Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Mehmet Kasım
14 yıl önce - Prş 24 Tem 2008, 14:57

Kozyatağı-Söğütlüçeşme olmayacak ta Kozyatağı-Göztepe-Acıbadem-Hastane-Harem olacak.

İSMAİL ÇELİK

14 yıl önce - Prş 24 Tem 2008, 15:05

Üsküdar'a bağlansın bu ama.

Mehmet Kasım
14 yıl önce - Prş 24 Tem 2008, 15:12

Harem'e geldikten sonra Üsküdar'a bağlanması zor olmasa gerekir.

adnanu
14 yıl önce - Prş 24 Tem 2008, 15:41
metrobüs hk.

üstatlar harem entegrasyonu olmalı mı ,
yoksa sadece arabalı vapur bağlantısı olur
oda yeterlimi bilemem,
Üsküdar a gelince zaten ido var,
ayrıca marmaray,dudullu projelerinin
önemli bir merkezi,
Anadolu yakasında bence metrobüs
bir entegrasyon bağlantısı olarak
kullanılmalı
marmaray ,kadıköy-kartal
üsküdar-dudullu
hatlarının birleştirilmesi gibi
kolay gelsin.......................

Mehmet Kasım
14 yıl önce - Prş 24 Tem 2008, 16:23

Harem-Üsküdar arası karışık düzende de gidebilir. İzole yola gerek yok.

bülent eco
13 yıl önce - Prş 04 Eyl 2008, 14:28
İST » Light (Hafif) Metrobüs Sistemi Denenecekxxx

Merhabalar... metrobus topkapı - avcılar hattı ile ilgili sayfayı takip edenler belki beni hatırlayacaklardır. bilmeyenler için ileteyim metrobus hattı projesinde birebir çalışan mühendislerden biriyim. ( trafik sıkışıklığı sırasında kızdığınız kişlerden biri ) yoğun bir çalışma döneminden sonra yaptığımız iş hakkında istanbulluların düşüncelerini öğrenmek amacıyla yazılan mesajları okuyayım dedim, alt başlıklardan başım döndü. zannedersem hattın eksiklikleri olmasına rağmen olumlu tepkiler aldığımıza seviniyorum. zaten söylememe gerek yok benden daha yakın şekilde takip edilmiş metrobus hattı... kısa bilgi vermek gerekirse metrobus hattı söğütlüçeşmeye gidecek. açıklanmamasına rağmen hava şartları izin verirse 31 ocakta söğütlüçeşmeye varılması planlanıyor. ayrıca harem - kozyatağı hattı bizim light metrobus dediğimiz şekilde projelendirilmesi hemen hemen bitmek üzere. kadıköy minibüs caddesi, barboros bulvarı ( ölçüm ekiplerimiz orada çalışıyor şu an ) vatan caddesi - milliyet gazetesi arası çalışmalar da light metrobus olarak projelendiriliyor.
herkese tekrar selamlar....

denizist
13 yıl önce - Prş 04 Eyl 2008, 15:22

Alıntı:
merhabalar... metrobus topkapı - avcılar hattı ile ilgili sayfayı takip edenler belki beni hatırlayacaklardır. bilmeyenler için ileteyim metrobus hattı projesinde birebir çalışan mühendislerden biriyim. ( trafik sıkışıklığı sırasında kızdığınız kişlerden biri ) yoğun bir çalışma döneminden sonra yaptığımız iş hakkında istanbulluların düşüncelerini öğrenmek amacıyla yazılan mesajları okuyayım dedim, alt başlıklardan başım döndü. zannedersem hattın eksiklikleri olmasına rağmen olumlu tepkiler aldığımıza seviniyorum. zaten söylememe gerek yok benden daha yakın şekilde takip edilmiş metrobus hattı... kısa bilgi vermek gerekirse metrobus hattı söğütlüçeşmeye gidecek. açıklanmamasına rağmen hava şartları izin verirse 31 ocakta söğütlüçeşmeye varılması planlanıyor. ayrıca harem - kozyatağı hattı bizim light metrobus dediğimiz şekilde projelendirilmesi hemen hemen bitmek üzere. kadıköy minibüs caddesi, barboros bulvarı ( ölçüm ekiplerimiz orada çalışıyor şu an ) vatan caddesi - milliyet gazetesi arası çalışmalar da light metrobus olarak projelendiriliyor.

Light metrobüs dediğiniz olayı merak ettim. Tercihli yolu olan bir sistem mi yoksa trafiğin içinden akan sistem söz konusu ? Mümkünse bu konuyu da biraz açabilirmisiniz?

inancgs05

13 yıl önce - Prş 04 Eyl 2008, 16:33

Ayrıca Söğütlüçeşme ve Haremede Metrobüs olacakmış Sanırım Kadıköy Saraçoğlu Stadına Yakın olur

Mak.Tek.Mehmed

13 yıl önce - Prş 04 Eyl 2008, 16:46

Alıntı:
merhabalar... metrobus topkapı - avcılar hattı ile ilgili sayfayı takip edenler belki beni hatırlayacaklardır. bilmeyenler için ileteyim metrobus hattı projesinde birebir çalışan mühendislerden biriyim. ( trafik sıkışıklığı sırasında kızdığınız kişlerden biri ) yoğun bir çalışma döneminden sonra yaptığımız iş hakkında istanbulluların düşüncelerini öğrenmek amacıyla yazılan mesajları okuyayım dedim, alt başlıklardan başım döndü. zannedersem hattın eksiklikleri olmasına rağmen olumlu tepkiler aldığımıza seviniyorum. zaten söylememe gerek yok benden daha yakın şekilde takip edilmiş metrobus hattı... kısa bilgi vermek gerekirse metrobus hattı söğütlüçeşmeye gidecek. açıklanmamasına rağmen hava şartları izin verirse 31 ocakta söğütlüçeşmeye varılması planlanıyor. ayrıca harem - kozyatağı hattı bizim light metrobus dediğimiz şekilde projelendirilmesi hemen hemen bitmek üzere. kadıköy minibüs caddesi, barboros bulvarı ( ölçüm ekiplerimiz orada çalışıyor şu an ) vatan caddesi - milliyet gazetesi arası çalışmalar da light metrobus olarak projelendiriliyor.

Burda light metrobus dediğiniz daha ince ve yolcu sayısı az olan metrobüsler mi?

bülent eco
13 yıl önce - Prş 04 Eyl 2008, 17:34

light metrobus, toplantılar sırasında konuşurken çıkan bir tamlama

light metrobus için avcılar - söğütlüçeşme gibi ayrı, tamamen izole hattı olmayacak. kadir başkanın bugün açokladığı sisteme benzer bir durum. sarı çizgilerle ve plastik ayırıcılarla metrobus hattı ayrılacak. yoğun saatlerde bu şeritleri sadece metrobuslar kullanacak ve bu şeritler EDS tarafından denetlenecek. yoğun olmayan saatlerde ise sivil araçlarda burayı kullanabilecek.

sayfa 2
ANA SAYFA -> ULAŞIM