Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Süha
16 yıl önce - Prş 15 Şub 2007, 12:29
Yalova Çınarcık Belediye Otobüsleri


1 Numaralı Çınarcık Belediyesi Yalova’dan her saat başı kalkar.


(+)


 

(+)


Mustafa Noyan

16 yıl önce - Prş 15 Şub 2007, 12:55

Alıntı:
1 Numaralı Çınarcık Belediyesi Yalova’dan her saat başı kalkar.

Çınarcık Belediyesi otobüsleri Yalova'dan keşke her sat başı kalksa, yaz aylarında düzenli seferler yapılsa da kalkış aralıkları bazen iki saate yaklaşıyor, liste Akın Bey'de var, sanırım paylaşır; kış aylarında ise eğer önceden alınmış biletiniz varsa yetişebileceğiniz sabah 07:30 Yenikapı hızlı feribotuna yolcu ulaştırma amaçlı Çınarcık sabah 07:00 seferi dışında düzenli sefer yok, otobüsler Yalova çevresindeki okullara Çınarcık' dan öğrenci servisi yapıyorlar.


Mustafa Noyan

16 yıl önce - Prş 15 Şub 2007, 14:41
Çınarcık Belediye Otobüsleri


Çınarcık Belediyesinin faal 4 adet Mercedes O302 otobüsü var, otobüsler yaz aylarında düzenli olarak Koruköy yoluyla Yalova
Çalıca Konutlar, Ortaburun ile Gökçedere Köyleri güzergahıyla Termal
seferleri yapıyorlar, bilet ücreti
sivil 2 YTL,
öğrenci 1 YTL uygulanıyor.

1
 

2
 

3
 

4
 

5. Mercedes O302 Çınarcık Belediye Spor Kulübü' nün hizmetinde,
5
 

Çınarcık Belediyesi filosuna 5 numaralı O302 yerine dahil edilen, İETT emeklisi MAN SL200 otobüs de bir süre "gezici hizmet aracı" olarak çalıştırıldıktan sonra, bugünlerde Teşvikiye garajda gayrifaal şekilde sonunu bekliyor.



(+)


Çınarcık Belediyesi'nin yine yaz aylarında işettiği bir traktör treni var, Taşliman ile Teşvikiye Vazo Mevki arasında çalıştırılan bu araç, serin bir yolculukla şehiriçinde ulaşım hizmetinden yararlanmka isteyen Çınarcık sakinlerince sık kullanılıyor. İndirimli ulaşım ücreti 1 YTL uygulanan tren saatte bir sefer yapıyor.



(+)




(+)




(+)



 


yasar_gul

16 yıl önce - Prş 15 Şub 2007, 15:02

Alıntı:
Çınarcık Belediyesinin faal 4 adet Mercedes O302 otobüsü var, otobüsler yaz aylarında düzenli olarak Koruköy yoluyla Yalova

Sevgili Mustafa Ağabeyime katılmakla beraber çarpıcı bir noktayı da belirtmek isterim.Evet Çınarcık düzergahında çalışan belediye ye ait araçların maalesef saatleri çok karışık.Bunun nedeni ise minibüs hatlarına yol açmak sanırım.Çünkü her 10 dk da bir dört mevsim seferler var  bu seferler belediye otobüsleri değil tabi.İstenilen her zamanda araç bulmak mümkün görünüyor.Ancakkk ; minibüslerin çalışma saatlerini memnuniyetle karşılamamızdan ziyade , birde indirimli bilet alan şahıslara neden her zaman bu uygulama yapılmıyor acaba  şöyle ki ; öğrenci arkadaşlar ancak okul dönemlerinde indirim haklarını kullanabiliyorlar.Hafta sonu dahi binse maalesef yararlanamıyorlar ki ben buna şahit olup münakaşaya da girdim.
Burada bir nokta gözüme çarpıyor ; Belediye Başkanlığı madem minibüslerle anlaşmış (yani servislerin düzenli olmasını tek şarta bağlamış bu da indirimli kişilerin haklarının korunması) neden kontrolünü doğru yapmıyorlar veya neden kontrol edilmiyor ?
Saygılarımla...


Süha
16 yıl önce - Çrş 30 May 2007, 17:42

ÇINARCIK BELEDİYESİ 2 OTOBÜS ALDI
Alıntı:


Çınarcık Belediyesi, Çınarcık-Yalova arasında işleyecek 2 adet BMC otobüs aldı. Yeni alınan araçlar, Çınarcık İskele Meydanında yapılan törende Çınarcık İlçe Müftüsü Süleyman Küçük tarafından okunan duadan sonra kurban kesilerek hizmete girdi. Törene, Çınarcık Belediye Başkanı Murat Erdoğan, Başkan Yardımcısı Muharrem Soyer, Çınarcık İlçe Müftüsü Süleyman Küçük, Belediye Meclis Üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Yeni aldıkları otobüslerin 36 yolcu kapasiteli olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Murat Erdoğan, son derece modern belediye otobüsleri ile artık Çınarcık-Yalova arası ulaşımın çok daha kaliteli ve rahat hale geleceğini ifade etti.

Kaynak: http://www.haberci.com.tr/Haberler/HaberDetay.asp ...berID=1093

Not: Gördüğüm ilk yerde fotoğraflarını çekip siteye ekleyeceğim.



Akın Kurtoğlu

16 yıl önce - Çrş 30 May 2007, 17:48

Yalova-Çınarcık arasında çalışan dar koltuklu yeni minibüslerle rekabet amacıyla aldılar herhalde...

Akın KURTOĞLU


Cem Telgeren
16 yıl önce - Çrş 30 May 2007, 18:40

Alıntı:
Çınarcık Belediyesi, Çınarcık-Yalova arasında işleyecek 2 adet BMC otobüs aldı


Fotograftan görüldüğü kadarıyla Çınarcık'a alınan iki otobüs BMC PROBUS 215 SCB.Yani BMC'nin küçük otobüs sınıfında ürettiği araçlardan.Bursa'da özel halk otobüsü olarak çalışan yüzlerce aynı marka otobüs var.Çınarcık'a hayırlı olsun ancak bu otobüslerin Bursa'daki kardeşlerinden ne yolcular ne de kullananlar memnun.Almayan bir alan bin pişman yani.


Mustafa Noyan

16 yıl önce - Çrş 30 May 2007, 19:27

Alıntı:
Çınarcık'a hayırlı olsun ancak bu otobüslerin Bursa'daki kardeşlerinden ne yolcular ne de kullananlar memnun.

Çınarcık belediye otobüs filosunun ortalama yaşının 20 nin üstünde olduğunu gözönünde bulundurursak, Çınarcık Belediyesi'nin pek de nazlanmadan biran önce otobüs alması gerekiyordu...


Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Pzr 10 Hzr 2007, 23:52

Çınarcık Belediyesi, Yalova hattında yenileri sefere koyduğunda eski kırmızı 0302'leri de geri çekecek olmalı... Zannedersem tur müddeti olarak, güniçinde 90 ve 120 dakika kullanıyorlar.

Akın KURTOĞLU


Süha
15 yıl önce - Pts 11 Hzr 2007, 00:06

Bugün çınarcık belediyesi garajına baktım 1 ve 2 numaralı eski 302’lerde orda idi ve yeni alınan BMC’ler den 1 numaralısı orda idi maalesef foto çekemedim. Bugün 3 numaralı çınarcık belediyesini sefere koymuşları 302’lerden ve galiba BMC ile karşılıklı çalışıyorlardı.



sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara