Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Altınpark
« önceki   123 ... 484950   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
cinümit
13 yıl önce - Çrş 06 Ekm 2004, 12:44

çin lokantasını tavsiye ederim ..Ankara nın kesinlikle en iyisi

Suleyman
12 yıl önce - Prş 24 Şub 2005, 21:14

Altin Park'a tek otobusle Kizilay'dan gitmeniz mumkun.

Havuzuyla, Restaurantlariyla, Bilim - Sanat eserlerini gorebileceginiz yerleriyle gercekten gidilip gorulmesi gereken bir yer.

efesul
12 yıl önce - Pts 18 Nis 2005, 22:25
Altınpark'ın Baharı

Forumları uzun süredir takip ediyorum. Ankara'dan az fotoğraf olmasından hayıflanıyorsunuz. Bende kendimi sorumlu hissettim. Fotoğrafların kalitesi biraz düşük olsa da acemilik yüzünden kusura bakılmasın. Umarım daha güzellerini de yakalayabilirim.

(+)

(+)

(+)

(+)

Erkan Cabuk
12 yıl önce - Sal 19 Nis 2005, 02:38

Bizlere Altinpark hakkinda bilgi verirseniz sevinir. Yani Ankaranin neresinde, ne gibi aktiviteler falan yani.

Tesekkurler...

efesul
12 yıl önce - Cmt 23 Nis 2005, 23:33

Sanırım bu konuda daha önce genel bir Altınpark bilgisi verilmiş. Ama tekrarlamakta fayda var.

Altınpark Türkiş, Aydınlıkevler, Hasköy ve Subayevleri mahalleri tarafından çevrelenmiş durumda. Daha önceleri amerikalıların golf sahası olduğu söylenegelir. (yaş itibariyle esin bir bilgim yok) İrfan Baştuğ Caddesi üzerinde yer alır. Bu caddeye Ankara'da adet olduğu üzere (bir cadde hangi kente gidiyorsa oranın adıyla anılır) Çankırı yolu da diyenler var.

Murat Karayalçın zamanında kültürel açıdan aktif bir yerdi. Konser adasında tanınmış sanatçılar konserler verir hatta yazları TRT'nin programları bile yapılırdı. Fakat ne zamanki Melih Gökçek başkan oldu, gençlik parkı benzeri bir görünüm aldı. Konser adası paten pistine çevrildi, konserler yerini adım başı gözlemeci, çay bahçesi gibi bilimum yeme-içme mekanına bıraktı. Kısaca eski tadı kalmadı denilebilir. Fuarların bile kimliği değişti.

Türkiye'nin park bahçe anlayışı hakimdir. Çimlere basamazsınız, bisikletle gezemezsiniz, beton üzerinde yürüyerek yeşilliklere uzaktan bakmak zorundasınız. Fakat yine de çevrede oturanlar için yaz akşamı gezmelerinin rotasında bulunur.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 484950   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA