Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5

Hakiki Koç'tan memnunmusunuz?
Evet memnunum. 31.8%  31.8%  [50]
Hayır memnun değilim. 43.9%  43.9%  [69]
Idare eder, eh işte, ortalama bir firma gibi... 24.2%  24.2%  [38]
Toplam Oy : 157

yılmaz büktel

11 yıl önce - Cmt 13 Eyl 2008, 00:49

1970 yılından bir gazete Haberi. Hakiki Koç, ortaklık yaptığı bir firma ile yurt dışı seferlere başlıyor. Bu ortaklıklar bugünde değişik şekillerde farklı şirketlerle yürüyor zaten. Edirne örneğinde olduğu gibi siz Hakiki Koçûn otobüsüne bindim sanıyorsunuz ama oysa Altunhan'ın otobüsündesiniz. Aslında bu doğal bir olgu ve bir işbirliği. ama gizlice yapılıyor ve meraklısı anlıyor ancak. sıradan yolcu bunları farketmiyor bile

yılmaz büktel

11 yıl önce - Cmt 13 Eyl 2008, 22:45

Hakiki Koç'un 10 AV 922 Bussing otobüsü Akhisar yakınlarında bir kazaya karışmış. Buralar 70li 80li yıllarda sürekli kazaların olduğu bir bölgeydi. Kaza resmi olduğu için göndermek istemiyordum ama şehirlerarası bussing otobüslerin sitede çok fazla resmi yok ve burada bazı detayları seçebilmek meraklısı için mümkün.
Not isteyen büyük boy resmi gönderebilirim.

Mustafa Daşan
11 yıl önce - Cmt 20 Eyl 2008, 15:17

Dün İzmir otogarında 8 yada 10 adet Hakiki Koç servisi gördüm toz içindeydiler sanırım uzun süredir öyle duruyorlardı. Bilgisi olan varmı acaba?

tolga_yilmaz
11 yıl önce - Cmt 20 Eyl 2008, 15:29

Sanırım o servisler satlığa çıkarılmış, yerine yeni servis araçları gelmiş olmalı.

emincan_35
11 yıl önce - Pts 29 Eyl 2008, 01:43

Evet Hakiki Koç sehir içi servis araçlarını yeniledi.Temsa Prestij ve Isuzu Royal yaptı.

Ali.Özcan

11 yıl önce - Pts 29 Eyl 2008, 01:50

Alıntı:
hakiki koç çankırı'ya gelecek diye duydum doğru mu?

Ankara'da kaldığım üç hafta içinde Akyurt ilçesine de uğradım.Akyurt ilçesi Ankara-Çankırı yolu üzerinde.Bu ilçeden Çankırı yönüne geçen Hakiki Koç araçlarına rastladım.Ben bu otobüslerin tur amaçlı geçtiğini düşünmüştüm.

Dediğinizde doğruluk payı varsa eğer Çankırı seferlerine başlamış olabilirler.

yusuf erçelik
11 yıl önce - Pts 29 Eyl 2008, 18:04

500. mesajımı Hakiki Koç başlığına yazayım.

Hakiki Koç Turizm yeni bir yapılanmaya giderek İstanbul İşletmeciliğini kendi bünyesi içinde yapmaya başladı. Kenan Çolak İstanbul Bölge Müdürü olarak göreve başladı. Yeni yapılanma ve firmanın hedefleri ile ilgili Genel Koordinatör Cenk DOLUNAY ile görüştük. DOLUNAY, şehirlerarası yolcu taşımacılığında İstanbul΄un yüzde 60-70΄e varan bir pay aldığına dikkat çekerek, "Bu kadar önemli bir bölgenin artık kendi bünyemiz içinde olmasını istedik. Hizmet kalitesini daha üst noktaya taşımak için kontrolün bizde olması gerektiğine karar verdik. Şu andaki çalışmalar da gösteriyor ki bu yeni yapılanmaya firmamıza olumlu şekilde yansıdı" dedi.

Araç yatırımları sürüyor

Hakiki Koç Turizm΄in filosunda 34΄ü kiralık 22΄si özmal toplam 67 araç bulunduğunu belirten Cenk DOLUNAY, araç filolarını genişletmek için 2007 yılında aldıkları kararları hayata geçirdiklerini vurguluyor: "Geçtiğimiz hafta içinde filomuza 3 Adet Neoplan Tourliner katıldı. 7 Neoplan Tourliner otobüs Temmuz sonuna kadar filomuzdaki yerini alacak. Yeni otobüs yatırımları için Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Uğur NİYAZOĞLU görüşmelerini sürdürüyor. "Yeni hatlar konusunda çalışmalar yaptıklarını da ifade eden DOLUNAY, "Sektördeki gelişimleri çok yakından takip ediyoruz. Bu gelişmeler çerçevesinde yapılanmamızı hızlı bir şekilde sürdürüyoruz. Akaryakıtın getirdiği yükleri de hesaplayarak uzun vadeli planlarla firmamızı geleceğe sağlıklı bir yapıda taşımak birinci önceliğimiz" diye konuştu.

Yolcu veri tabanı

Cenk DOLUNAY, Hakiki Koç Turizm olarak son iki aydır yolcularla ilgili veri tabanı oluşturmak için büyük çaba ve emek harcadıklarını belirtti: "Bu veri tabanı bizim yolcu profilimizin kesin rakamlarla ortaya çıkarmasını sağlayacak. Yolcu profilimizin ardından bizden neler bekliyorlar, biz ne kadarını sunabiliyoruz. Bütün bunların sonuçlarını görebileceğiz. Sadık müşteri potansiyeli oluşturmak için "KART" projesini hayata geçireceğiz. İnternetten bilet satışına çok kısa süre içinde başlayacağız. Online bilet satışını yaygın hale getirmek için altyapımızı buna uygun hale getireceğiz. Öncelikle hedefimiz Hakiki Koç Turizm΄in bölgesel bir firma değil ulusal bir firma olmasını sağlamak. Son bir yılı yüzde 70 doluluk ile geçirdik. doluluk oranımızı daha da arttırmak istiyoruz. İstanbul ve Ankara΄dan Antalya, Kemer. Ankara΄dan Kuşadası, Didim, İstanbul΄dan İzmir Özdere, Didim ve Marmaris hatlarını açtık.

Personel eğitimler sürüyor

Hakiki Koç Turizm personel eğitimlerine büyük önem veriyor: "Üç hafta süreli personel eğitimleri düzenledik. Kaptanlarımıza Mercedes-Benz Türk yetkilileri gelerek güvenli sürüş tekniği konusunda eğitimler verdi. Host ve Hostes eğitimleri ile müşteri memnuniyetini daha da üst düzeye taşımayı hedefliyoruz. Eğitimin uzun süreçleri içerdiğine ve kesintisiz bir şekilde devam etmesi gerektiğine inanıyoruz."

TOFED΄i destekliyelim

Sektörün sorunlarının TOFED kanalıyla çözülmesinin mümkün olduğuna inandıklarını vurgulayan Cenk DOLUNAY, "TOFED, Ulaştırma Bakanlığı ile görüşmeler yapıyor. Sektörün lehine olabilecek düzenlemelerin hayata geçirilmesi konusunda TOFED΄e herkesin destek vermesi gerekiyor" dedi.

Kısa mesafeli hatlara yoğunlaşacağız

2007 Yılında 60 milyon civarında yolcu taşıdıklarını belirten Cenk DOLUNAY, hedeflerinin 10 Milyon olarak belirlediklerini söylüyor: "Artık büyük şehirlerde Hakiki Koç kendi kurumsal kimliği ile müşterisinin karşısında. Yüzde yüz müşteri memnuniyeti ile daha fazla insanımızın Hakiki Koç΄un hizmet farkıyla tanışmasını hedefliyoruz. Yolcularımıza hizmet kalitemiz ile ilgili sorular yönelttik ve çok olumlu düşünceler aldık. İlerleyen dönemde özmal araç sayımızın daha yüksek olduğu açık. Bizim de kısa mesafeli hatlarda yoğunlaşmak öncelikli hedefimiz."

Kaynak:Hakiki Koç web sitesi.

Ozan Ozer
11 yıl önce - Prş 09 Ekm 2008, 19:40

sefere cıkan yeni 417 lerden.

yılmaz büktel

11 yıl önce - Pzr 26 Ekm 2008, 19:35

Alıntı:
Hakiki Koç'un Daimi Edirne-İzmir çalışan(Gece İzmir'e gidiyor, Gündüz Edirne'ye dönüyor) 0403 mersedesi(Fuar arabası olarak tanımlanan araç buydu sanırım) Edirne otogarında bir İzmir yolculuğu için beni bekliyor.

Ancak aracın yanlarında ve önünde Haki Koç logolarının bulunduğuna bakmayın bu resimde görülmüyor ama, ön cam üzerinde şimdi Altunhan (Edirne otogarının işletmeci sahibi)yazıyor.

Konu devamlılığı açısından aynı aracı gündüz İzmir-Edirne servisi sırasında Çanakkale'de arabalı vapura binerken yakaladım. Arka camdaki Altunhan yazısını görüyorsunuz herhalde. Ancak meraklısı olmayan ya da ne olduğunu bilmeyen için bu yazı hiç bir şey ifade etmeyecektir oysa Hakiki Koç ile değil Altunhan turizmle yolculuk ediyorsunuz.

Ekrem kara
11 yıl önce - Pzr 26 Ekm 2008, 22:16

sayfa 5
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege