Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Sami Akyürek
14 yıl önce - Pts 21 Tem 2008, 17:48

Siteye baktım en hızlı gelişme gösterecek değil en hızlı büyüyecekler listesi diyor. Anladığım kadarıyla nüfusu kastediyor.

Bu da o kadar övünülecek bir şey olmasa gerek..

srwiper
14 yıl önce - Pts 21 Tem 2008, 19:52
Bursa ve büyüme hakkında

Gerçekten Bursa son yıllarda düzenli büyüme ve markalaşma yolunda önemli adımlar attıyor. Bu yönden bazı mercileri tebrik etmemek yanlış olur. Ancak arkadaşların bahsettiği sitede büyüme derken nufüs olarak bir artıştan bahsediliyor. Listeye bakıldığında hep az gelişmiş dünya ülkeleri görülüyor. Bence çokta güzel bir gelişme değil haber açısından ancak üstüne basarak vurguluyorum BURSA GERÇEKTEN ÇOK ÖNEMLİ MARKA BİR ŞEHİR HALİNE GELİYOR.

Mert Akgün
14 yıl önce - Sal 22 Tem 2008, 18:44

en azından yerinde saymıyor. gelişiyor, büyüyor...

KORAY3434
14 yıl önce - Sal 22 Tem 2008, 18:53

İzmir ve İstanbul un Bursanın gerisinde kalması Bursa nın bu iki şehirden daha iyi durumda olduğunu göstermez..özellikle İstanbul zaten gelişeceği kadar gelişmiş bir şehirdir.. Eğer öyle olmasaydı listenin başında New York,Tokyo gibi şehirler olurdu..

avaran
14 yıl önce - Sal 22 Tem 2008, 19:03

genede iyi bir sey tebrikler bursalılara

Mert Doğan
14 yıl önce - Sal 22 Tem 2008, 19:04

Alıntı:
İzmir ve İstanbul un Bursanın gerisinde kalması Bursa nın bu iki şehirden daha iyi durumda olduğunu göstermez..özellikle İstanbul zaten gelişeceği kadar gelişmiş bir şehirdir.. Eğer öyle olmasaydı listenin başında New York,Tokyo gibi şehirler olurdu..

evet doğru. zaten o listede üst sıralarda dünyada tanınmış pek çok şehir yok dediğiniz gibi.

Yani o liste şimdiki zamanı yansıtmıyor. Sadece şimdiki gelişme hızını ve görünür projeleri baz alarak gelecek yıllar için istasitiksel bir varsayım yapılmış. Bir bakıma fizibilite diye düşünülebilir. Eğer ilgili haberdeki o listeye bakarak şimdi en gelişmiş veya en büyük şehir Bursa'ymış gibi algılayan olursa hata yapıyor.

EK AÇIKLAMA :
Ayrıca bu başlığı ben açtım ve açarken ilgili haberde geçen cümleleri baz alarak böyle bir başlık seçtim. Bursa Hakimiyet'in 18 Temmuz tarihli arşivini internetten bakınca haber dörünür oluyor

Yani sadece nüfus artışını temel almışlarsa bile bu da bir gelişmedir. Ben bu yönünü ve haber metnini temel aldım. Zaten bursa'da nüfus artınca diğer konularda gelişmesi de artmıştır. Yani kuru kalabalıklardan oluşan ve sadece tüketim üzerine kurulu bir şehir olmadığından, bahsedilen artış Bursa'ya gelişmişlik olarak da yansıyacaktır diye düşünüyorum.

Ürün Demir
13 yıl önce - Pts 30 Mar 2009, 18:40

Arkadaşlar İzmir`in büyümesini dikate almayın. İzmirde kışların kısa olması bu kenti emekliler için cazip yapıyor. Bu, şehrin büyüdüğünü göstermez.

Oysa Bursa sanayisiyle, iş gücüyle büyüyor. Ben bir İzmir`li olarak bunu taktir ediyorum. Büyümenin yanı sıra ben bu dönemde Bursa`ın kültür yönünde bir hamle yapmasını bekliyorum. Yurdun farklı kültürlerinden gelen insanların kendi kültürlerini Bursada yaşatabilmeleri çok önemli.

Umarım Bursa bunu başarır. Umarım İzmirdeki gibi ghettolar oluşmaz.

Saygılar.

leventmu
13 yıl önce - Sal 31 Mar 2009, 14:01

Kent planlamasının özenli ve sistematik tekrar yapılmasıyla sağlıklı büyür Bursa..

Samet Yılmaz

13 yıl önce - Çrş 01 Nis 2009, 03:34

Bursa kendini çok geliştiren bir şehir.

-Gerekse geçmişten bu yana bu ülkenin cumhuriyet olmasına kadarki sürede başkentlik yapması
-Kültür ve Sanayi başkenti
-Çeşitli toplumlardan ve göçmenlerden insan yaşaması
-İnsan profili ve iş gücü
.....

Bu sebeplerle Bursa en gelişen şehirlerin önünde liderlik etmektedir.

nschifvici
13 yıl önce - Cum 10 Nis 2009, 01:10

Bursa gelişiyor da her zaman madalyonun öbür yüzüne bakmak da lazım..Demiyolu altı denilen semtler,çekilen zorluklar..yine de gelişiyoruz tabi dünya dönüyor..

sayfa 2
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet