ordan da raylı sistem geçmekte. ama viyadügün bulunması gayet faydalı.
tamam beylikdüzünde trafigin yer altına alınması kesin çözüm olmayabilir. ama muhakkak ki faydası olcaktır.
lütfen kesin yargılarla hüküm vermeyin

Mecidiyeköy biraz farklı oluşturduğu ticari değerle yapılacak yatırımların ve arazi değerinin çok çok yüksek olması sebebiyle viyadük köprü ne yaparsanız kaldırır bir yer.

Trafiğe çözüm olurmu olur elbet, ama harcadığınız paraya değermi ? Sonuçta beylikdüzü bir toplu kout bölgesi arazi kazanacağım diye trafiği yer altına almak ne kadar mantıklı ? Hadi aldınız diyelim ne kadar ek kapasite kazanacaksiniz ? Parayı gömerim yolu çift katlı yaparım diyorsanız başka tabiki.

Beylikdüzünün şu anki durumunu eve gelen doğalgaz faturasını yüksek diye ödemeyip faiz işletmek, sonra da bankadan kredi çekip ödemeye benzetebiliriz, o fatura baştan ödense şimdikine oranla daha uygun olacaktı. İBB nin hesap becerisini ortaya koyunca o yolların kaça çıkacağını düşünmek bile istemiyorum...

Murat Caner
10 yıl önce - Pts 30 Mar 2009, 23:16

Vakit geçirmeden iptal edip, daha kuzeyde yeni bir metrobüs yapmalılar. Yanlış yere yönleniyorlar. Metrobüs sıkıntıya girecek.

sayfa 20
« önceki   123 ... 181920
ANA SAYFA -> ULAŞIM