Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı
İzmir Urla - Balıklıova
123 ... 101112   sonraki »
Ana Sayfa -> İZMİR
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Gürkan Kos
10 yıl önce - Sal 16 Mar 2004, 16:37
Urla - Balıklıova

Fotograflar 19.09.1996 tarihinde bulutlu bir havada cekildi.

Arka planda görünen daglarin eteginde Izmir bulunmakta.

(+)

Sahane bir ev! Yazlik böyle olmali! Eger evin sahibiyseniz, izinsiz fotografini cektigim icin af buyurun. Yazlikcilar bu koya "Atarina" diyorlar, oradaki otelden dolayi. Asil adini baska bir üyemiz asagida belirtmis. Koy eskiye göre oldukca kirlendi; balik ciftligi nedeniyle. Aslinda kiyida kurulmasi yasak ama "turistik tesis" ruhsatiyla oluyor.

(+)

Sahil dik yamacli ve cok yumusak kayalardan olusmus. Mordogan'da da bu kayaliklardan var ve ege foklarinin üzerilerine cikip üreyebilmelerine yariyor. Foça (Foga) ve Mordogan karsi karsiya bulunmakta ve aralarinda yaklasik 30 nm mesafe var. Türkiye'nin baska bir bölgesinde fok baligi var mi bilmiyorum.

(+)

Kiyinin girinti cikintilari arasinda yavru istavritler büyük baliklardan saklaniyor. Balikliova ismi buradan geliyor olabilir:-)

(+)

------------------------------------------------------------------------

En son Gürkan Kos tarafından Prş 16 Eyl 2004, 01:10 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Gürkan Kos
10 yıl önce - Çrş 17 Mar 2004, 01:12
Dalmak/Balik

Deniz ve balikcilik hastasiyim ama ne yazik ki pek balik yok. Birkac kupes (goppez), isparoz, sansin varsa camur mercani... Sonbahar'a dogru da istavrit ve kolyoz.

Tüp varsa Alman Adasi yakinlarinda dipte kayaliklar var. Orada profesyoneller kompresörle daliyorlar.

Balik zevkimi ancak Hollanda'da tatmin edebiliyorum artik. Akillara durgunluk verecek sekilde bol balik cikiyor (uskumru), yine de bizim oradaki zevkin onda biri ediyor...

Misafir

10 yıl önce - Pzr 25 Nis 2004, 22:31
Urla - Balıklıova

Bakalım beğenecek misiniz? Yorumlarınızı bekliyorum  
Ha ayrıca, Balıklıova nerde diyenler var sanırım. Mordoğan - Karaburun yolu üzerinde çok güzel bir yer...

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Ugur Unal
9 yıl önce - Sal 14 Eyl 2004, 19:51

Selam Arkadaslar
Sitenizi tamamen tesadufi bir sekilde buldum ve New York'ta yasayan bir Turk olarak Izmir'le alakali her resmi adeta icime sindirdim(Ege ozellikle de Izmir asigiyim anladiginiz gibi) 11 sene kadar Izmir'de yasadim ve Mordogan resimlerine bakarken 5 sene oturdugum sizin Aterina Koyu dediginiz biz residentlerin ise Manal diye bildigi o yarimadadaki o muhtesem yerde kiraci olarak oturma sansina eristim. Fotografi ceken arkadasa o guzel evimi bana guzel bir acidan gosterdigi icin cok tesekkur ediyorum. Bilgisayarimin wallpaperi yaptim hemen.Her sabah uyandigimda doga harikasi beyaz kayaliklari gormek, kahvaltimi bazen balik surulerini takip edip gelen yunuslari seyrederek balkonda yapmak, gece nadirde olsa kayaliklara gelen fok baliklarinin sesini dinleyerek uyumak ve o yarimadanin benim ruhuma kattigi sonsuz mutluluk maalesef simdi oturdugum New York'ta guzel bir masal gibi geliyor bana. Hepinize kucak dolusu sevgiler
Ugur Unal

vehbim

9 yıl önce - Pts 29 Ksm 2004, 12:18
Ar-Ko evlerinden Panaromik görüntü

(+)

(+)

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> İZMİR