Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1

Hakiki Koç'tan memnunmusunuz?
Evet memnunum. 31.8%  31.8%  [50]
Hayır memnun değilim. 43.9%  43.9%  [69]
Idare eder, eh işte, ortalama bir firma gibi... 24.2%  24.2%  [38]
Toplam Oy : 157

yusuf erçelik
12 yıl önce - Cum 11 Tem 2008, 16:39
İzmir - Hakiki Koç

Arkadaşlar sitede araştırma yaptım.Ancak Hakiki Koç'un başlığını göremedim.Bu başlıkta Hakiki Koç otobüslerinin resimlerini paylaşalım.

Hakiki Koç firmasının bazı otobüsleri

Ali.Özcan

12 yıl önce - Cum 11 Tem 2008, 16:42

Bence kriterleri arttıralım.Akın Kurtoğlu kriterleri yetmedi sanırım.Yoksa firma başlıklarından boğulacağız.

İsmail270116
12 yıl önce - Cum 11 Tem 2008, 16:46

Bence 50 yıl ve daha fazla geçmişi olan şirketlerin başlıkların açılması lazım.
Şimdi Hakiki Koç 45 senelik geçmişi var ama Topçamında bir o kadar var.
Onada mı açmak lazım şimdi. Onun için Kriterlerin artması lazım.
50-55 yıl ve üstü olması lazım bence

alperen9lar
12 yıl önce - Cum 11 Tem 2008, 16:49

Alıntı:
Bence 50 yıl ve daha fazla geçmişi olan şirketlerin başlıkların açılması lazım.
Şimdi Hakiki Koç 45 senelik geçmişi var ama Topçamında bir o kadar var.
Onada mı açmak lazım şimdi. Onun için Kriterlerin artması lazım.

En iyisi köklü otobüs firmaları diye bir başlık altında hepsini toplamak....

Ali.Özcan

12 yıl önce - Cum 11 Tem 2008, 16:49

Alıntı:

Sefer sayısı da önemli.Gerçi Hakiki Koç son dönemler Karadeniz hattına girerek seferlerinde bir artışa gitti.O zamanda Kent Turizm'e ayıp olur.Benim demek istediğim de bu.

Hamit Adiyan
12 yıl önce - Cum 11 Tem 2008, 18:02

Konu keşke fazla detaylı olsaydı daha iyi olurdu.Firmanın sitesinden izin dahi alınmadan kopyala/yapıştır fotoğraflar var.Ve firma ile ilgili hiçbir bilgi yok.Bence konuyu elinde firmaya ait fotoğraflar ve firma hakkında bilgisi olan birisinin açması daha iyi olurdu

Hakiki Koç'a ait MAN Fortuna

En son Hamit Adiyan tarafından Cum 11 Tem 2008, 18:07 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Mehmet Adıyan
12 yıl önce - Cum 11 Tem 2008, 18:18

Alıntı:
Bence kriterleri arttıralım.Akın Kurtoğlu kriterleri yetmedi sanırım.Yoksa firma başlıklarından boğulacağız.

Ali abi haklı 50 yıllık geçmiş demiştik 45 veya 35 yıllık firmaların başlılkları açıldı.Wow* yakında Sanal Otogara dönüşecek.

Benim düşüncem en az 50 yıllık ve Türkiye'nin bir çok noktasına seferi bulunan firmaların başlıkları açılmalı.

Saygılarımla...

İsmail270116
12 yıl önce - Cmt 12 Tem 2008, 23:10

Hakiki Koç'un BursaYa gelen 403'ünü Çarşamba günü gördüm.
Temiz ve bakımlı bir 403'tü ama eski kasa
Hakiki Koç'ta eski kasa 403 lerin sayısını bilen var mı? Bence onları elden çıkarmaları lazım.
Çoğu şirketler yeni otobüsler alıyor ama HAkiki Koç'ta bir atak göremedim yoksa ben mi yanlış biliyorum. Araç Teslimat haberlerindede hiç yer almadığı için Filo yenileme çalışmaları yok sanırım

FıratKaradağ

12 yıl önce - Cmt 12 Tem 2008, 23:26

Alıntı:
Çoğu şirketler yeni otobüsler alıyor ama HAkiki Koç'ta bir atak göremedim yoksa ben mi yanlış biliyorum

Hakiki Koç benim son 20 yıldır hatırladığım kadarıyla her zaman kalitesizliği ve ikinci sınıf seyahat imkanları ile anılan bir firmadır. 90'lı yıllarda Oskar Turizm işletmesi altında yeni Prenses araçları ve Jumbo B12'ler ile bir atak yapmıştı, ama devamı gelmedi. İsmi bile Kamil Koç'tan nasıl yolcu araklayabilirim şeklinde kurulduğu apaçık, "Hakiki Koç'muş bak bu gel gel buna binelim biz" diyecek yolcuları avuçlarını birbirine sürten ayakçılar görüyorum gözümün önünde Hakiki Koç ismini duyunca.

İzmir'e gidiceksem hiçbir firmadan bilet bulamasam yine en son tercihim olur Hakiki Koç bunlara Güzel İzmir, İzmir Turizm ve Aydın Turizm'de dahil.

Logo'su Amerikan Futbol takımı St. Louis Rams takımından arak, beyaz zemin üzeri kırmızı yazı biçimi Pamukkale'den arak, ana fikri Kamil Koç'tan arak benim gözümde hiçbir değeri olmayan güzide firma.

Resimler alıntıdır.

Efecan
11 yıl önce - Prş 17 Tem 2008, 23:58

Zamanında Hakiki Koç'un Ankara-İzmir hattında büyük üstünlüğü vardı.Küçüklüğümden hatırlarım.Uşak-Ankara arası yolculuk yaparken 5 saatlik yol süresince bir çok Hakiki Koç'a rastlardım.

Bahsettiğim zamanlar 2001-2005 arası yıllar.Yanlış hatırlamıyorsam tabii.O zamanlar filoları kuvetliydi.Temiz-bakımlı Mercedes-Benz O403'leri vardı.

Hiç unutmam bir keresinde Uşak Egemen'den bilet bulamadığımız için Ankara-Uşak yolculuğu için Hakiki Koç'tan bilet almıştık.Şansıma Safir denk gelmişti.O zaman Safir'ler çıkalı tahminimce 2,5-3 yıl falan oluyordu.En arkanın bi önünden bilet almıştık.Safir bakımlıydı.Altın sarısı renginde,arkasında kocaman SAFİR yazısı,kare plaka ve plaka üstünde yuvarlak yeşil sis farları.

Uşak'a kadar çok sıkıntılı geçmişti yolculuk.Hatırladığım kadarı ile Hakiki Koç'a ilk ve son binişimdi.

Daha sonra Hakiki Koç,firma ismiyle logo şeklini değiştirdi.Küçük Hakiki yazısı;büyük şekilde KOÇ yazısı.İlk resimlerdede görüyorsunuz zaten...

O zamanlar Uşak-Ankara hattında Anadolu yeni kurulmuştu.Uşak Egemen batmak üzereydi.Git gide Hakiki Koç'lar azalmaya başlıyorlardı aynı yolda.Firma tekrardan değişime gitti;bu sefer tüm Hakiki Koç yazısı aynı boyut oldu.

Firma daha sonra Man Fortuna ile yoluna devam etti.Geçtiğimiz yıllarda Temsa Diamond,Man Fortuna Mega 2 alımı yapıldı.Alınan araçların büyük bir çoğunluğu (sanırım öz mal araçlar) Metro Turizm'e geçti.Hakiki Koç'ta bu transferin ardından filosuna 3 yeni Neoplan Tourliner aldı.

35 UN 311

Fakat yollarda eski Hakiki Koç yok artık.Eskiden arabalara verilen önemi şimdi Hakiki Koç'ta göremiyorum.Filosunda şahıs/öz mal temiz ve bakımlı çok az araç var.En azından geçtiğimiz yıllara oranla.

Şimdi Hakiki Koç'ta rengarenk araçlar görüyorum.Önceki yıllarda büyük çoğunluğu tek renk oluyordu.Şahıs olarak giren araçlar çoğunlukla renk renk oluyor.
Renk renk olmasının dışında şahıs olarak giren araçların desenlerinin üzerine kocaman Hakiki Koç yazısı yapıştırılıyor.Buda Hakiki Koç'ta en çok dikkatimi çeken olaylardan birisi.Rengarenk araçlara bir örnek;

• Yukarıdaki araç arıza yapmış,bir kamyon tarafından çekiliyordu.

Hakiki Koç ile bildiklerim/hatırladıklarım bu kadar.Eğer eksik veya yanlış bilgi vermişsem affola. (:

Saygılarımla
Efecan BARUT

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege