Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
mrtbdrm
7 yıl önce - Sal 18 Oca 2011, 15:21

sn aliii o jetonların fotolarını daha önce görmüştüm ama 2 si farklı jetonmu acaba? sanki sağdaki soldakinin kenarlardan kırpılmış hali gibi duruyor.

aliiiiiiiii
7 yıl önce - Sal 18 Oca 2011, 15:24

Ben jeton kullanıldığı dönemi pek hatırlamıyorum ama büyük ihtimal biri tam biri indirimlidir.

erdoğan06tr
6 yıl önce - Pts 04 Tem 2011, 00:46

Eskişehir'de kullanılan kartlar Ankara'daki EGO gibi validatöre basılarak mı kullanılıyor?

LodosFelonica

6 yıl önce - Pts 04 Tem 2011, 02:26

Ok işaretinden anladığım kadarıyla bir yuvaya sokuluyor.

Furkan ÇINAR
6 yıl önce - Pts 04 Tem 2011, 19:38
-

Tek kullanımlık biletler(ESBİLET) ok işaretinin gösterildiği yönde bir yuvaya sokularak bilet basılıyor.Ancak ESKART'lar validatöre okutuluyor .

emre yildiz
6 yıl önce - Sal 05 Tem 2011, 13:04

Alıntı:
Ancak ESKART'lar validatöre okutuluyor

Eskişehir'e gelince hemen bir ESKART aldım, bilet sistemine göre çok daha mantıklı ve güzel bir uygulama...Lakin, kartın okunmasında sık sık sorun yaşanıyor, cüzdanda ayrı bir bölümde muhafaza etmeme karşın bazen okumuyor, tekrar deniyorsunuz, kartın üzerini siliyorsunuz, bu sefer geçebiliyorsunuz falan...Bir de, gündüz saatlerinde kartta kaç liralık biletiniz var görmek pek mümkün değil, güneş ışığı nedeniyle okuyamıyorsunuz, sırf bunun için dün gittim 5-TL'lik bilet doldurdum ki, kaç liram kalmış görebileyim diye...

Furkan ÇINAR
6 yıl önce - Sal 05 Tem 2011, 22:51
-

Alıntı:
Eskişehir'e gelince hemen bir ESKART aldım, bilet sistemine göre çok daha mantıklı ve güzel bir uygulama...Lakin, kartın okunmasında sık sık sorun yaşanıyor, cüzdanda ayrı bir bölümde muhafaza etmeme karşın bazen okumuyor, tekrar deniyorsunuz, kartın üzerini siliyorsunuz, bu sefer geçebiliyorsunuz falan...Bir de, gündüz saatlerinde kartta kaç liralık biletiniz var görmek pek mümkün değil, güneş ışığı nedeniyle okuyamıyorsunuz, sırf bunun için dün gittim 5-TL'lik bilet doldurdum ki, kaç liram kalmış görebileyim diye...

Emre Bey Eskartınızda ne kadar ücret kaldığını öğrenmek için Eskart Dolum Noktaları(kulübelere) gidebilirsiniz.Her yerde var mı pek bilgim yok ama Büyükşehir Belediyesinin oradaki iki Eskart Dolum noktasında da camda bir alet var.Oraya kartınızı okuttuğunuzda içerisindeki bakiye miktarını gösteriyor. Belki de dolduran görevlilere sorunca da söyleyebilirler...

aliiiiiiiii
6 yıl önce - Sal 05 Tem 2011, 23:10

Validatörlerin çoğu şoföre dönük oluyor. Merdivene bakanlarda daha rahat okunuyor. Bana göre hepsi merdivene dönük olmalı. Zaten sesinden şoför anlıyor.

mkarakus1994

6 yıl önce - Cmt 31 Arl 2011, 06:13

Eskişehir'de ücret toplama sistemi tamamiyle değişti. İki satırlık validatörler yerine renkli ekranlı validatörler yerleştirildi.

Özellikleri sizlere paylaşayım.

Bileti ve kartı önceki validatörlere göre daha hızlı okuyor. Ayrıca bonus ve yeni çıkan Esparacard'larınızı da bu yeni validatörlere okutuyorsunuz. Tek kusuru önceki validatörlerde okunduğu zaman tam 1 bip, indirimli 2 bip, serbest kart ise 3 bip olarak ikaz veriyordu. Fakat yeni validatörlerde okunduğu zaman sabit bir ses veriyor. İnşallah onada çözüm bulunur.

aliiiiiiiii
6 yıl önce - Cmt 31 Arl 2011, 13:17

Validatörün arkasında şoföre dönük bir cihaz var. Orada kart okutulduğunda karta göre yeşil, sarı, kırmızı renkler yanıyor. Bence kartta göre ses değişmez. Ama inşaallah bip sesi değişir.

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM