Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
C. H. Engin Er

11 yıl önce - Sal 15 Tem 2008, 20:26
İST » Metrobüs Yolunu Kullanan Harici Araçlar

Bir şey sormak istiyorum metrobüs güzergahına başka araçlar girebiliyormu bu akşam saat 16:55 de Avcılar Küçükçekmece arasında bir itfaiye aracı metrobüs yolunda Avcılar istikametinde ilerliyordu da...

Akın Kurtoğlu

11 yıl önce - Sal 15 Tem 2008, 21:32

Alıntı:
...metrobüs güzergahına başka araçlar girebiliyormu bu akşam saat 16:55 de Avcılar Küçükçekmece arasında bir itfaiye aracı metrobüs yolunda Avcılar istikametinde ilerliyordu da...

Ben de bir defasında bir ambulans gördüm. Muhtemelen hasta taşıyordu (dolu idi). Bunun haricinde herhangi bir harici araca rastlamadım...

(+) • Cevizlibağ

Bu arada, Efecan da az evvel benzer bir fotoğraf göndermiş siteye:

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=871677#871677

Akın KURTOĞLU

Efecan
11 yıl önce - Sal 15 Tem 2008, 21:44

Alıntı:
Ben de bir defasında bir ambulans gördüm. Muhtemelen hasta taşıyordu (dolu idi). Bunun haricinde herhangi bir harici araca rastlamadım...

Akın Abi;

Bu yaz,geçtiğimiz aylarda İstanbul'da idim.Merakımı gidermek için metrobüs hattınada gittim.İnceleyip fotoğraf çektikten sonra tam oradan ayrılıyordumki hattın yolunda ambulans dolaştığını gördüm.Ambulans boştu kanımca.Çünkü ne sirenleri çalıyodu nede bir acelesi vardı.Capacity'lerin arkasından salına salına gidiyordu.

Ali Cemal
11 yıl önce - Sal 15 Tem 2008, 23:14

Alıntı:
...metrobüs güzergahına başka araçlar girebiliyormu bu akşam saat 16:55 de Avcılar Küçükçekmece arasında bir itfaiye aracı metrobüs yolunda Avcılar istikametinde ilerliyordu da...

Metrobus yolunda (Cevizlibağ Dönüş Köprüsü Altında) Bir ambulans ve bir İtfaiye her zaman hazır bekler... Ambulans genelde E-5 üzerindeki kazaları takip eder yani alakasız bir caddenin içinden bi apartmandan hasta alıp bu yolda hasta taşımaz E-5 üzerinde veya yakınındaki trafik kazalarına müdahale eder...

Aynı şekilde itfaiye aracıda ağırlıklı olarak Metrobus yolundan sorumludur. Allah göstermesin bu yolda çıkabilecek kazalarda müdahale bekler...

Bu iki araç gün içinde nedeni tahminimce sıkıntı veya araçların uyuşukluğu atılması amacı ile 1-2 tur atarlar buna hergün rastlarsınız hatta en çok ambulans turlar, ve Cevizlibağa geldiğinde metrobuslerle yolcu alma sırasına girer sırası gelince yola çıkar...

recep demirbas
11 yıl önce - Sal 15 Tem 2008, 23:45

sanırım itfaiye aracı yolda oluşabilecek engelleri bir an önce kaldırmak için orda duruyor. kaza yapıp yola girebilecek araçların bir an önce yoldan çekilmesini sağlamak için

ama bu aracın durduğu yer çok saçma. ben bu araçları hattın ortasına yakın bir yerde tutardım bu sayede tüm hatta daha yakın olur ve 10 dakika içinde yol üstündeki her yere erişebilir

bu yolda 2 adet de motorlu trafik polisinin beklemesi iyi olurdu. e-5 üzerindeki kazalara çok hızlı bir şekilde müdahale imkanı doğardı bu sayede

Akın Kurtoğlu

11 yıl önce - Çrş 16 Tem 2008, 00:03

Ambulans ve itfaiye desteği güzel bir uygulama... Hazır müdahale ekiplerinin yola yakın yerde hazır bekletilmeleri çok mantıklı olmuş...

Akın KURTOĞLU

Kbirittin
11 yıl önce - Çrş 16 Tem 2008, 00:07

Metrobüs yolunda Ambulans İtfaiye Polis gibi resmi araçların kullanılması metrobüsün hızını engelliyor mu?

C. H. Engin Er

11 yıl önce - Çrş 16 Tem 2008, 00:21

Bence vızır vızır dolaşmadıkları müddetçe sorun olmaz, zaten ihtiyat maksatlı durdukalrını düşünüyorum bahsedilen noktalarda, muhtemelen benim gördüğüm itfaiye aracı da bir problem olduğu için ilerliyordu...

İSMAİL ÇELİK

11 yıl önce - Çrş 16 Tem 2008, 09:49

Başka müsait yer yok gibi ama,birde köprü altında olduğu için gölgede duruyor bu sayede,birde burada tuvaletler var,personel içinde bazı şeylerin olması lazım malum.

Çağrı Tekin

11 yıl önce - Çrş 16 Tem 2008, 22:04

Alıntı:

ama bu aracın durduğu yer çok saçma. ben bu araçları hattın ortasına yakın bir yerde tutardım bu sayede tüm hatta daha yakın olur ve 10 dakika içinde yol üstündeki her yere erişebilir

E peki olay itfaiye aracından bir istasyon geride oldu, o halde koskoca aracı nasıl döndüreceksiniz? İlk köprüye gidip gelmesi gerek müdahale için. Ama ileride Cevizlibağ hattın ortası olacağı için pek sorunumuz kalmaz.

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM