Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
mkarakus1994

6 yıl önce - Cmt 31 Arl 2011, 13:37

İkincisi de tam biletlerin tasarımı değişti.
Ön yüzde Büyükşehir belediyesinin renkleri kullanılıyor. Arka yüzde de ise reklam verilecek sanırım şimdilik Büyükşehir Belediyesi'nin reklamları var. Halk Ekmek,Kalabak Suyu gibi reklamlar içeriyor.
Önceki versiyona göre daha ince tasarım yapılmış ve gayet de güzel olmuş.

U. Eren Bağcı

6 yıl önce - Cum 06 Oca 2012, 22:00

Ancak şöyle bir sorun var. Validatörlerin mürekkep bakımı yapılmıyor sanırım. Ya da başka bir durum söz konusu. Uzun zamandır arkalarında biletin basıldığı tarih yazmaz oldu. Önceki zamanlarda da silik yazılıyordu. Ankara'daki sistem bu konuda oldukça başarılı. Bence mutlaka yazmalı yoksa biletin kullanılıp kullanılmadığı bile anlaşılmıyor.

aliiiiiiiii
6 yıl önce - Cum 06 Oca 2012, 23:28

Yeni validatörler tarih basmıyor galiba. Yeni esbiletlerin arkasında halk ekmek, kalabak suyu reklamları var. Elimde esbilet yok ama hatırladığım kadarıyla reklamlar iki bant arasını kaplıyordu.

mkarakus1994

6 yıl önce - Cmt 07 Oca 2012, 12:18

Yaşamış olduğum olayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Geçen hafta kullanmamış olduğum bileti kullanacaktım. Otobüse bindiğimde ilk önce BİLETİNİZ ALINDI yazısı çıktı az içinde kaldı sonra HATALI BİLET yazısı çıktı. Sonra şoförle falan tartıştık. Hareket memurluğuna şikayet ettim fakat o da bişi demedi. Neymiş efendim "Ben bilet basmamışım bedavaya oturmuşum." Sebebini de anlattım ama nafile. Ulaşım Dairesi'nde şikayette bulunacağım. Bileti kullandığım halde kullanmadım adı çıktı.

Nihat Koç

6 yıl önce - Cmt 07 Oca 2012, 23:24

(+)
  (+)
  (+)

semihk
6 yıl önce - Çrş 25 Oca 2012, 10:08
Nostalji biletleri

tarihte 10-15 yıllık bir gezinti...

(+)

semihk
6 yıl önce - Prş 26 Oca 2012, 17:20

88e ait bir jeton tarzı birşey vardı, bir türlü bulamadım, bulduğum takdirde onu da paylaşacağım...

mkarakus1994

6 yıl önce - Cmt 11 Şub 2012, 07:35

Arkadaşlar kiminiz duymuştur. Eskişehir'de artık Esparacard döneminin başladığını duymuşlardır.

Esparacard'ı özetlersek Garanti Bankası'nın yapmış olduğu hem toplu ulaşım hemde bonus kazandıran bir karttır. Yani bu kartla içine kredi yükler iseniz her harcamada bonus kazanırsınız. Bonus üye işyerlerinde de ekstra bonus kazanıyorsunuz. Trink özelliği sayesinde toplu ulaşımdaki validatörlere direk okutabilirsiniz.

Esparacard'ı kullanmak istiyor iseniz ESKART Satış noktasına gidip almanız gerekmektedir. Bir Esparacard 6 TL'dir. Aldıktan sonra kredi yükletebilirsiniz. 1 TL'den başlıyor yüklemesi.

mkarakus1994

6 yıl önce - Çrş 21 Mar 2012, 06:39

Yenilenen validatörden ilk görüntü. Bu cihaz tamamen yerli üretim. Asis Elektronik tarafından yapıldı.
ESKART,ESBİLET,ESPARACARD ve diğer trink özellikli olan banka kartlarını da okuma özelliğine sahip.

Önceki validatörde kartı bastığımız zamanda sadece IYI YOLCULULUKLAR yazısı ve kalan miktar yazıyordu. Bu makinada ise basar basmaz Alınan ücret ve kalan ücreti okunaklı şekilde gösteriyor.
Bileti daha hızlı okuyor. Aynı zamanda da bu validatör GPS üzerinden uydudan anlık olarak takip ediliyor.

İsmail Kaplan

6 yıl önce - Sal 10 Nis 2012, 23:03

Şu yeni validatörler insanları çıldırtacak çok yakında. Eskart'ı hadi neyse ama biletleri neredeyse 10-15 saniyede okuyor. Özellikle sabah vakitlerinde okula-işe yetişmeye çalışanlar tramvayı kaçırıyor bu sebepten. Buna bir çözüm bulmak gerek...

sayfa 4
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM