Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Konya İstiklal Harbi Şehitliği
123 ... 373839   sonraki »

ANA SAYFA -> KONYA
cevap yaz
sayfa 1
osman 42

11 yıl önce - Cum 11 Tem 2008, 17:57
Konya İstiklal Harbi Şehitliği

KONYA Büyükşehir Belediyesi tarafından temeli atılan ve Mevlana ,üçler mezarlığı ve Mevlana kültür merkezi üçgeninde bulunulan bir alana inşa edilecek olan şehitlik yıl sonu hizmete girecek . Bilgi olarak Konya İstiklal Harbi Şehitliği’nin girişi Selçuklu mimarisi tarzında kabartmalar ve çiniler ile özel olarak hazırlanacak. 42 metre yüksekliğinde Türk Bayrağı vb ..
BİLGİ : http://www.konya.bel.tr/detail.php?id=2066

Fotoğraflar bilgi amaçlı olup KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Sitesinden alıntıdır

(inşa edilecek olan alan)

Yusuf Esengül

11 yıl önce - Cmt 19 Tem 2008, 21:37

Ben de inşaatını gördüm.İnşallah güzel olur.Fakat o bölgede yani Mevlana Kültür Merkezi ili Mevlana Türbesi arasında yerli ve yabancı turistlerin yaya olarak yürüyebileceği ,araçlardan arındırılmış ve Konya-Mevlana ile ilgili bir Kültür caddesi kurulacağını duymuştum ama yanlış istihbaratmış.

alizen42

10 yıl önce - Sal 21 Ekm 2008, 10:47

Konya dayapımı devam eden İstiklal Harbi Şehitliği çok güzel bir çalışma inşaallah yıl sonuna tamamlanacak.
Konyanın 2. şehitliği olacak,1. şehitlik Musalla mezarlığında.
Dikkatimi çeken projenin ( alıntı; 8 MİLYON 219 BİN YTL’YE MAL OLACAK ) evet yalnış değilse 5.milyon 300 bin dolar gibi bir rakam, bu para ile şehit ailelerine ev yapılsa idi acaba kaç evsiz şehit ailesi sevinirdi?
Bazen görsellik değilde gerçekleri görsek ve yaşasak daha iyi olacak.

kürşat dede

10 yıl önce - Sal 21 Ekm 2008, 11:30

alizen42'den
Alıntı:
bu para ile şehit ailelerine ev yapılsa idi acaba kaç evsiz şehit ailesi sevinirdi?

Kesinlikle katılıyorum bu yoruma.Konya en çok şehit veren illerden bir tanesi,bütün şehitlerimizin ruhu şad olsun.Şehit yakınlarına Allah sabırlar versin.Lakin şehitliklerin mkütavazi ama bakımlı yerler olması gerektiğini düşünüyorum.Canından bir parçasını vatan için vermiş olan ailelere ve şehitlerin bize emanet bıraktığı eş ve çocuklarına,ömürlerinin sonuna kadar hiç bir konuda kimseye muhtaç olmayacakları şekilde maddi ve manevi desteği vermeliyiz.Şehidimize sahip çıktığımız gibi onun geride bıraktıklarına da sahip çıkmalıyız.Eğer doğruysa 5.3 milyon doların en az yarısını orada yatan şehitlerin eş ve çocukları için harcamalılar.

alizen42

10 yıl önce - Sal 21 Ekm 2008, 11:45

8 milyon 219 bin YTL
Bu rakamı yazarken (BİLGİ : http://www.konya.bel.tr/detail.php?id=2066) yukarıda verilen linkten yararlandım.Yeni yapılan Şehitliğin yakınından geçiyorum ve 8 milyon YTL rakamını görmüştüm,net rakamı bilmiyordum,bazı olayların yalnışlığını hepimiz görürüz ama bu manevi değerler olunca içimizden (Şehitlerimiz için değer) farklı düşünceler geçer.
Ama yanlış nerede?
Harcanan 8 milyon YTL mi
Yoksa yargılayamadığımız değerlermi?

sayfa 1
123 ... 373839   sonraki »
ANA SAYFA -> KONYA