Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sarp
18 yıl önce - Sal 23 Mar 2004, 22:09
[İST-C4.06] - Eminönü-Kabataş Tramvay Hattı Bir Ay İçinde Açılacakİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna, Eminönü-Kabataş tramvay hattının bir ay içinde açılacağını söyledi.
     Gürtuna, İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Hizmet ve Eğitim Merkezi'ni ziyaret ederek, Birlik Başkanı Suat Yalkın ve yönetim kurulu üyeleriyle görüştü.
     Ziyarette, Gürtuna'nın yeniden büyükşehir belediye başkanlığına aday olmasını istediklerini ama bunun gerçekleşmediğini belirterek, üzüntülerini dile getiren Yalkın, ''Politika bu. Daha çok gençsiniz. Edindiğiniz tecrübe ve birikimlerinizle muhakkak daha çok hizmetleriniz olacak. Bize güvenin. Her zaman desteğimiz arkanızda olacak'' dedi.
     Gürtuna da yıllardır dostluk ve dayanışma duygusu içinde çalıştıklarını belirterek, ''Hiçbir zaman siyasal ayrıma girmeden İstanbul'un dirliğini ve birliğini önemsedim. İstanbul, dünya insanlığı için çok önemli. Dünya huzur bulacaksa, bu bizim kültürümüzün tanıtılmasıyla olacak'' diye konuştu.
     Türkiye'nin gelişmiş ülkeleri yakalaması için yılda yüzde 10 büyümesi gerektiğine işaret eden Gürtuna, şöyle dedi:
     ''Avrupa bir atılım yaparsa ancak 30 yıl sonra ABD'nin seviyesine ulaşacağını hesaplıyor. Oysa Türkiye, onların seviyesine çıkmak için kaç yıl geçmesi gerektiğinin hesabını yapmıyor. Bizde maalesef proje üretilmiyor. Yıllar yılı proje üretmeden siyasal gündemlerle zaman geçirildi. Türkiye'nin kendi varlığını, sosyal ekonomik dokusunu güçlendirecek gündemleri öne çıkarması gerekiyor.'' Gürtuna, görev süresi içinde yaptıkları hizmetler hakkında da bilgi vererek, ''Yapımı devam eden Eminönü-Kabataş tramvay hattı bir ay içinde açılacak, Kabataş-Taksim hattı da yaza kadar bitecek'' dedi.
     Ziyarette Yalkın ve Gürtuna, birbirlerine birer porselen tabak hediye etti.
     Gürtuna, daha sonra Büyükşehir Belediyesi'nin Merter'deki binasında, Belediye ve Mahalli İdare Çalışanları Birliği Sendikası İstanbul İl Başkanı Levent Uslu'yu kabul ederek görüştü.
     Uslu, görüşmede Gürtuna'ya, görev süresi içinde belediye çalışanlarına gösterdiği yakınlık ve verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederek bir plaket sundu.


Burç

18 yıl önce - Prş 25 Mar 2004, 12:08

Eminönü - Kabataş hattının 1 ay içinde açılması çok zor bir ihtimal gibi
görünüyor. Galata köprüsünde hiç bir çalışma yok.
Moda tramvayının sadece direklerini bile 1 ayda tamamlayamadılar.


Orhan
18 yıl önce - Prş 25 Mar 2004, 12:39

Banada imkansiz geliyor. Daha 3 hafta once oradayken raylarin sadece 70%i dosenmisti ve Burc abinin de dedigi gibi koprude henuz hicbir calisma yoktu. Daha bunun direkleri telleri, duraklari var. En erken eylul ekim

Gökçe

18 yıl önce - Prş 25 Mar 2004, 15:48

Eminönü-kabataş tramvayı bence ancak yaz sonunda açılır o da en iyi ihtimal.

Kabataş-taksim tüneli de 2004'ün sonuna kalır diyorum.

Daha erken bitirseler de gözlerim yaşarsa


Bora
18 yıl önce - Cum 26 Mar 2004, 17:45

gozlerin yasarsa yasarsa yazin alninda galata koprusundeki insaattan kalkan tozdan yasarir , bir suru turistle beraber

Akın Kurtoğlu

16 yıl önce - Sal 28 Şub 2006, 19:52
BUFFER...


Bu başlık, diğer ilgili konu başlığı oluşturuluncaya kadar kilitlenmiştir.

Site Denetçisi
Akın KURTOĞLUANA SAYFA -> ULAŞIM