Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 18
teme
13 yıl önce - Pzr 22 Mar 2009, 14:41

Belediyenin çıkan para kimin cebinden çıkacak gene sizin benim cebinden. Devletin aslında bizim paramızı harcağını bir türlü öğrenemedik gitti...

Ayrıca kim nereyi işletecek de o kadar trafiği yer altına alacak ?

Orhan Kınık

13 yıl önce - Pzr 22 Mar 2009, 14:49

Meydan'ı işletecektir. Trafikten arındırılmış büyük bir meydanda insanların oturacağı, yiyip , içeceği lokantalar, cafeler v.s olacaktır. Proje çok güzel ama dediğim gibi metrobus'un gelişini geciktirecektir. Yap işlet devret modelinin ne olduğunu sanırım bilmiyorsunuz. Belediye finanansa etmiyor. Bu işe talip olan firmalara veriyorsunuz bunu. Seçilen firma inşaatı kendi imkanlarıyla yapıyor ve orasını belli bir süre işletiyor. Bir süre sonra işletmeyi belediyeye devrediyor.

teme
13 yıl önce - Pzr 22 Mar 2009, 15:07

Lokanta ve cafe işleterek tünel mi yapılacak ? O zaman ya yap ta ya işlette ya da devrette bir sorun çıkar haberiniz olsun.

Orhan Kınık

13 yıl önce - Pzr 22 Mar 2009, 15:13

Hayır tam öyle değil. Önce meydan yapılacak, meydanda işyerleri olacak, cafeler v.s olacak. Buradaki işyerlerinin işletme hakkı bir süreliğine yapmıcı firmada kalacak. AHL'de olduğu gibi. İşyerlerini kiraya mı verir kendimi işletir firma karar verir ona.

teme
13 yıl önce - Pzr 22 Mar 2009, 15:44

Siz AHL ile beylikdüzü meydanını karşılaştırıyorsanız ben diyecek birşey bulamıyorum. Siz tünelleri paralı yapar, meydandan geçenleri turnikeden geçirirseniz bir şey diyemem. Bu hesap yokuş çıkamayan phileaslara dönmesin sonra malum İBB hesap işinde pek iyi değil

Mesele özünü iyice kaybetmeden tekrar bir dönüş yapalım, konu beylikdüzüne metrobüs gelecekmi ne zaman gelecek tartışmasıydı. Metrobüs savunucuları sistemin çabuk ve ucuz mal olduğunu belirtiyorlar verilen bilgiler metrobüsün beylikdüzüne eldiven gibi uyacağı yönde. Ancak sonra ne oluyorsa metrobüs bir türlü beylikdüzüne gelemiyor, otobüs yok, o yok bu yok, benim burnuma pis kokular geliyor...

Orhan Kınık

13 yıl önce - Pzr 22 Mar 2009, 16:00

Alıntı:
Siz AHL ile beylikdüzü meydanını karşılaştırıyorsanız ben diyecek birşey bulamıyorum
Karşılaştırmıyorum. YİD modelini anlatmak için örnek verdim. Sanırım bazı şeyleri anlamakta zorlanıyorsunuz.

Bana göre metrobus'un gecikmesinde birden çok neden olmalı. Birincisi araç yetersizliği, ikincisi diğer hatların tam oturmamış olmasıdır. Sanıyorum şu an işletmede olan etaplarda iyileştirmeler yapılacaktır. Mevcut hat tam oturmadan Beylükdüzü'nün açılmaması gerekir. Beklemekte fayda var. Söğütlüçeşme'nin devreye girmesiyle bazı noktalarda tıkanıklar yaşanmaya başladı. Bu sorunların öncelikle giderilmesi gerekir.

Mehmet Kasım
13 yıl önce - Pzr 22 Mar 2009, 16:08

Beylikdüzü Metrobüsü için çok fazla kaygılanmaya gerek yok. Bir avuç suda fırtına koparmaya gerek yok. Seçimden sonra en kısa zamanda işe başlanıp sene sonuna kadar bitirilecek. İBB seçim ortamında böyle bir işe ihale açabilir mi? Mevzuat var hukuk var. Yönetim değişirse ne olacak? Tartışmadan zuak bir ihale olmalı.

Beylikdüzü Metrobüsü 3 aylı bir iş. Kaygıya gerek yok.

Orhan Kınık

13 yıl önce - Pzr 22 Mar 2009, 16:17

İşin ilginç yanı ''teme'' rumuzlu arkadaş metrobus'a karşı olan birisi. Şimdi kalkmış Beylikdüzüne metrobus niye geç geliyor diye hesap soruyor. Bu iyi bir gelişme. Demekki metrobus'a politik kaygılarla gereksiz olduğunu ifade edenler, metrobus'un ne kadar vazgeçilmez bir şey olduğunun bilincine varmış olmalarıdır. Seçimler geçince sisteme yönelik eleştirelerin arkası kesilecektir. Metrobus daha iyi nasıl işletilir üzerine kafa yoracakalrdır.

Ali Cemal
13 yıl önce - Pzr 22 Mar 2009, 16:46

Orhan abi metrobuse karşı olan bir insan İstanbul'da yaşıyorsa o insan ne sosyalisttir ne emperyalist ne kapitalist ne halkçı ne devletçi yani onun ne olduğu belli değildir... Onun için sen neden gereksiz tartışmalara giriyorsun anlamıyorum gel sen mantıklı insanlarla muhabbetini yap Metrobuse karşı olan insan Türkiyenin gelişmesine karşı olan insandır. Ha metrobusu kemal kılıçdaroğluda yapsa aynı savunurudum Çünkü saddece ve sadece bana günde 1,5 saat kazandırıyor bunun ülke ekonomisine katkısını düşünsenize?

Mehmet Kasım
13 yıl önce - Pzr 22 Mar 2009, 16:49

E6'ya da metrobüs hattı yapılmalı. E5'ten sonra Edirnekapı'dan Anıt Mezar'ın oradan Bayrampaşa E-6'ya yönelecek bir çatal hat yapılarak Milliyet üzerinden İkitelli bölgesine gitmelidir.

sayfa 18
« önceki   123 ... 17181920   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM