Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3

Hakiki Koç'tan memnunmusunuz?
Evet memnunum. 31.8%  31.8%  [50]
Hayır memnun değilim. 43.9%  43.9%  [69]
Idare eder, eh işte, ortalama bir firma gibi... 24.2%  24.2%  [38]
Toplam Oy : 157

Recep Yalamacılar

11 yıl önce - Prş 21 Ağu 2008, 19:19

Mehmet Adıyan
11 yıl önce - Cum 22 Ağu 2008, 18:40

Pamukkale'deki Şamdan Hakiki Koç'a geçtiğinde ilk ben çekmiştim.

Onur Y.
11 yıl önce - Pts 25 Ağu 2008, 15:22

35 HK 456

640x480 piksel için
http://img93.imageshack.us/my.php?image=p81103521yw9.jpg

Tekin
11 yıl önce - Pzr 31 Ağu 2008, 22:41

Alıntı:
Hakiki Koç benim son 20 yıldır hatırladığım kadarıyla her zaman kalitesizliği ve ikinci sınıf seyahat imkanları ile anılan bir firmadır. 90'lı yıllarda Oskar Turizm işletmesi altında yeni Prenses araçları ve Jumbo B12'ler ile bir atak yapmıştı, ama devamı gelmedi. İsmi bile Kamil Koç'tan nasıl yolcu araklayabilirim şeklinde kurulduğu apaçık, "Hakiki Koç'muş bak bu gel gel buna binelim biz" diyecek yolcuları avuçlarını birbirine sürten ayakçılar görüyorum gözümün önünde Hakiki Koç ismini duyunca.

İzmir'e gidiceksem hiçbir firmadan bilet bulamasam yine en son tercihim olur Hakiki Koç bunlara Güzel İzmir, İzmir Turizm ve Aydın Turizm'de dahil.

Logo'su Amerikan Futbol takımı St. Louis Rams takımından arak, beyaz zemin üzeri kırmızı yazı biçimi Pamukkale'den arak, ana fikri Kamil Koç'tan arak benim gözümde hiçbir değeri olmayan güzide firma.

Valla al bendende o kadar. 1989'da Bodrum otogarında Hakiki Koç'un Kamil Koç logolu bilet satışı yaptığını ve "esas koç bu koç" diye bağırdıklarını halen hatırlıyabiliyorum. Geçen sene Susurluk mevkinde bir tane Fotuna aracı benimle yolda kapışıyordu. Şoförlerin kontrol edildiğini de hiç sanmıyorum.

yılmaz büktel

11 yıl önce - Pts 01 Eyl 2008, 02:28

Alıntı:
Hakiki Koç benim son 20 yıldır hatırladığım kadarıyla her zaman kalitesizliği ve ikinci sınıf seyahat imkanları ile anılan bir firmadır

fıratın yukarıdaki yorumuna katılmamak elde değil. Varan, Ulusoy gibi köklü ve önde gelen firmaların yanında ikinci sımıf etkisi uyandıran bir firma.

Enesin mesajında görülen zamana saygılı işletmecilik sloganı ise tamamen boş laf.

Bir mesajda Karadenize seferlere başladığını yazmışlardı. olasılıkla edirne -izmir arasında olduğu gibidir. sanırım 10 yıl oldu, Hakiki koç Edirneye geliyor ama sözde. bizim Yerli Altunhanlar grubu iki araba almış, üzerinede hakiki koç logosunu koymuş otobüsler gidip geliyor. otobüslerden biriside sanırım yukarıdaki bozulan ve çekilmekte olan araçtı.

Güzel bir şey söylemek gerekirse çocukluğumdan beri varolan(bu arada 50 yaşındayım) ve orta halli insanları fazla sorun çıkarmadan istedikleri yerlere ulaştıran bir firma. çok şey beklemezseniz üzülmezsiniz. ama sloganlarına ve reklamlarına inanırsanız o başka. o zaman beklediklerinizi bulamazsınız.

Tekin
11 yıl önce - Sal 02 Eyl 2008, 11:33

Bu otobüs işletmelerinin hemen hemen hepsi 444'lü bir telefon numarasına sahip. Hepside diyorki "Türkiyenin her yerinden 444 . ..." Burada bile tüketiciyi yanıltmaya çalışıyorlar. Mesela Hakiki Koç'tada 444 lü bir numara var ve o da Türkiyenin her yerinden diyor. Hepimiz Hakiki Koç'un mesela örnek olarak Gaziantep'e gitmediğini biliyoruz. Gaziantepte bulunan bir kişi o 444'lü numarayı çevirdiğin başka bir yer karşısına çıkacak, çünkü firma orada hizmet vermediğinden santral kirası vermeyi göze almaz.

Bu santral hizmetinin tarifesi telefon edilen nokta ile en yakın merkez arasındaki km ve yapılan görüşme sayısı ile hesaplanıyor. Hesaplama sonucu ortaya çıkan ücret inanılmaz, ben şu ana kadar en düşük aylık 9 bin YTL gördüm.

Bence Hakiki Koç ve elbette diğer firmalar bu sloganlarınada dikkat etmeliler, halkı yanılgıya düşürmemeliler. Bu sloganın doğusu "Ulaştığımız her yerden 444 . ..." olmalı.

Recep Yalamacılar

11 yıl önce - Sal 02 Eyl 2008, 14:19

gokhan1300
11 yıl önce - Sal 02 Eyl 2008, 14:34

Alıntı:
firmalar bu sloganlarınada dikkat etmeliler, halkı yanılgıya düşürmemeliler. Bu sloganın doğusu "Ulaştığımız her yerden 444 . ..." olmalı.

Konu açlıldığı için buraya yazmak istedim,sanırım Has Turizm bu konuda bir adım da olsa önde gibi. Hakiki Koç'a benzer olarak otobüslerinin üzerinde Has Phone: 444 06 31 yazıyor,ancak biletlerinde ek bir ibare bulunmakta,Çalıştığımız illerde 444 06 31

En son gokhan1300 tarafından Sal 02 Eyl 2008, 14:57 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

serdarkarasahin
11 yıl önce - Sal 02 Eyl 2008, 14:46

hakiki koç çankırı'ya gelecek diye duydum doğru mu?

yılmaz büktel

11 yıl önce - Sal 02 Eyl 2008, 14:49

Alıntı:
Hakiki koç Edirneye geliyor ama sözde. bizim Yerli Altunhanlar grubu iki araba almış, üzerinede hakiki koç logosunu koymuş otobüsler gidip geliyor.

Alıntıdaki gibi bir durumun oluşmasına imkan varsa gelir, neden gelmesin.

ancak doğrudan Çankırıya kendi araçlarını göndereceğini sanmıyorum.

sayfa 3
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege