Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Mehmet Kasım
11 yıl önce - Pts 21 Tem 2008, 17:29
İST » Light (Hafif) Metrobüs Sistemi Denenecek

http://www.ibb.gov.tr/tr-TR/Pages/Haber.aspx?NewsID=16266

Alıntı:

Büyükşehir Belediyesi, metrobüs hattını Beşiktaş ve Harem başta olmak üzere şehrin çeşitli noktalarına uzatmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Acaba HAREM'den nereye gidecek şekilde tasarlanıyor.

Harem-E5-Tuzla olabilir mi?Bir ucu da ÜSKÜDAR olur mu?

Daha da ileri gidelim kara araçları için yapılacak 2. tüp geçitten karışık düzende metrobüsü geçirerek Bakırköy sahil yoluna bağlanabilir mi? Yani TUZLA-BAKIRKÖY METROBÜS HATTI

İSMAİL ÇELİK

11 yıl önce - Pts 21 Tem 2008, 17:34

Üsküdar-Harem-Kozyatağı arası olur.

Mehmet Kasım
11 yıl önce - Pts 21 Tem 2008, 17:41

Üsküdar-Tuzla olsun abi. Tam olsun olmuşken.

Peki Bakırköy Sahile bağlanmasına ne dersin. 2. tüp geçitten.

C. H. Engin Er

11 yıl önce - Pts 21 Tem 2008, 17:47

Gereksiz bi çalışma olur diye düşünüyorum Acıbadem batısında trafik yoğunluğu üst düzeylerde değil ayrıca otogarı kaldırmaları halinde daha da azalır...

Mehmet Kasım
11 yıl önce - Pts 21 Tem 2008, 17:50

16A ve 16U var sanırım oradan ÜĞsküdara giden. Birde oğun olarak Gebze-Harem minibüsleri var. Harem belki akim olabilir ama ÜSKÜDAR-TUZLA bence gerekli derim.

Zaten İBB avrupa yakasından gelen metrobüsü Tuzla'ya uzatacak. Bir kol burası olacak galiba.

İSMAİL ÇELİK

11 yıl önce - Pts 21 Tem 2008, 17:51

Tuzla konusunda tam netlik yok o yüzden yazmadım.Ben olabilecek olanı yazdım şu an.Üsküdar-Harem arası sahile ek dolgu yapılarak şu an Harem yönündeki yol metrobüs yolu olur,yeni yapılan yer Harem yönü yeni yol olur.Aslında burada ayrı yolada gerek yok ama gerek sondurak sahasına giriş çıkışlar gerekse tatil günleri buradaki yoğunluk gerekse böyle bir imkandan ötürü ayrı yol yazdım.

Karayolu geçişli tüp geçiş yapılsın hele yaparız onada birşey.Kozyatağı-Avcılar gibi.

Mehmet Kasım
11 yıl önce - Pts 21 Tem 2008, 17:56

En iyisi 2. tüp geçit yapılınca KOZYATAĞI-TÜP-BAKIRKÖY-HAVAALANI MÜTHİŞ OLUR.

İSMAİL ÇELİK

11 yıl önce - Sal 22 Tem 2008, 12:43

Bu vesile ile 16A,16U,320A hatlarını Bostancı köprüsünde keseriz.Üsküdar'a bu kesimden olan yolculuk talebi karşılanmış olur.Ben bu hatlara Kozyatağı yerine Bostancı olsun derim böylece ileride yapılacak Bostancı-Dudullu metro hattınada aktarma imkanı olur.Yürüme mesafesindeki Bostancı köprüsü çevresine gideceklerde ayrı araca binmez böylece.

Mehmet Kasım
11 yıl önce - Sal 22 Tem 2008, 12:45

Gitmişken tam olsun abi. Zaten avrupa yakasından gelen metrobüs sanırım SÖĞÜTLÜÇEŞME'ye gidecek. Kozyatağı-Tuzla arası da ayrı bir kol alacak.

Akın Kurtoğlu

11 yıl önce - Prş 24 Tem 2008, 00:51

Bizim bir aralar üzerinde durduğumuz; "Kozyatağı-Söğütlüçeşme" metrobüs bağlantısını bir şekilde ilerleterek Harem'de sonlandırmayı, böylelikle Marmaray'a bu noktada kavuşturmayı veya yaklaştırmayı düşünüyor olmalılar...

Akın KURTOĞLU

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM