Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
OzanS
13 yıl önce - Pzr 17 May 2009, 21:01

bncede bursa suan hızla gelişen bir şehir ama yinede bnce gecekondu bakımından da n gelısen sehri bunden cok rahatsızlık duyyuoruz. daha cok kentsel donusum yapılmalı bırde artık bursanın guzel bır cazibe merkezıne ıhıtyacı war

gökselcengiz

13 yıl önce - Pts 18 May 2009, 04:40

Ben gelişmenin en önemli unsuru olarak ulaşımı görüyorum.Bursa'ya demiryolu gelene kadar ne yazık ki gelişmişliği 'topal' kalmaya mahkumdur.Bursa'yı demiryoluyla limanlara ve havaalanına bağlayamazsak;ne havaalanı kullanışlı olur,ne de kara yolları artacak lojistik ihtiyaçlarına cevap verebilir.

Efe Kahraman

13 yıl önce - Pts 18 May 2009, 04:43

Demiryolu,Daha fazla liman,Uluslararası Havaalanı Bursaya çok gerekli.

Batur

9 yıl önce - Prş 16 May 2013, 22:38

Bursa son yıllarda büyük değişim yaşıyor, yeni oteller, Timsah arena, T1 tramvay hattı ve yerli tramvay, Bursaray Kestel etabı, yeni teleferik hattı, yeni belediye binası, BUDO, deniz uçağı, hızlı tren inşaatı... gibi bir sürü yeni yatırım var. Bu açıdan Büyükşehir belediyesi ve emeği geçenler alkışı hak ediyor.

Bunlar çok güzel gelişmeler ama yine de Bursa için yeterli değil. Kentsel dönüşüm, yeni cadde ve bulvarlar, çalışan bir havaalanı, yeni devlet hastaneleri gibi yapılması gereken daha bir sürü iş var. İnşallah bu ihtiyaçlar ve eksikliklerin giderilmesi için çalışmalar hızlanır.

AhmetDemir

9 yıl önce - Prş 16 May 2013, 22:44

Ben yakın zamanda ıkı kez gezı ımkanı buldum buyulendım dıyebılırım ayrıca baslık sonuk olmus bence Turkıyenın uc buyuk metropolu demek bıraz adaletsızce gelıyo bana 4.BUYUK MEGA KENT BURSA BASKAN ALTEPE buyuk bır sans bursa ıcın saygılar..

tuncemre
9 yıl önce - Cum 17 May 2013, 00:15

faal çalışan bir havaalanı yine faal çalışan büyük yolcu gemiler MUDANYA ve yük gemileri için GEMLİK bölgelerinde ayrı 2 büyük liman şart.

hızlı tren ve istanbul bursa izmir otoyoluda bitince daha büyük ve çılgın projelerde gelecektir.

ayrıca bursanın rezil anayollarının asfaltını dünyanın en iyi asfaltıyla yenileyen başkan ve çalışan ekibede sonsuz teşekkürler.

bu arada bursada en az 10 üniversite olmalı, oda en az. ilk üç şehirde kaçar tane olduğunu inceleyin, eğitimli, kalifiye gençlerin bursayı ciddi anlamda tanıması ve yerleşmesi için çok sayıda üniversite şart.

Gürkanistekli
9 yıl önce - Çrş 05 Hzr 2013, 23:42

Recep Altepe ve ekibi gerçekten bursa için güzel işler yapıyor.Bursa bundan 10-15 sene önce Türkiyenin en büyük köylerinden biriydi.Şimdi ki gelinen noktada bir çok şehir dışından gelen arkadaşım Bursanın gelişimine şaşırıyorlar.Fakat eksiklerimiz hala çok.Yama asfaltdan bıkmıştık onuda şimdilerde izmir yolu ile düzeltiyorlar umarız bu bursa geneline yayılır ve bir an önce yama asfalttan vazgeçilir.Gezme alanları çok kısıtlı.Bir tek fsm yetmiyor birşeyler yiyip içmeye.Bir cumhuriyet caddesi düzenlemesi yapıldı orada bir fsm den daha güzel bir yer neden olmasın ? İlla da alkol içelim demiyoruz ama orada perdeciler toptancılar vs yerine gezip zaman geçirmeye yerler olsun istiyoruz.Turizm de arap turistler ile kısıtlı kaldık.Sahillerimiz pislik içinde neden turizm alanları yaratılmasın ? Eşkel güzel bir dönüşüm ile en uygun yerlerden biri.Bir şile'den fazlası var eksiği yok deniz olarak.Alternatif yollar çığ gibi büyüyen bursa trafiğine şart.Havaalanı çok kullanışsız.Aktarmalı tarife ile Kıbrıs'a 6 saatte saatte gidilir mi ? Burdan istanbula geçip ordan binince 3 saat.Tabikide Atatürk Havaalanı tercih oluyor.Gecekondular desen bursada elini sallasan gecekondu ya kaçak yapıya çarpıyor.Üniversite sayıları arttırılmalı.Bursa istanbulun taşeronu olmamalı kendi vizyonunu çizmeli.Tarihi ile yeşili ile denizi ile uludağı ile sanayisi ile sağlığı ile üniversiteleri ile bunu başarmalı potansiyel var başarırda.

tuncemre
9 yıl önce - Prş 06 Hzr 2013, 22:53

öncelikle büyükşehir başkanımızı ve emeği geçen herkesi bende kutluyorum..

bugüne kadar hiçbir yatırım yapılmadığından boşluklar zor doluyor gerçekten, hep ilk 3 şehire yatırım yapıldı, bursa üvey evlat durumundaydı.

artık bursa türkiyede paranın döndüğü işlem hacmi olarak yani sanayi-ticaret-turizm-ulaşım karması olarak türkiyenin 2. büyüğü.

fakat bursaya gerçekten çk büyük, mega prjelerde gerekli, dünya şehri olacaksak bunlar gerekli.

tolgasst

9 yıl önce - Cum 07 Hzr 2013, 14:40

Nufüsü 3 milyona yaklaşan böyle bir şehirde 2 tane havaalanı varken biri tamamen pasif diğeri de neredeyse pasif halde....
Yenişehir Havalimanından sadece Ankara'ya direk seferler var. O da Borajet ve Anadolujet... Bir Gaziantep'e, Erzurum'a, Antalya'ya, İzmir'e, Diyarbakır'a, Kayseri'ye Bursa'dan direkt hat olmamasını anlayamıyorum.. Hepsi Ankara aktarmalı, dolayısıyla tabi ki herkes Sabiha Gökçen ve Atatürk Limanlarını tercih edecek... Bursa'daki havaalanlarından biri hareketli hale getirilebilirse sadece Bursa ve ilçeleri değil, Kütahya, Bilecik, Balıkesir, Çanakkale, Yalova, Sakarya'da bundan faydalanmış olacak... İstanbul'un yükünde azaltacak ama, Istanbul'a 3. havalimanı yapılıyor malesef...

tuncemre
9 yıl önce - Pzr 09 Hzr 2013, 02:12

recep altepe başkanımız havaalanı konusunda gerek mevcut havaalanlarını canlandırmak gerekse şehrin batısına yeni havaalanı yapma konusunda çok çabaladı fakat heralde ankaranın talimatıyla bülent arıncın cabalarıyla bu projeler hep askıda kaldı.

nedenini çok daha iyi anlıyorum şimdi, istanbula yapılacak olan 3. havaalanı.

bazıları bunu görmezden gelsede 3 milyonluk nüfusa sahip ve komşu illeride sayarsak bu rakkam 10 milyona yaklaşıyor, bu nüfusun tamamı istanbuldan uçuyor. bu nüfus aynı zamanda çevre bölgelerden göç eden nüfus, yani yolcu taşımacılığının çok aktif olduğu bölge.

öyle yada böyle yürekli biri gelip çok kullanışlı ve estetik bir havaalanı yapacak bu şehire.

sayfa 4
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet