Ana Sayfa 930 bin Türkiye Fotoğrafı
Hatay - İskenderun - Prime Mall AVM
123 ... 151617   sonraki »
Ana Sayfa -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Emre Yener
6 yıl önce - Çrş 09 Tem 2008, 14:39
Hatay - İskenderun - Prime Mall AVM

Alıntı:
Gayrimenkul yatırım şirketi Corio, Akdeniz Bölgesi’nin önemli sanayi ve turizm beldelerinden İskenderun’da, 130.000 metrekare arazi üzerinde, toplam 55.000 metrekare kiralanabilir alışveriş merkezi yatırımını duyurdu. AVM’nin 2010 yılının ilk yarısında tamamlanması hedefleniyor.

Corio Türkiye, mimarlık şirketi Altoon+Porter’la birlikte İskenderun’da yeni bir alışveriş merkezi inşa ediyor. Corio’nun İskenderun şehir merkezinde 55.000 metrekarelik kiralanabilir alanla, toplam 130.000 metrekare üzerine kurmayı planladığı yeni alışveriş merkezi projesi, 2008 yılının ikinci yarısında başlayacak. Projenin geliştirme çalışmaları ise Yayla Grup tarafından gerçekleştiriliyor.

metrekarelik alan üzerine yayılacak. AVM’de ayrıca 3.500 metrekarelik sinema, 2.500 metrekarelik açık ve kapalı yemek alanları, 19.000 metrekarelik hipermarket, yapı market ve dekorasyon alanı, 1.500 araçlık otopark, festival alanı, park ve bahçeler yer alacak

Alışveriş merkezinin 2010 yılının ilk yarısında bitirilmesi hedefleniyor. Toplam 116 milyon Euro yatırım değeri bulunan İskenderun Alışveriş Merkezi, Corio’nun Türkiye’deki onuncu yatırımı.

Corio Türkiye CEO’su Koray Özgül proje hakkında şunları söyledi: “ABD’nin Los Angeles şehrinde ofisleri bulunan ünlü mimarlar Altoon+Porter, M.Ö. 330 yılında Büyük İskender tarafından kurulan ve eski adı Alexandreia olan İskenderun için benzer iklim koşullarına sahip olan Los Angeles’teki deneyimlerini kullanarak, serin bir ortam yaratan sokak konseptleri geliştirdiler. Altoon+Porter, AVM’nin konseptini sürdürülebilirlik üzerine kurguladı. Projeyi inşaat süresince Türkiye’nin ünlü proje yönetim şirketi olan ERA yönetecek. Konsepti ve projesi Corio’nun deneyimleriyle olgunlaşan İskenderun projesi, bizce bölgenin yıldızı olmaya aday”.

İskenderun Alışveriş Merkezi
Yatırımcı: Corio Türkiye
Proje geliştirme: Yayla Grup, Kalyoncu Gayrimenkul
Mimar: Altoon+Porter
Proje yönetim firması: ERA
Kullanılabilir alan: Toplam 130.000 metrekare
Kiralanabilir alan: 55.000 metrekare
Yemek alanı: 2.500 metrekare
Ana kiracılar: 15.000 metrekare
Otopark: 2.500 araç
Yatırım değeri: 116 milyon Euro
Proje tarihi: 2008–2010

kaynak: www.sabah.com.tr

Görkem Altınörs
6 yıl önce - Pzr 21 Arl 2008, 01:00
Prime Mall

Konuyla ilgili olarak bilgi veren işadamı Nuri Üysen, İskenderun'a kurulacak olan 'PRIME MALL', isimli alış veriş merkezinin Ak Merkez gibi olacağını ve burada 1500-2000 kişilik bir istihdam imkanı doğacağını söyledi. Düzenlediği basın toplantısında Alman firmasının Türkiye'de yapacağı ilk alışveriş merkezi ile ilgili bilgi veren Üysen 'Türkiye'ye yapacağı yatırımı bizimle birlikte yapma isteklerini bana ilettiklerinde Adana, Antakya ve Gaziantep'te olmak üzere Türkiye'de 50 merkezde alışveriş merkezi yapmak istediklerini belirttiler.

Ben İskenderun'dan başlamak kaydı ile bu olaya dahil olacağımı İskenderun'da yapılmadan Adana, Antakya ve Antep'e yapılmasının benim açımdan pek uygun olmadığını belirterek önce İskenderun'da böyle bir yatırımın yapılması yönünde onları teşvik ettim ve bunun olmasını sağladım. Şu anda İskenderun'da arazimiz alındı. İmar planları bitirildi. Ruhsatlar alındı, projeler bitti ihalesi yapıldı ve pazartesi günü müteahhit'e anahtar teslim edilmek üzere inşaata başlamış olacağız.

Şu anda bununla ilgili Müteahhit'in istediği teknik elemanları alıyoruz. Antakya'da aldığımız arazide yine imar çalışmaları bitirildi, ruhsatı alındı ihale aşamasına gelindi. Orada da ihale aşamasındayız. Gaziantep'te aldığımız yerin şu anda imar çalışmaları yapılıyor, imar çalışmaları da yıl sonuna kadar bitirilse önümüzdeki yılda oranın inşaatına başlayacağız' dedi.

Yapılacak olan alışveriş merkezi hakkında da bilgiler veren Üysen, 'İskenderun'da yapılacak olan alışveriş merkezi 86 bin M2'lik bir inşaat alanıdır. Dört katlı biri Bodrum katı olmak üzere. Onun üzerinde de iki kat otoparkı olan bir alışveriş merkezi olacaktır. 140 dükkanı içine alabilecek bir kapasiteye sahip bir alışveriş merkezi. Yaklaşık 100 Milyon Euro'ya mal olacak. Ve bitirildiği zaman 2000 kişiye yakın bir istihdam yaratacak bir alışveriş merkezi olacak. İnşAllah hep beraber bir yıl sonra bunun açılışını yapacağız. Önümüzdeki Eylül-Ekim aylarında açılışını yapmayı düşünüyoruz' diye konuştu.

Sözkonusu yatırım ile İskenderun'a bir yılda 100 trilyon gibi rakamın gireceğini ve ilçeye büyük ekonomik katkı sağlayacağını kaydeden Üysen, 'Artık Adana'ya gitmenin gereği kalmayacak' şeklinde konuştu.

Kaynak: www.porttakal.com

Fotoğraflar Kaynak: www.erva.com.tr

Görkem Altınörs
5 yıl önce - Sal 23 Arl 2008, 00:31

(+)

Fotoğraflar Kaynak: www.erva.com.tr

DawN
5 yıl önce - Cmt 17 Oca 2009, 17:52

Bu alışveriş merkezinin tüm dış cephesi firmamız Fentra Yapı tarafından yapılacak. Projelendirmemiz devam ediyor.

serkan33
5 yıl önce - Pzr 18 Oca 2009, 00:55

Artik Turkiye'de avmcilik anlayisi o kadar yayildi ki bazi illerimizden once ilcelerimizde avmler yapilmaya baslandi ama Iskenderun AVM'yi gayet yerinde bir yatirim olarak goruyorum cunku merkezi Antakya'dan daha gelismis bir kent Iskenderun.

Turkiye'de ilcelerde bulunan diger onemli alisveris merkezleri de
Corlu - Orion AVM
Alanya - Alanyum AVM
Tarsus - Regma Outlet AVM

ve Sonunda Buyuk ilcelerimizden Iskenderun da buna kavusuyor. Iskenderun Otoban agi ile Mersin Adana ve Gaziantep'e cok yakin bir konumda. Ayni zamanda Antakya'ya da 45dk uzaklikta bu yatirim hic de anormal degil. Hayirli Olsun.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> Diğer Şehirler