Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Farmir
16 yıl önce - Cum 26 Mar 2004, 14:58
İzmir Özgörkey İş Merkezi ve Oteli


Tasarım Ekibi: Tevfik Tozkoparan, Emre Ulaş
Yardımcı Mimar(lar)
Mimarlık Ofis(ler)i: Tozkoparan Mimarlık İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.
İşveren: Erdoğan Özgörkey
Adres: Alsancak, İzmir, Türkiye
Proje Tarihi: 1993
Kapalı Alan: 20000 m²
Proje Tipi: İş Merkezi - Ofis, Otel / Motel
Yapım Türü: Betonarme(+)
(+)


Farmir
16 yıl önce - Cmt 27 Mar 2004, 18:45

Apparently, although the first design was prepared still back in 1993, the project continues to remain on the agenda...

from arsiv.hurriyetim.com.tr/ege/turk/00/02/11/egehab/29ege.htm
"Özgörkey'lere ret.
KONAK Belediye Meclisi, Özgörkey Şirketler Grubu'nun, Hilton Oteli karşısındaki depolarının bulunduğu alana yapmak istediği gökdelen otel projesini ��yoğunluğu artıracağı'' gerekçesiyle reddetti. Onaylı imar planına göre, arsa sınırını 5 metre içeriye çekerek 9 kat inşaat yapılması gereken yer için Özgörkey Grubu, plan tadilatı isteğiyle Konak Belediyesi'ne başvurdu. Özgörkey Grubu depoların bulunduğu ada üzerine 22 katlı otel projesi hazırlarken, arsa sınırlarından beşer metre çekmeyi de yapmadı. Bayındırlık Komisyonu yoğunluğu artırdığı gerekçesiyle projeyi reddetti, Meclis de Komisyon kararını onayladı. Konak Belediye Başkanı Erdal İzgi, beş yıldızlı otel ve turizm teşviğinden yararlanılacak projenin estetik açıdan güzel olduğunu belirterek, ��Proje mevcut imar planına uyarlanırsa sanırım meclis de kabul eder; İzmir güzel bir tesis kazanır'' dedi."VolkanAtalay
15 yıl önce - Cmt 17 Eyl 2005, 18:12

bu projede tozlu raflar arasında yerini aldı sanırım ama yanına gürel plaza yapılıyor buna neden izin verilmediki ..bu çok başlılık beni öldürecek yahu..bu konuda bilgisi olan lütfen bilgi versin...özgörkeyler izimirin tanınmış  yatırımcılarından bir aile bu insanrıda yarın öbürgün küstürür istanbula kaçırırsak şaşırmayın...

Baki KARAKOÇ
13 yıl önce - Çrş 17 Ekm 2007, 20:24

Gözümüz aydın, bir iyi haber daha.

Alıntı:
Özgörkeyler yatırıma hazır

http://www.yeniasir.com.tr/ya2007/10/17/index.php ...lum=gunluk

Özgörkey Ailesi, Çankaya semtindeki kendilerine ait eski tütün deposuun bulunduğu alana, modern bir residence yapmayı kararlaştırdı. Uzun yıllardır atıl durumda kalan ve çevresinde tehlike yaratan binayı İzmir'e kazandırmak isteyen ancak, daha önce inşaat çekme mesafeleri konusunda Konak Belediyesi ile sorun yaşayınca plan tadilatı talebini geri çeken aile, yeni proje için çalışma başlattı. Erdoğan Özgörkey Şirketler Grubu İcra Kurulu Üyesi Selim Özgörkey, Konak Belediyesi'nin de görüşünü alarak, alt kısmında katlı otopark bulunan residence binasının projesini çizdirmeye başladıklarını söyledi.

1500 metrekare
Eski tütün deposunun 1500 metrekarelik alanında yasalara bağlı kalarak proje üretmeye çalıştıklarını söyleyen Özgörkey, şu anda Konak Belediyesi'nin öngördüğü değişiklikleri yaptıklarını söyledi. Residence projesinin genel hatlarıyla çizildiğini, ancak daha yolun başında olduklarını söyleyen Özgörkey, "16 yıldır, yasal engeller nedeniyle yatırım yapamadık. Şimdi yatırıma hazırız" dedi.


Bu tütün deposu Yeni Asır'ın karşısındaki mi? Eğer orasıysa manhattan gibi olacak hilton ve çevresi.


can_91
13 yıl önce - Çrş 17 Ekm 2007, 20:41

Du bakalım yapının yüksekliğinede bağlı.İnşallah kat sayısı 30'u geçer.. bu depo tam olarak nerede?cenk636
12 yıl önce - Prş 20 Ksm 2008, 20:32

ÇANKAYA'DAKİ ESKİ TÜTÜN DEPOSU, 18 YILDIR ATIL VAZİYETTE DURUYORDU

Özgörkeyler binayı yıkıyor

Bir ay önceki yağışta çatısı çöken ve büyük tehlike yaratan yapıda dün ekipler incelemede bulundu, çalışmaların başlayacağı belirtildi.Konak Belediyesi'nin çevre güvenliğini tehdit ettiği gerekçesiyle yıkılması için tebligat gönderdiği Çankaya Gaziosmanpaşa Bulvarı'ndaki 4 katlı eski tütün deposu, sahibi Özgörkey Grubu tarafından yıkılıyor. Yaklaşık bir ay önce yaşanan sağanak yağışta çatısının büyük bir gürültüyle çökmesiyle gündeme gelen binanın yıkımı için gerekli hazırlıklar başladı. Özgörkeyler yıkım için bir Zarif Özbüker Limited Şirketi ile anlaştı. Firmanın uzmanları dün binada teknik incelemede bulundu.

