Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Diamond of İstanbul İnşaat Fotoğrafları
123 ... 707172   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Hüsnü

14 yıl önce - Cum 26 Mar 2004, 22:27
Diamond of İstanbul İnşaat Fotoğrafları
(+)
(+)
(+)
(+)
(+)
(+)
(+)
(+)


İlhan
14 yıl önce - Cmt 27 Mar 2004, 20:28

Diamond kuleleri bildigimiz gibi 3 ayri kuleden olusmakta

Bu kuleleri bu araziye'ye nasil sigdiracaklar ??

Bu insaatin DIAMOND OF ISTANBUL oldugundan eminmisiniz ??


www.sercan.de
14 yıl önce - Cmt 27 Mar 2004, 20:31

yanda Princess Hotel gözükiyor...ve Diamond of Istanbul onun yaninda olacak...Hüsnü

14 yıl önce - Cmt 27 Mar 2004, 20:34

arazi baya buyuk rahatlıkla sıgar

insaat alanında Hattat İnsaat yazıyor ve Hattat'ın bahsettiği projeside bu arazide yapılacak.Kendi arazisine yani


İlhan
14 yıl önce - Cmt 27 Mar 2004, 21:15

Arkadaslar Diamond of Istanbul 3 kuleden olusmiyacak!!

Akilda mantik var,Haberi iyice okuyun tek bir gokdelen olucakmis

Baskalarinin sozlerine bakip kendi kendimizi kandiriyoruz

Daha projenin kesin kes maket goruntuleri yayinlanmadi
Hattat, İstanbul'un Eyfel'ini 150 milyon dolara dikecek
İşadamı Mehmet Hattat, İstanbul-Maslak'ta dünyanın en büyük 100 binası arasına girecek projeye start verdi. Hattat binaya 150 milyon dolar harcayacak
HEMA Endüstri'nin Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Hattat, Maslak'ta 12 dönüm arazi üzerinde İstanbul'un en yüksek binasını dikmeye hazırlanıyor. Hattat, Başbakan Erdoğan'ın da İstanbul konusunda işadamlarına verdiği öneriler doğrultusunda Türkiye'de ilk defa uygulanacak olan yüksek katlı çelik konstrüksiyon olarak planladığı "Dünya Ticaret, Turizm, Kültür ve Kongre Merkezi" projesini uygulamaya karar verdiğini açıkladı. Mehmet Hattat, İstanbul'un Eyfel'i olarak nitelendirdiği projesiyle ilgili açıklamasını önceki akşam Yeniköy'deki yalısında bir seminer için İstanbul'da bulunan İngiliz, Amerikalı, İspanyol ve Almanlar'dan oluşan dünyanın ünlü mimarlarının da katıldığı bir toplantıda yaptı.

200 Metreden yüksek
Yabancı mimarlara projesini tanıtırken, İstanbul'da 48 kat ve 190 metre ile en yüksek binanın halen İş Bankası kuleleri olduğunu belirten Mehmet Hattat, "bizim projemiz bittiğinde, enaz 50 kat ve 200 metrenin üzerinde olacak" dedi. Diamond of İstanbul adını verdikleri bu projenin, 150 milyon dolara malolabileceğini belirten Hattat, parayı kendi öz kaynaklarından karşılayacaklarını söyledi. "Aslında paranın önemli bir miktarı hazır" diye konuşan Hattat, projenin yaklaşık 3 yıl içinde tamamlanacağını, bittiğinde ise kule katından boğazın iki ucunun da görülebileceğini belirtti.

Hattat, ünlü mimarlara sunumunda, proje ile ilgili olarak şu bilgiyi verdi: "Türkiye'nin ticaret ve turizm hayatının merkezi olan İstanbul'a çılgın bir yapıyla imza atmak istiyorum. İstanbul, kendine yakışır ticaret hayatının merkezi çılgın bir yapıyla karşılaşıyor: Diamond Of İstanbul. İstanbul'da çelik bina inşaatını birçok büyük şirket ve bankalar yapmak istedi ama gerek yüksek maliyet gerekse teknolojinin Türkiye'de olmamasından dolayı böyle bir yapıyı gerçekleştiremediler. Beni de çelik inşaat kararımdan vazgeçirmeye çalışanlar oldu, ancak yılmadım." Hattat, çelik konstrüksiyonun normal betonarme inşaata göre yaklaşık iki katı daha pahalı olmasına rağmen bunu tercih etme gerekçesini şöyle açıklıyor: "Çelik konstrüksiyon, tüm deprem risklerini ortadan kaldırıyor. Daha esnek bir yapı ortaya çıkıyor. Ayrıca binada iç ve dış mekanları çok daha rahat kullanabileceğiz."


www.sercan.de
14 yıl önce - Pzr 06 Hzr 2004, 19:46

May 2004


(+)

(+)

(+)
Farmir
14 yıl önce - Pts 27 Eyl 2004, 03:17

The web site of Hema Endustri was recently updated. They placed new brief information on the Diamonds of Istanbul project in Maslak. They refer to it as "under construction".
from http://www.hemaendustri.com.tr/maslakticaretturizm.php
"MASLAK TİCARET VE TURİZM
İstanbul'da Maslak Büyükdere Caddesinde 12.000 m2 arsa üzerinde toplam 140.000 m2'lik büyük turizm yatırım inşaatı Maslak Tic.ve Turizm A.Ş. tarafından yapılmaktadır.Bu yapıda kongre, sergi, fuar, toplantı, gösteri, eğlence alanları, alışveriş merkezi yer alacaktır.3 kuleden oluşacak bu yapının kule katlarında 5 yıldızlı otel, apart ofis, stüdyo tipi daireler ve residence'lar yer almaktadır.
İstanbul'un deprem riski göz ününe alınarak çelik olarak yapılacak bu yapı Türkiye'de ilk kez yüksek yapılı çelik binası olacaktır
."
Can anyone take new photos from the site? The latest ones were taken back in May. Thanks in advance


Oguzhan
14 yıl önce - Cmt 16 Ekm 2004, 14:59

Iste tam bende onu soracakdim Sercan. Daha fazla bilgisi olan arkadaslara duyulur, lutfen bizi bilgilendirin. Gecen ssc'de baktim ordada pek birsey yazmiyor, ama bu 3 kule onceki verilen teras tipi gokdelenden cok cok daha guzel, belkit tek desavantaji dubaidaki denizin kenarinda var olan hotele benzemesi. Yinede Diamond of Istanbul bence ondan daha guzel gokdelen olarak.

Oguzhan
14 yıl önce - Pts 18 Ekm 2004, 03:32

Cabasi bile yeter bunu begenmemiz icin Serkan. Ellerine saglik, su binaya hastayim yahu, hani Istanbulda yapiliyor diye degilde, artistik konumda gercekden dunyada benzeri olmayan bir gokdelen olacak galiba. Bir su Londrada duran yuvarlar ortasi tepesinden ve alt kismindan dahada sisik olan bina muthis bide su dubaidaki galiba bu 3 olacak.

Tabiiki bilgisi olan arkadaslari davet ediyoruz bizi bilgilendirmeleri icin.


Burç

14 yıl önce - Sal 19 Ekm 2004, 20:06

Fotoğraflar bugün çekildi :
Yeraltında 13 kat saydım, arı gibi çalışıyorlar..
(+)

(+)
sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 707172   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet