Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6

Hakiki Koç'tan memnunmusunuz?
Evet memnunum. 31.8%  31.8%  [50]
Hayır memnun değilim. 43.9%  43.9%  [69]
Idare eder, eh işte, ortalama bir firma gibi... 24.2%  24.2%  [38]
Toplam Oy : 157

adilarslanoglu

11 yıl önce - Pts 27 Ekm 2008, 01:36

Çankırı yolunda görmüş oldugunuz Hakiki Koç araçları doğru.Çankırı'ya gitmekteler.Ama Hakiki koç Çankırıya çalışmıyor.

Bu araçlar Çankırı Çağdaş Güven'in sahibi Ilgazlı İsmail Çayır'a aittir.Fazla araçlarını Metro yada Hakiki koç 'ta çalıştırmaktadır.Hakiki koç Ankara yazıhanesininde sahibidir.Yat sırasında yada sabahtan akşama kadar Aşti'de yatacak araca hemen 1,5 saatlik yol olan Çankırıya bir sefer yaptırılmaktadır.

Sevgiyle aklın.

yusuf erçelik
11 yıl önce - Pzr 02 Ksm 2008, 19:03

Bildiğim kadarıyla Hakiki Koç bu araçların yerine yeni servis araçları aldı.Çünkü artık şehiriçi servis taşımaclığında eski araçlar değil de yeni araçlar çalışıyor.

sezer öztürk
11 yıl önce - Prş 20 Ksm 2008, 02:36

sezer öztürk
11 yıl önce - Prş 27 Ksm 2008, 04:17

Efecan
11 yıl önce - Cum 30 Oca 2009, 18:02

Hakiki Koç
41 K 1053 | İstanbul-Yalova-Bursa-Balıkesir-Manisa-İzmir (Sefer Sonu)

tugay nurhan
11 yıl önce - Sal 03 Şub 2009, 21:07

Ufuk ÖZNUR
11 yıl önce - Prş 19 Şub 2009, 15:08
GEÇMİŞTEN GELECEĞE HAKİKİ KOÇ

GEÇMİŞTEN GELECEĞE HAKİKİ KOÇ

Hakiki KOÇ firması; İzmir’de 1963 yılında Mehmet Niyazoğlu’nun girişimleri ile kurulmuştur. İlk kez 1960 model, arkadan motorlu Mercedes marka dört otobüsüyle hizmet vermeye başlayan firma, kurulduğu yıl birçok yeniliğin öncüsü olmuştur. İlk olarak İzmir-İstanbul-Bursa-Eskişehir-Ankara hatları ile seferlere başlamıştır. 1966 yılında Magirus otobüslerle güçlenen firma yeni hatlar açarak İzmir – Ankara ve İstanbul – Ankara seferlerine başlamıştır. İzmir’den-Yunanistan- Bulgaristan , İzmir’den Yugoslavya-Almanya-Belçika-Hollanda seferlerini de gerçekleştiren firma , 1966 yılında İzmir-Samsun-Trabzon-Rize seferleriyle ulaşım ağını genişletmiştir. 302 Mercedes otobüslerin filoya katıldığı yıllarda Hakiki Koç, Hollanda seferinin yanı sıra İzmir’den Kuşadası, Didim, Aydın, Marmaris ve Bodrum’a da seferlere başlamıştır. 1968-1978 yılları arasında karayolu ile hac seferleri başlatılarak Suudi Arabistan'a seyahat düzenlenmiştir. 1975 senesinde İstanbul’dan Diyarbakır-Mardin-Midyat seferlerini açmıştır. Yine aynı yıl İstanbul’dan Trabzon Çaykara seferi başlamıştır. Günümüzde, firmamız otobüs filosunu da yenileyip, Edirne, Kırklareli, Antalya vb. bir çok ili de rotasına ekleyerek ulaşım ağını genişletmiştir. Şu anda Türkiye genelinde 20 il, 83 ilçeye seferler düzenlenmektedir.
Müşteri memnuniyetini kendisine temel felsefe edinen firmamız bu anlamda birçok yeniliğe adım atmıştır. Yolculuk sırasında beyaz perdeden film gösterimi ilk olarak Hakiki Koç'un İzmir – İstanbul seferiyle başlamış ve firmamız adını “Sinemalı Hakiki Koç “ olarak tarihe yazdırmıştır.
Firma ulaşım ve otomotiv sektörünün getirdiği yenilikleri yakından izleyerek yolcularının da talepleri doğrultusunda filosunu sürekli olarak son model otobüslerle yenilemektedir. 303 Mercedes, Volvo, çift katlı DAF, Maraton, Prenses marka otobüsler yıllar boyunca yolculara taşımacılık hizmeti vermiştir. Man ve Mercedes firmasının son teknolojisi olan otobüsleri ile firmamız taşıma filosunu 150 araca çıkarmış, 2007 içerisinde teslim alınmak üzere 10 adet otobüs alım anlaşması yapılmıştır.

Firmamız kendisini ileriye taşımak, çalışmalarına kurumsal bir çerçeve kazandırmak ve hizmet kalitesini arttırmak amacıyla 2004 yılında Türk Standartları Enstitüsü'nden TS EN ISO 9001: 2000 Sistem Belgesi İçin başvuruda bulunmuştur. Kurum içinde, gerekli eğitimler alınıp sisteme uygun düzenlemeler gerçekleştirilmiş ve 19.10.2004 tarihinde firmamız TS EN ISO 9001: 2000 Sistem Belgesi'ni almıştır. Şirketimiz bu çalışmayla birlikte yeni bir kimlik kazanmış; vizyon, misyon ve kalite politikasında değişikliklerde bulunmuştur.
Aynı tarih itibarı ile firma bir çok alanda yeniliklere başlayarak;
• Biletleme sistemini online hale getirmiştir,
• Türkiye'nin her yerinden ulaşım imkanı sağlayan “444 45 35” numaralı merkezi telefon hattına geçilmiştir.
• www.hakikikoc.com.tr web adresi aracılığıyla müşterileri ile arasındaki iletişimi interaktif hale getirmiştir.
Yolcularına en iyi hizmeti sunmayı amaç edinen Hakiki Koç firması; öğrenen organizasyon felsefesinden hareketle host, hostes, sürücü ve yazıhane görevlilerine müşteriler ile olan diyaloglarını olumlu bir atmosferde gerçekleştirmelerini sağlamaları amacıyla “etkili ve başarılı iletişim becerileri”, “empatik iletişim” vb. eğitim seminerleri düzenlemektedir.
Sürekli değişim ve gelişmelerin yaşandığı günümüz iş dünyasında HAKİKİ KOÇ firması tüm bu gelişimlere kendini adapte ederek yenilikleri bünyesine katmaya devam etmektedir.

Ufuk ÖZNUR
Hakiki Koç Turizm
Kalite Yönetim Temsilcisi
Halkla İlişkiler Müdürü

Ufuk ÖZNUR
11 yıl önce - Prş 19 Şub 2009, 15:14

Hakiki Koç Otob. Ltd. Şti. daha “güçlü bir birey, daha güçlü bir toplum” için eğitimin değiştirme ve geliştirme gücüne olan inancıyla, yolcusunu önceleyen bir tutumla hizmet veren çalışanlarını bilinçlendirmeyi amaçlayan eğitim çalışmalarını sürdürmektedir.

Bu eğitimlerde çalışanlarımızın hem kurum kültür ve birliğine uygun bilgi beceri, tutum ve davranışa sahip olması hem de bir ekip ruhu içerisinde müşterilerimiz ile etkin ve doğru iletişim kurmaları amaçlanmaktadır. Ayrıca, “İnsan hayatı bir bütündür” ilkesiyle çalışanlarımızın eğitimlerde aldıkları bilgi, beceri, tutum ve davranışların sosyal hayatta da kullanabilmeleri hedeflenmektedir.

Eğitimlerimiz, yetişkin psikolojisine, özelliklerine ve beklentilerine göre hazırlanmakta ve programlanmaktadır. Eğitimlerde eğitim salonlarının fiziksel uygunluğu da göz önünde bulundurulmakta; oyun, rol oynama ve iş hayatından örnek olay çözümlemeleri ve soru-cevap tekniğiyle de eğitimlerin etkinliği arttırılmaya çalışılmaktadır.

Eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesinde, gözlem, performans değerleme sonuçları ve iş tanımları yanı sıra; çalışanlarımızın almak istedikleri eğitimleri kendilerinin belirlemesine de imkân tanınmaktadır. Eğitim ihtiyaçları kurum içinde ya da dış kaynak ile karşılanılabilmektedir.

Şirketimiz, birinci kuşağın tecrübesiyle, ikinci kuşağın gücünü birleştirerek üçüncü kuşağın yeniliklere açık yapısının değerlendirilmesine yönelik eğitim politikalarına itibar etmeyi planlamaktadır.

Dünyaca kabul görmüş terminoloji ve bilgileri kendi potamızda eriterek tümüyle bünyemize –sektörümüze yönelik pratik ve uygulamaya dönük bir eğitim sistemi benimsenmektedir. Bu sistemle, yılların deneyimiyle belirlenen ve güncellenen yolcu beklentileri göz önünde bulundurularak, şirketimizin personeliyle birlikte, çalışma ilke ve kurallarını tespit edip uygulayabilmesi amaçlanmaktadır.

Psiko-Teknik Değerlendirme Nedir?
Psiko-metrik kriterlere uygun, mili saniyelerle ölçülen hassaslıkta, standart ve bilgisayar destekli test sistemlerinin kullanıldığı bir yöntemdir.

Bu değerlendirmede amaç; sürücülerin psikolojik sağlıklarını, psiko- motor yetenek ve becerilerini, hız- mesafe tahmini gibi zihinsel yeteneklerini, algı, dikkat, hafıza, muhakeme yeteneklerini, tepki hızı, göz- el, ayak koordinasyonu, kazaya yatkın olup olmadıklarını ve daha önce kazaya karışmış olan şoförlerin, hangi nedenlerle bu kazaları yapmış olduklarını, tespit etmektir. Gerekli yetkinliklere sahip olmayan sürücülerin, diğer sürücülerden ayrıştırılmasını sağlamak amaçlanmaktadır.

Sürücülerimizin trafikte her an karşılaşılan tehlikelere hazır olması; bilinçli, sorumlu daha tedbirli ve örnek sürücüler olarak trafikte yol almaları; bizleri mutlu etmektedir.

Hakiki Koç Otob. Ltd. Şti ΄nin hedefi; trafik kazalarının insandan kaynaklanan nedenlerini en aza indirmek, tüm insanlara huzurlu ve güvenli yolculuklar sunabilmektir. Bu doğrultudaki çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir.

“Gönül, daha ehliyet verilmeden insanların sürücülüğe yatkınlıklarının daha yetkin sistemlerle ayırt edilmesini ve tam bir profesyonel olarak bu işi yapmalarını istiyor.”

Hepinize güvenli ve iyi yolculuklar dileriz..

yılmaz büktel

11 yıl önce - Prş 19 Şub 2009, 16:00

Alıntı:
Günümüzde, firmamız otobüs filosunu da yenileyip, Edirne, Kırklareli, Antalya vb. bir çok ili de rotasına ekleyerek ulaşım ağını genişletmiştir.

Diğer illeri bilemem ama Edirne -İzmir arası çalışan otobüsler Hakiki Koç'un değil, Edirneli olan bir ailenin Altunhanların otobüsleridir. İzmir'den bir gün olsun Hakiki Koç'un kendi otobüsünün geldiğini görmüş değilim. Altunhanların kendi firması Volkan turizm Edirne İstanbul arası çalışırken, İzmir yolunda olduğu gibi, Bursa Balıkesir yolunda da Kamil Koç logosu altında sefer yapmaktadır.
Yani bu araçların anılan firmalarla organik bağları yoktur, herhalde belli bir bedel karşılığı firma adlarını ve yazıhanelerini kullanmaktadırlar.

Bunu firmayı kınamak için söylemiyorum ama hoşuma gitmese de bu olguyu bütün firmalar yapıyor ki Ulusoy da buna dahil.

Ufuk ÖZNUR
11 yıl önce - Prş 19 Şub 2009, 18:27

Alıntı:
Diğer illeri bilemem ama Edirne -İzmir arası çalışan otobüsler Hakiki Koç'un değil, Edirneli olan bir ailenin Altunhanların otobüsleridir. İzmir'den bir gün olsun Hakiki Koç'un kendi otobüsünün geldiğini görmüş değilim. Altunhanların kendi firması Volkan turizm Edirne İstanbul arası çalışırken, İzmir yolunda olduğu gibi, Bursa Balıkesir yolunda da Kamil Koç logosu altında sefer yapmaktadır.
Yani bu araçların anılan firmalarla organik bağları yoktur, herhalde belli bir bedel karşılığı firma adlarını ve yazıhanelerini kullanmaktadırlar.

Bunu firmayı kınamak için söylemiyorum ama hoşuma gitmese de bu olguyu bütün firmalar yapıyor ki Ulusoy da buna dahil.

Yılmaz bey bu konuda haklısınız firmamız Altunhan ile anlaşmalı olarak çalışmakta tabi diğer firmalarda da bu aynı şekilde geçerli özmal araçlarınyanısıra sözmeleşmeli olarak çalışılan araçlar bulunmakta fakat şunu da belirtmek isterim ki Hakiki Koç özmal araçlarıda Edirne yönüne çalışmakta en yakın örneği bu akşam 23:30 İzmir 'den kalkacak olan edirne aracı firmamızın kendi özmal aracıdır.

sayfa 6
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege