Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2

Sizce Metrobüs Istanbul Trafigini rahatlatabilecekmi?
evet, kismende olsa rahatlatacak... 58.3%  58.3%  [161]
hayir, bu trafik cilesi bitmez.... 39.9%  39.9%  [110]
fikrim yok..... 1.8%  1.8%  [5]
Toplam Oy : 276

Uğur Doruk ÇELİK

13 yıl önce - Prş 21 Ağu 2008, 00:49

Bu metrobüs işi trafiği rahatlatmadı ama insanları rahatlattı.Çünkü akşam yorgun bir halde işten gelen biri hiç trafiğe kalmadan rahatça gidebiliyor.Trafiğe yaramadı ama bizim işimize yaradı.

Gürcan Gürel
13 yıl önce - Prş 21 Ağu 2008, 00:56

Yukarıdaki mesaj yazan arkadaşa katılıyorum.

Merter'deki işyerinden Sefaköy'e 1veya 1,5 saat gibi bir sürede giderken şimdi 15 dakikada evimdeyim. Ama D.100 (E-5) yoluna bakınca metrobüs rahatlığını anlıyorum. Trafik yine aynı.
Değişen bir şey olmadı bence, ileride nasıl bir durum olur bilemem.

Kubilay Kurtuluş
13 yıl önce - Prş 21 Ağu 2008, 01:02

Aslında bu iyi. Böylece insanlar toplu taşımaya yönelebilir zamanla.

Uğur Doruk ÇELİK

13 yıl önce - Prş 21 Ağu 2008, 01:45

Yönelebilir ancak her yerde durak yok.Örneğin biz istanbul sefaköyde beşyol durağının orda oturuyoruz.Durakta oldukça işlek.Özellikle avcılar yanyol tarafına gitmek için otobüs beklemek neredeyse 20 dakikamızı alıyor.Ancak beşyola da bir durak yapılsa çok daha iyi olacak.Buda metrobüsün eksik tarafı.Ancak sefaköy durağına 7 dakikalık yürüyüp ordan gidebiliyoruz.

azizbaskan

13 yıl önce - Prş 21 Ağu 2008, 02:26

benim anlamadigim sey zaten bizim milletin rahatina cok düskün olmasi
varsin 5-10 dakika yürüyün duraklara kadar
metrobüsü herkesin yatak odasindan geciremezlerya
neticede ulasmak istedigin yere 30 dakika icinde variyorsan ne mutlu size
ben yurtdisindan yaziyorum ve burada cogu insan metro veya otobüs duraklarina 5-15 dakika yürüyor. bunda gocunacak ne var anlamiyorum.
yeterki insanlar zaman icinde bu toplu ulasim araclarini özel araclarinin yerine tercih etmeleri.
varsayalim gelecek seneler icinde 100bin kisi topluulasim araclarini tercih eder bu nedemek oluyor trafkten 100bin arac eksilecek ve dolayisi ile trafik az da olsa rahatlayacak.
ileride tüm topluulasim hatlari entegre edilince dogal olarak ulasimda rahatlayacak trafikde.
herseyi dünden bugüne beklememeliyiz biraz sabir lütfen!

SAYGILAR

semih89
13 yıl önce - Prş 21 Ağu 2008, 12:03

Alıntı:
varsin 5-10 dakika yürüyün duraklara kadar

O yürünen yolu görseniz hiç öyle demezsiniz emin olun , e5in ortasından ya sağında yada solunda kalan durağa yürümek öyle herkesin harcı değil. Yaşlısı var , genci var . Aradaki mesafe neredeyse ilçenin 4te1i.

Enes A.
13 yıl önce - Prş 21 Ağu 2008, 12:10

10 dakikada ilçenin 4 te 1 ini yürüyebiliyorsanız, siz olimpiyatlara katılacak derecede sportif bir vücuda sahipsiniz demektir. Bu yüzden o yürüme mesafesi sizin için sorun yaratmaz.

15 dakika metrobüs +15 dakika yürüme mesafesi = 30 dakika

Eski halde 90 dakika otobüs sürüyor diyorsunuz. Her gün 1 saat daha fazla uyuyabilir veya başka bir aktivite yapabilirsiniz.

En son Enes A. tarafından Prş 21 Ağu 2008, 12:21 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

İSMAİL ALTINOVA

13 yıl önce - Prş 21 Ağu 2008, 12:17

evet yolcu taşımak için iyi olacak işe,eve toplu taşıma aracı kullanan için çok güzel bir sistem fakat trafiği rahatlatmayacagı kesin saten yetmeyen yollarda birazdaha daralttığında gidecek yol olmayacak daha okullar açılmadan boğaz köprusu çıkışı zincirlikuyu mecidiyeköy topkapı istikametindeki trafiğin yogunlugunun farkındasınız sanırım 15 gün sonra buralalar hiç çekilmeyecegi kesin .

sinan84
13 yıl önce - Prş 21 Ağu 2008, 12:35

evet bu konuda cok büyük SIKINTIMIZ var, bizim insanimiz yürümeyi sevmiyor...

biz burada (almanya) otobüs duraklarina kimi zaman 10 dakka, kimi zaman 15 dakka boyunca yürüyoruz, öyle basliyoruz "ulasima"...

ve sefaköy besyolu da biliyorum, pek hos bi yol degil, orasi artik belediyenin sucu kaldirim yapmamis olmasi... ama yine de 18-40 yaslari arasindakiler yine de yürüyebilir o yolu... birazcik dikkat edilir, gerisi kolay... istanbulda iken, biz de cok yürümek zorunda kaliyorduk, duraga ulasana kadar 15 dakkamizi harciyorduk... sabahlari sorun degil de, aksamlari (genelde gece 11-12) pek iyi bi aydinlatma olmadigindan, travestisinden tutun da serserisine kadar musallat olacak diye endise ile yürüyorduk eve kadar... (k.cekmece kumsaldan istasyona kadar, Mimar Sinan köprüsü ve benzin istasyonu cevresi)

Büyüksehirin de dezavantaji burada maalesef...

Serhat Atan

13 yıl önce - Prş 21 Ağu 2008, 15:38

Trafiği rahatlatmadı bence de çünkü yollar daraldı ve emniyet şeridi iptal oldu;bunun da acısı bir kaza olduğunda ortaya çıkıyor.Yol 2 şeride hatta bazen tek şeride kadar düşebiliyor.

Ama benim gibi toplu taşıma kullanan insanalrın yaşamını kolaylaştırdığı da su götürmez bir gerçek.Eskiden nerdeyse 45-50 dk hatta 1 saati bulan Avcılar'dan Topkapı'ya gidiş süresi şimdi Metrobüs sayesinde yarı yarıya azaldı.Bundan dolayı ulaşımı rahatlattı.

sayfa 2
« önceki   123 ... 141516   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM