Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı
Akasya Durağı [DİZİ]
sayfa: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ahmet Arif Hoca

6 yıl önce - Pts 14 Tem 2008, 23:50
Akasya Durağı [DİZİ]

Oyuncular:
Melek Baykal
Zeki Alasya
Cezmi Baskın
Levent Ülgen
Onur Şan
Berk Oktay
Suat Sungur
Aslı Altaylar
Binnur Şerbetçioğlu
Pelin Sönmez

Yapımcı : Erler Film –
Türker İnanoğlu

Evet arkadaşlar çook uzun zaman sonra tesadüfen bir dizi film seyrettim ve tadı damağımda kaldı.
Bu dizide her şey var. Bir taksi durağında yolu kesişen insanların başından geçen olaylar anlatılıyor tam yaz mevsimine uygun bir şekilde. Süper yorgunluk alıcı bir dizi. Daha şimdi bitti ilk bölümü ve tanıtmak içinde çok acele ediyorum nedense.
Eğer içinizde seyreden varsa sözü ona bırakıyorum. Ben daha çok şey yazacağım

şükrü ince

6 yıl önce - Pts 14 Tem 2008, 23:56

Biraz Çiçek taksi dizisini çağrıştırsada benimde çok hoşuma gitti bu dizi. Zaten Çiçek taksi dizisinide zevkle seyrederdim. Akasya durağı dizisinde rol alan oyuncuların da çoğu tiyatro kökenli, işin hakkını veren oyuncular olunca ortaya zevkle seyredilen bir dizi çıkımış. Artık gelecek pazartesiyi sabırsızlıkla bekleyeceğim.

seyran

6 yıl önce - Sal 15 Tem 2008, 00:01

Alıntı:
Akasya Durağı
1. Bölümün Konusu

Melahat, kızı Tuğçe ve sanayici kocası Kemal ile birlikte rüya gibi zengin bir hayat sürmektedirler. Fakat Kemal’in işleri bozulur ve iflas eder. İflası gururuna yediremeyen Kemal intihar edince Melahat ve kızı Tuğçe bu tatlı rüyadan uyanmak zorunda kalırlar. Evlerine ve bütün mal varlıklarına haciz gelmiştir. Melahat’ın ve kızının gidecek hiçbir yerleri yoktur. Kemal’in intiharını televizyondan öğrenen Nuri Baba, hemen Melahat’ın yardımına koşar. Nuri Baba, yıllar önce Kemal’in özel şoförü olarak çalışmıştır. Sonraları ayrılıp Akasya Durağı adında bir taksi durağı kurmuştur. Şimdi Kemal Bey’e ve ailesine olan vefa borcunu ödemek istemektedir. Melahat’a kendi taksi durağında şoförlük işi verir. Zaten şenlikli bir yer olan Akasya Durağı, Melahat’ın katılımıyla iyice şenlenir. Kimler yoktur ki bu durakta? Dalavereci çapkın Sinan, aksi ve sinirli bir şoför olan Osman, türkücü olmak için Güneydoğu’dan gelmiş Seyit, geçinmek için ek iş yapan öğretmen Mehmet, hukuk fakültesinde okuyabilmek için geceleri taksiye çıkan doktor lakaplı Murat ve Karadenizli saf bir çocuk olan çaycı Ali Kemal…

izlenilebilecek bir dizi ilk bölümünde bu kadar kendine bağladıysa acaba diğer bölumlerinde neler olur çok merak ediyorum
halkın sorunlarını işleyen yönleride mevcut
inanıyorum ki baya bir izleyicisi olacak dizinin

Selahattin İNCE
6 yıl önce - Sal 15 Tem 2008, 10:57

Bence bu film çiçek taksiye benziyor. Onun içinde keyifle izliyorum. Çok harika bir film...

Mehmet Adıyan
6 yıl önce - Sal 15 Tem 2008, 11:01

En sevdiğim karakter yine En Son Babalar Duyar'da oynayan Hallederiz Kadir

Bu sefer SİNAN ismi ile karşımıza çıktı belli ki yine bizi güldürecek.

Ama ÇİÇEK TAKSİ 'nin bir kopyası gibi olmuş.

Efecan
6 yıl önce - Sal 15 Tem 2008, 11:36

Dün akşam dizinin bende birazını izledim.İzlediğimde aklıma hep Çiçek Taksi geldi.
Zamanın en güzel dizilerinden biriydi Çiçek Taksi.Çiçek Taksi başladığı zaman televizyonun başından ayrılmazdım.Tabii o zamanlar araba meraklısıydım.Bambaşka bir dizi tadı vardı Çiçek Taksi'de.Dile kolay 1995'te başlayıp 2003'te son buldu.

Akasya Durağı'nda karakterlerlerin bazılarıda Çiçek Taksi'ye benzetilmiş.Örneğin;
Akasya Durağın'daki Sinan (Levent Ülgen),Çiçek Taksi'deki Ömer'e benzetilmiş.(Cengiz Küçükayvaz) Dün para ödülü aldığında hemen at yarışı kuponu yapmaya başladı.Çiçek Taksi'deki Ömer'de at yarışı oynuyordu.
Daha sonra Akasya Durağı'ndaki avukat genç.(İsmi aklımda değil) Çiçek Taksi'dede Kenan rolünde bir oyuncu vardı.Oda dizide avukattı.

Birde Trakya şivesiyle konuşan bi amca var.Onun arabasıda (Fiat Doblo) Çiçek Taksi'den transfer.
Sanki Akasya Durağı'nın çekildiği durağıda Çiçek Taksi Durağı'na benzettim.

İleride dizinin seneryosuda mutlaka Çiçek Taksi'nin seneryosuna benzeyecektir.Olaylar tıpkı Çiçek Taksi'deki gibi olabilir.Aslında bunlara pekte şaşırmamak lazım.Çünkü Çiçek Taksi'nin yapımcısıda Erler Film'di...

Normalde kopya dizileri pek sevmem.Ama Çiçek Taksi bittiğinde üzülmüştüm.Fakat Akasya Durağı tutarsa Çiçek Taksi tadında olacak gibi.O yüzden Akasya Durağı'nı izleyeceğim.

abit
6 yıl önce - Sal 15 Tem 2008, 13:45

hiç yoktan iyidir

Enes Zengin

6 yıl önce - Sal 15 Tem 2008, 13:47

Tamamen Çiçek Taksi taklidi olmuş. Ayrıca Melek Baykal iş aramak için dolaşıyor herkes bilgisayar, ingilizce soruyor ama Zeki Alasya daha ehliyetiniz var mı bile diye sormadan taksi şöförlüğünü tercih ediyor.

Ayrıca taksiciler ayda 1.5 - 2 bin ytl kazanıyorsa gözleri doysun diyorum

MehmetK
6 yıl önce - Sal 15 Tem 2008, 14:12

Keşke taksicilerin kendilerine göre de zorlukları olan iş hayatlarının işlenmesinin yanında bir de İstanbul'daki taksicilere iyi örnek olacak davranışlar gösterilse, bir kaç dokundurmada, uyarı da yapılsa dizide! buna çok ihtiyaç var.

Ben hiç bir kurala uymayarak İstanbul trafiğindeki kaosta büyük payı olan taksicileri sempatik gösteren hiçbir yapıma sıcak bakmıyorum o ayrı, hepsinin daha kat etmeleri gereken çok yol var doğru dürüst şöför olana kadar...

Hala geçen sene levent'te bomboş yolda iki taksicinin 5 dakika arayla çarpıp üstünden geçerek öldürdüğü motorsiklet sürücüsü aklımda!

Erkut A.

6 yıl önce - Prş 24 Tem 2008, 00:27

Pazartesi 2.bölümünü izleme fırsatı buldum ve hakikaten çok güzel bir dizi diyebilirim. Ideal bir aile dizisi . Ülkemizin mozağini-kardeşliğini çok güzel ve doğru ! birşekilde insanlarla buluşturma sanatı diye ben buna derim !
Eski Çiçek Taksi dizisi tadı kadar olmasa bile (bilemiyorum belki ileride o seviyeyede ulaşır inşallah ) çok güzel bir yapım.

Özellikle filmde verilmek istenilen ana mesajlardan "neydim değil ne oldum demeli" sözcügü çok güzel birşekilde izleyiciye ulaştırılmakta.

Saygılarımla.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET