Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 19
teme
13 yıl önce - Pzr 22 Mar 2009, 17:31

Alıntı:
İşin ilginç yanı ''teme'' rumuzlu arkadaş metrobus'a karşı olan birisi. Şimdi kalkmış Beylikdüzüne metrobus niye geç geliyor diye hesap soruyor. Bu iyi bir gelişme. Demekki metrobus'a politik kaygılarla gereksiz olduğunu ifade edenler, metrobus'un ne kadar vazgeçilmez bir şey olduğunun bilincine varmış olmalarıdır. Seçimler geçince sisteme yönelik eleştirelerin arkası kesilecektir. Metrobus daha iyi nasıl işletilir üzerine kafa yoracakalrdır.

Ben metrobüse karşı olmadığımı söylemedim, halen karşıyım hele bu şekilde işletenlerin sorgusuz sualsiz içeri tıkılması taraftarıyım. Sizin bakış açınızdan bu kadar mükemmel bir sistemin neden beylikdüzüne getirilemediğini sorguladım, anlam kargaşası yaratmayın lütfen.

Eğer siz YID sistemini bunu bilmeyen birine anlatmak için AHL örneğini verdiyseniz en azından gerçekleri saklıyorsunuz derim, işi bilen birine anlatmaya çalışırsanız sadece komik olursunuz.

İSMAİL ÇELİK

13 yıl önce - Pts 23 Mar 2009, 18:00

Alıntı:
E6'ya da metrobüs hattı yapılmalı. E5'ten sonra Edirnekapı'dan Anıt Mezar'ın oradan Bayrampaşa E-6'ya yönelecek bir çatal hat yapılarak Milliyet üzerinden İkitelli bölgesine gitmelidir.

BU YAZIYA EKSİ VERMİŞLER.Doğru demiş vatandaş.Çok biliyorsan eksi verene kadar fikrini yazda bilelim hem belki hakikaten güzel birşeydir ne dersin?

Aksaray'dan başlayan hatta meydanı yayalaştırma kapsamında bunu Yenikapı'ya ulaştırmalı ve İkitelli Garaj ,en azından İstoç önüne kadar bu güzergahta metrobüs olmalıdır.

yusuf38
13 yıl önce - Prş 26 Mar 2009, 10:03

dün akşam tv8 deki bir programda kadir topbaşa beylikdüzü etabının ne zaman yapılacağı soruldu. beylikdüzündeki e-5 trafiğinin yer altına alınacağını bu projeyle birlikte yapılacağını söyledi.kesin bir tarih vermedi.
2009 da metrobüsün beylikdüzüne ulaşması zor gözüküyor

İSMAİL ÇELİK

13 yıl önce - Prş 26 Mar 2009, 10:58

Bende seyrettim.Doğru söylediği bir şey var ama bilhassa yeni semtlerde bunun eksikliği çok.Ortak kullanım alanları az.Meydan,cami,park vs. yerler artmalıdır.Buralar insanların buluştuğu alanlar,sosyalleştiği alanlar.AVM ile bu iş olmaz sadece.

Orada yol semti ikiye böldüğü için kopukluk var.Meydan olacak yolun olduğu yer.Benim Okmeydanı ve Bayrampaşa içinde hep çarşılı geniş yaya altgeçitleri istemem zaman zaman bunun içindir.

teme
13 yıl önce - Prş 26 Mar 2009, 11:05

O kadar yere o kadar binayı tıkıştırmadan önce düşüneceklerdi bunu. Yeni yapılan binaların blokları arasında komik mesafeler var, hadi eskiler sıkışık yapıldı yeni yapılanlara ne oldu ?

C. H. Engin Er

13 yıl önce - Prş 26 Mar 2009, 11:07

Yakın tarihte başlayamayacaklar bence bu hatta, çünkü metrobüsün yolunu istasyonlarını yapmakla is bitmiyor burada çalışacak otobüs lazım, şehrin merkezinde Zincirlikuyu-Söğütlüçeşme de bile sıkıntı var, yeterince otobüs sağlanacak duruma gelinmeden hatta başlamazlar bence...

K.Gemici
13 yıl önce - Prş 26 Mar 2009, 13:04

istedikleri zaman şak diye otobüs alabiliyorlar aslında 100 tane capacity i kimsenin ruhu duyamadan sessiz sedasız alıp işletmeye koydular. bu hattın yapımına başlanıpta bitmesi için en az 3 ay gerekiyor. 3 ayda otobüs çok rahat alınır

Murat Caner
13 yıl önce - Prş 26 Mar 2009, 13:33

Alıntı:
Aksaray'dan başlayan hatta meydanı yayalaştırma kapsamında bunu Yenikapı'ya ulaştırmalı ve İkitelli Garaj ,en azından İstoç önüne kadar bu güzergahta metrobüs olmalıdır.

Ayrı bir kuşaksa olur, ama iki kuşak birbirine karışmamalı.

Orhan Kınık

13 yıl önce - Prş 26 Mar 2009, 13:47

Benim kanımca, mevcut çalışan hattın oturmasını, yolcu kapasitesinin netleşmesini bekleyecekler. Mevcut hat oturmadan Beylikdüzü'nün açılması riskli olacaktır. Mevcut hat 1 milyon sayısını aşar ise Beylikdüzü'nden gelecek ilave yolcuyu taşıyamaz diye düşünüyorum. Mevcut hattın bu durumda biraz daha geliştirilmesi gerekecektir. En azından yoğun duraklara ilave şeritler eklenmesi gerekecektir. Her ne kadar Beylikdüzü'ne meydan yapılacağı gerekçesiyle bu projenin erteleneceği ifade edilse de asıl neden bu olsa gerektir diye düşünüyorum.

olcay turker
13 yıl önce - Prş 26 Mar 2009, 13:52

teme demiş ki;
Alıntı:
Bayılıyorum bu adamların icraat heveslerine, her iş bitti şimdi trafiği yer altınamı alacaklarmış ? çok para harcayabilmenin pratik yolunu böye buldular herhalde.

benim yaşım yetmiyor ama bilmiyorum yeten arkadaşlar ne der bilmiyorum. aynı sözler mecidiyeköy'de viyadük yaparkende söylendi mi? bu beylikdüzü meydanıda vatan caddesi hikayesine dönmesin sakın 30 yıl sonra.

sayfa 19
« önceki   123 ... 181920   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM