Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 8
Misafir 358

5 yıl önce - Prş 24 Ksm 2016, 16:27

Resmen bursanın albenisi yok demiş şaştım kaldım.Bursanın albenisi olmadığı için insanlar gelmek için can atıyor değil mi.Kim Bursalı olduğumu öğrense ne kadar merak ettiğini söylüyor.Evet adam gibi işleyen bir havaalanı ve demir yolu yok ancak bunların o bahsettiğiniz 70-80 yıl sonrası için yine olmayacağı ne malum.O kadar yıl sonra kim bilir insanların yerleşimini hangi faktörler etkileyecek.

Misafir ecb

5 yıl önce - Sal 21 Mar 2017, 07:38

Bursa dan Ankara'ya gelince, Ortadoğu dan Paris'e gelmiş gibi hissettim kendimi. Bursa'da şehircilik sıfır.

Misafir 11f

5 yıl önce - Sal 21 Mar 2017, 21:47

Her yerde söylenir,Türkiyede en kıskanılan şehir Bursa diye ! Hakikaten öyle,buraya diğer şehirlerden yorum yapanları okuyunca iyice zevkleniyorum,demekki Bursa harika bir şehirki bu kadar insan kötülemek için yarışa girmiş ! Eee kimde var böyle,hem DAĞ,hem DENİZ,hem TARİH,hem KÜLTÜR şehri olma vasfı,ulaşım olarak tam merkezi yerde,birde Dünyanın en verimli ovalarından biri ! E daha ne olsun !!!

murat159357
5 yıl önce - Sal 21 Mar 2017, 23:43

ANKARADA NE DENİZ VAR NEDE İKLİMİ HAVASI HİÇ GÜZEL DEGİL EVLERİ MODERN AMA BURSANIN KONUMU DAHA GÜZEL İKLİMİDE GÜZEL BURSA YA NE GÜZEL EVLER YAPILIYOR ŞEHİR MERKEZİNDEDE KENTSEL DÖNÜŞÜM BAŞLADI SEN BURSADA GALİBA YILDIRIM İLÇESİNDEN ANKARANIN ÇANKAYA İLÇESİNİ KIYASLIYORSUN GALİBA

Misafir bb2

5 yıl önce - Cum 24 Mar 2017, 19:52

Ankaranın en kenar Semtleri bile bursanın en merkezi yerinden gelişmiş ve bi okadar modern. Ben bursada on yıl görev yaptım. Şimdi ankaraya geldim. Ben gözlerime inanırım. Eskişehir bile bursaya bin basar.

Misafir bb2

5 yıl önce - Cum 24 Mar 2017, 20:20

Bursalı arkadaşlar kayseri' yi, Antalya' yı, Adana'y,ı Gaziantep'i, Eskişehir'i, bi gezip görseler eminim ki , bursayı en çok kendileri eleştirir.

Misafir 974

5 yıl önce - Cum 24 Mar 2017, 22:22

Gelişmişlik illa beton binalarla olmaz gelişmişliğin bir çok kategorisi vardır o saydığın sehirler cok göç alan sehirler olmadığı için çarpık yapılaşma sorunu yok . varsın olsun bursanın da modern binaları o kadar olmasın . hiç olmazsa senin ankaran kayserin gibi eskişehir gibi bozkır değil o yeter. Yıllar gecer elbet bursa güzel binalar yapar ama siz hiçbir zaman. Sehirlerinizde sahil kıyısına oturup dağ keyfi vb doğal güzellikleri yasayamazsınız . sizin sehirleriniz anca yapay olarak güzel olabilir . varsın bursada gökdelen olmasın sizde varda ne oluyor metreler ce yüksekten iç anadolunu kuru bozkırını seyreder durursun. Artık ailecek iç anadolu da modern atakulede piknik yaparsın kızılayda sayfiye yaparsın . eskişehire gelince bursayla kıyaslarken seyitgazi sivrihisar alpu günyüzü köylerini de kat ilçe görünümlü köyleri de kat. Ha gelişmişlik diyorsun ya antep eskişehir vb sehirlerin dısardan alıp koyduğu metrolar varya biz kendimiz üretip kullanıyoruz gelişmişlik budur. Antepte metro yok daha neyi kıyaslıyorsun bursada 60 km metro var deniz ucağından tut dünyadaki aktarmasız en uzun teleferik hattına kadar . o saydığın sehirlerin kacında bu imkanlar var . bursanın bi kere o sehirlerden cok büyük kat kat fazla avmleri var . eskişehirde kac avm var kayseri de kac avm var . bi ekonomiye bak bakalım hangisi gelişmiş hangisi gelişmemiş sehir merkeziniz de modern binalar olsa ne olacak ekonominiz ne kadar onu da tartışmak lazım. Zihniyetiniz enteresan iki güzel bina olunca gelişmiş sehir olmayınca gelişmemiş sehir. 10 katı ekonomimiz var kayseri eskişehirin üreri. GücümüZ KAT KAT FAZLA ANKQRANIN 2 KATI ihracat yapıyoruz bizim beton yığınlarımız olmasın ne yazar sizi ekonomimizle üretimle doğamızla döveriz.

Misafir 974

5 yıl önce - Cum 24 Mar 2017, 22:45

Ha ha metronun ne olduğunu bilmeyen antep kayseri ve eskişehir 😄ile 60 km metrosu olan bursa .ve metrosunu KENDİ KENDİNE YAPAN .....ANKARA GİBİ DEVLETİN YAPMADIĞI BASKENT OLDUĞU İÇİN PASTADAN FAZLA PAY ALAN ANKARA GİBİ DEVLET YAPMADAN KENDİ KENDİNEYAPAN BURSA . yabancılardan tramvay alan kayseri eskişehir . kendi tramvayını kendi üreten bursa. Avmleri ile fark atan bursa ile esparkı avm sayan eskişehir .bursanın teleferik hat uzunluğu kadar tramvay uzunluğu olan kayseri antep Eskişehir . bursa bilim teknoloji merkezi gibi bir btm si olan bir sehir var mı türkiyede bir bilim senliği oluyor eskişehirin nüfusu kadar insan geliyor.yani bu gelişmişlik işleri mimariden ziyade üretim ekonomi tarih vb dokularla olur ha bursa carpık bir kent kabul ama gelişmemiş diyemezsiniz . bütün bir yılı bi akarsu kenarında gecirmediğin bi kent bursa .

Misafir 926

5 yıl önce - Cum 24 Mar 2017, 23:55

60 km metro mu uydurma istersen buna kargalar bile güler
Metro dediğin sistem tamamı yerüstünden giden basit eski bi lrt sistemi vagonlarıda cok dandik

Misafir ca2

5 yıl önce - Cmt 25 Mar 2017, 16:53

Be saf kardesim gökden mi gidecekti kestel üniversite arası ayrıyetten emek hattı var ayrıca alttqn giden kısmı çok . sen herqlde metro ile tramvayı ayırt edemeyen bir salaksın

sayfa 8
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet