Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Konya İstiklal Harbi Şehitliği
« önceki   123 ... 424344   sonraki »

ANA SAYFA -> KONYA
cevap yaz
sayfa 2
mustafa42
11 yıl önce - Sal 21 Ekm 2008, 11:52

Her şeyde ön plan olarak parayı düşünürsek hata yaparız .Hem ev verelim hemde onları güzel olarak devamlı şehitlikte hep birlikte yaad edelim . Tanıyan tanımayan her vatandaş o Yapılan şehitlikte dua ederse oda güzel olur ne dersiniz .

alizen42

11 yıl önce - Sal 21 Ekm 2008, 12:21

Haklısınız,Konya ve çevresinde bu vatan için İstiklal harbinde,Kurtuluş savaşında ve son terör olaylarında seve seve canını veren 203 Şehidimize Allah gani gani rahmet eylesin.

ÖZDENN

11 yıl önce - Sal 21 Ekm 2008, 19:17

bildigim kadarıyla projelerde belirtilen bedel ihalede indirime gidilmedn yani ihale sırasında aday firmalar tarafından kırılmadan yazılan maliyet yani 8 milyon ytl yazan bi insaat muhtemelen 5 yada 6 milyon ytl ye kadar iniyor yani bahsedilen para için söylüyorum ve burda bukadar paranın bi müze için harcanması eleştiriliyor ama böyle yatırımlarada,müzelerede ihtiyacımız var en azından yapılan gecmişimizi unutmamamızı önleyecek gelecege gecmişimizin nekadar sanlı oldugunu göstercek bi proje bence eleştirilmemeli

kalecan
11 yıl önce - Cmt 22 Ksm 2008, 21:24

eğer 8 milyon rakamı doğruysa gerçekten çok yazık belediye oradaki evleri yıktı yolu genişleteceğine dahada daralttı
şehitlerimiz bizim kalbimizde
dualarımızla hep anıyoruz
ne gerek vardı buna
arkadaşlar görünen yapı çok büyük bir şey değil
bir mütahit 20 daireli bir apartmanı 750 bin ytl'ye maal ediyor
bu yapı 20 daireli bir apartmandan çok daha küçük görünüyor
koskoca köprülü kavşaklar bile 3 milyon ytl'ye maal oluyor
5 yıl önce ordaki insanların evlerini yıktılar bir tane çivi çakmadılar kardeşim madem bir şey yapmayacaktınız neden 5 yıl önce yıktınız projeniz hazır olur yıkarsınız yerine hemen inşaata başlarsınız
şimdi mevlana kültür merkezi çevresindeki boş olan çok kötü bir durumda
karşehirden gelip eski garaja girmek için bu araziyi kullanıyorum her taraf çukur
hiç yakışıyormu oraya cumhurbaşkanı geliyor başbakan geliyor
madem orayı yıktın yolun diğer tarafını neden yıkmadın

arkadaşlar konya büyükşehir belediye başkanı ile aynı siyasi fikre sahip olsamda
tahir akyüreklı yılları konya için kayıp yıllar olarak görüyorum
öyle dört tane köprülü kavşak park güzel asfaltlı ana yollar yapmakla başarılı belediye başkanı olunmaz
size sorarım 50 yıl sonra bu eser tahir akyürek'ten kalma diyebileceğimiz bir şey varmı bırak 50 yılı 10 yıl sonra ismi tarihe karışacak
neden biz nalçacıları ahmet öksüzleri halil ürünleri unutamıyoruz
üniversitenin içinden başka 1 metre taramvay hattı yapmadı
metro yapacam dedi stat yapacam dedi
hani nerede ses soluk yok
arkadaşlar biz konyalılar olarak hizmete alıştık
belki bu yüzden başkanımıza bazı şeyleri hatırlatmak istedim
konya hayranıyım
türkiyenin ilk cadde tramvayını kurduk
şimdi diğer iller dalga geçiyorlar tarihi eser tarmvaylara biniyorsunuz diye
bursa,eskişehir kısa bir süre sonra kayseri antalya prıl pırıl vagonlarda yolculuk yapıyor
ama başkanımız bu dönemde bir tane bile yeni taramvay almadı
saolsun otobüslerimizin büyük bir bölümünüde mustafa özkafa yenilemişti

m dönmez
11 yıl önce - Cmt 22 Ksm 2008, 22:05

kalecan arkadaşımız çok doğru konuşmuş.önceki seçimlerden önce büyük bilboardlarda konyaya metro gelecek diye yazmıştı.geçen 4 yılda hep onun inancı vardı içimde fakat bosna hersek köprülü kavşağını görünce tramwayla devam edileceğini anladım.

pırıl pırıl tramwaylardan da vazgeçtik artık.(vazgeçmedik ama alındığı falan yok)sadece 20 küsür durak azaltılsın,yolla kesişen ışıklarda dakikalarca beklemesin, şu zafer-kampüs süresi 45 dakikadan 25 dakikaya düşsün başka birşey istemiyoruz.Ayrıca kampüs içerisine yapılan turnike durakların amacını anlamış değilim.ufacık ufacık yerler yapıldı,sağı solu üzeri açık.inip binmeyi eziyet haline çevirdiler.

sayfa 2
« önceki   123 ... 424344   sonraki »
ANA SAYFA -> KONYA