PLAN ONAYLANDI
Yıkım için resmi girişimleri başlattıklarını söyleyen Özgörkey Şirketler Grubu İcra Kurulu Üyesi Selim Özgörkey, "Anlaştığımız firma hazırlıklarını yapıyor. Teknik incelemeleri bittiğinde binayı yıkmaya başlayacaklar" dedi. Yıkımın kısa sürede başlayacağını söyleyen Özgörkey, araziye yapmak istedikleri rezidans planlarının Konak Belediyesi tarafından onaylandığını, bunun Koruma Kurulu ve Büyükşehir Belediyesi tarafından da onaylanmasının ardından projelerini hayata geçireceklerini açıkladı.

EK SÜRE İSTENDİ
Konak Belediyesi yetkilileri ise, Özgörkey Grubu'na tanınan yıkım süresinin 21 Ekim'de dolduğunu ancak grup yetkililerinin 15 günlük ek süre istediğini belirterek, bu sürede yıkım hazırlıklarının tamamlanacağının belirtildiğini söyledi. Ek süre talebinin olumlu bulunduğunu ve değerlendirmenin ardından verileceğini söyleyen belediye yetkilileri, yıkımın başlamasıyla Özgörkey Grubu'nun yaptığı yıkım tebligatından doğan yükümlülüğünü yerine getirmiş olacağını belirtti.

ZEMİN ALTI OTOPARK
Konak Belediyesi, geçtiğimiz günlerde Özgörkey Grubu'na ait Gaziosmanpaşa Bulvarı'ndaki 4 katlı eski tütün deposunun bulunduğu araziye rezidans yapma izni vermişti. Daha önce çevresindeki yollarla bina arasında 5 metrelik çekme mesafesini bırakmak istemeyen Özgörkey Grubu, yeni plan tadilatı önerisinde bu mesafeyi bırakınca imar komisyonu talebi değerlendirmişti. 1500 metrekarelik arazide kamuya terk edilecek alanların ve çekme mesafelerinin bırakılmasından sonra kalan kısmın da zemin altı otopark yapılmasına izin verilmişti.

YÜKSEKLİK 79.30 METRE
Binanın yüksekliğinin 79.30 metre olarak belirlendiği, hemen yanındaki Gürel Rezidans'a benzer bir binanın yapılmasının gündeme geldiğini açıklayan Özgörkey Grubu, toplam 150 metrekarelik alanı kamuya terkedecek. Ancak, Konak Belediyesi'nde kabul edilen söz konusu önerinin Koruma Kurulu tarafından da onaylanması gerekiyor. Koruma Kurulu'nun ardından Büyükşehir Belediye Meclisi de planı kabul ederse, 16 yıldır atıl duran eski tütün deposunun yerinde yeni bir yapı yükselebilecek.

Amacımız kente güzel bir yapı kazandırmak
Kararın çıkmasından sonra son bir kez daha aile meclisinde değerlendirip iş merkezi veya rezidans projesini hayata geçireceklerini söyleyen Özgörkey Şirketler Grubu İcra Kurulu Üyesi Selim Özgörkey, "18 senedir bu işle uğraşıyoruz. Zemin altında yapacağımız otoparkı 3-4 kat planladık. Ama ihtiyaç artarsa ve zemin etüdünden elverişli sonuç çıkarsa, daha çok katlı da yapabiliriz. Amacımız İzmir'e güzel bir bina kazandırmak. Bölgeye yakışır bir bina yapıp görüntüsünü düzeltmek. İnşallah hızlı bir şekilde prosedürler yerine gelir, projemizi başlatırız" diye konuştu.

Güvenli olacak
Özgörkeyler'in yıkım için anlaştığı Zarif Özbüker Limited Şirketi ekipleri, dün binada teknik inceleme yaptı. Bu tür yıkımlarda çevre güvenliğinin çok önemli olduğunu belirten firma sahibi Gencol Özbüker, "Bu konuya çok önem veriyoruz. En kısa zamanda ve en güvenli bir şekilde yıkımı gerçekleştireceğiz" diye konuştu.
http://www.yeniasir.com.tr/haber_detay.php?hid=11819


osmancık
12 yıl önce - Prş 20 Ksm 2008, 20:40

başlık açılmış: 2004.
projeye onay çıkıyor: 2008

aradaki farkı bürokrasinin hanesine yazın.
sadece bu projede ülkenin 4 senesini çaldılar.


cenk636
12 yıl önce - Çrş 26 Ksm 2008, 20:23

Eski binayı tamamen yıkmışlar...

yasaruruk
12 yıl önce - Çrş 26 Ksm 2008, 20:53(+)


erhanthunder
12 yıl önce - Cmt 29 Ksm 2008, 18:57

Alıntı:
Bir ay önceki yağışta çatısı çöken ve büyük tehlike yaratan yapıda dün ekipler incelemede bulundu

Ya çatı çökmeseydi ?
2004 - konu açılışı
???? - yapıya izin çıkması olacaktı....
şans kader kısmet....sayfa 1
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet