Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
EmirOtluoglu

14 yıl önce - Prş 17 Tem 2008, 14:48

Alıntı:
E peki olay itfaiye aracından bir istasyon geride oldu, o halde koskoca aracı nasıl döndüreceksiniz? İlk köprüye gidip gelmesi gerek müdahale için. Ama ileride Cevizlibağ hattın ortası olacağı için pek sorunumuz kalmaz.

Metrobüs hattında bekleyen itfaiye aracı klasik kamyon şasisi üzerine inşa edilmiş itfaiye araçlarından değil, İBB'nin son dönemde aldığı dar sokaklar için tasarlanmış dar ve kısa şasiye sahip Mercedeslerden. 1-2 manevra ile hat içersinde herhangi bir noktada U dönüş yaparak olay güzergahını değiştirebilir.
Bahsettiğim araç Avcılar Başdurağı'nda beklerken;

Hatta kullanılan itfaiye aracı ve ambulans sohbet ederken;

Bunların dışında bir de C.Bağ dönüş rampasının altında bekleyen özel araçlar oluyor sanırım bu araçlar İETT çalışanlarının.

halezer

14 yıl önce - Cum 18 Tem 2008, 21:52

Bu araçlar bir ara cevizlibağda dönüş rampasının yakınında bekliyorlardı. Bunu gören işgüzar habercinin biri "Metrobüs aracı dönüş rampasından düşerse diye bekliyorlar." şeklinde saçma bir haber yapmıştı. Tvde bu haberi izlerken "Ah bu haberi yapan yanımda olacaktı ki...." diye düşünmeme neden olmuştu.

Tuncaaa
14 yıl önce - Cmt 19 Tem 2008, 00:54

mercedes unimog bu

valla bence metrobus yolu bi sekilde bi kullanima ailrsa karakoy kabatas arasindaki tramvay yolu gibi olur
yani onune gelen dalar ve cakallik yapar kimsde buna dur demez...

ümit 806

10 yıl önce - Pts 25 Hzr 2012, 01:15

Bugün gece Metrobüs yolunda acı acı siren çalan ambulans gördüm. Avcılar yönünde son sürat Topkapı durağına girdi ve durakta bekleyen metrobüslerin arkasında güç bela durdu. Durakta yolcu indiren 2 Capacity vardı. İlki durağı geçer geçmez sağa geçti, ikincisi de onu geçince sağa geçti ve ambulans tekrar gaza basıp gözden kayboldu. Haliç Köprüsü'ndeki çalışma nedeni ile metrobüs yolunu kullandığını düşünmüştüm ama daha önce de benzerleri yaşanmış başlıkta gördüğüm kadarı ile...

aykut kayıhan
10 yıl önce - Pts 25 Hzr 2012, 01:17

Giriş ve çıkış noktalarını bilmeli,uygunsa kapısını açıp,girmeli,kilitliysede görevliye haber vermeli yakınsa tabi görevli o noktaya,söğütlüçeşmede giren mesela anca boğaz köprüsü durağında çıkabilir hat dışına.

:BARIŞ:

10 yıl önce - Pts 25 Hzr 2012, 01:18

Alıntı:
Bugün gece Metrobüs yolunda acı acı siren çalan ambulans gördüm. Avcılar yönünde son sürat Topkapı durağına girdi ve durakta bekleyen metrobüslerin arkasında güç bela durdu. Durakta yolcu indiren 2 Capacity vardı. İlki durağı geçer geçmez sağa geçti, ikincisi de onu geçince sağa geçti ve ambulans tekrar gaza basıp gözden kayboldu. Haliç Köprüsü'ndeki çalışma nedeni ile metrobüs yolunu kullandığını düşünmüştüm ama daha önce de benzerleri yaşanmış başlıkta gördüğüm kadarı ile...

Zeytinburnu'da ağır bir kaza vardı bu gece, belki ona gidiyordur..
Metrobüs yoluna bir özel araç uçmuştu.

sayfa 2
ANA SAYFA -> ULAŞIM